Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Konkurs literacki „Historia żółtej ciżemki”

tytuowe

Tak zmagała się VI klasa z testem ze znajomości lektury „Historia żółtej ciżemki”. Konkurs zainicjowała pani Teresa Smolak.

 

postheadericon Spotkanie uczniów z internatu ZSR w Sędziejowicach z Wojtkiem Ziemnickim

tytuowe

Godziny popołudniowe nasz gość specjalny spędził z podopiecznymi Pani Kasi Kasprzyckiej z ZSR Sędziejowice. Towarzyszyła im Pani Lidia Hachulska-Jędraszek. Także i po zakończeniu tego spotkania odbyły się liczne konkursy z nagrodami od Pani Oli! Każdy wyszedł z tego spotkania z upominkiem  Bardzo dziękujemy Wojtkowi, Oli i gościom ze szkoły za przybycie!!!

Poprawiony (wtorek, 08 grudnia 2015 13:18)

 

postheadericon Ameryka, Ameryka!... Spotkanie podróżnicze z Wojtkiem Ziemnickim

tytuowe

Naszą bibliotekę po raz kolejny odwiedził  Wojtek Ziemnicki. Tym razem dzielił się swoimi wspomnieniami z kraju, który jest położony na drugiej półkuli. Refleksje o podróży wypełniły pierwszą połowę spotkania, na które przybyli uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sędziejowicach oraz kadeci z Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie. Drugą część spotkania wypełniły wspomnienia z samotnej rowerowej podróży po Islandii. Nasz wspaniały gość wręczał także nagrody zwycięzcom konkursu literackiego „Historia żółtej ciżemki”, które ufundowała Pani Aleksandra Balcerowiak. Pani Ola była również sponsorka pozostałych nagród, które rozdzielaliśmy pomiędzy uważnych słuchaczy spotkania. Dziękujemy, Wojtku, dziękujemy Olu!!!

 

postheadericon Przedszkolaki i ufoludek – „Czytam sobie w bibliotece”

tytuowe

Udział w programie „Czytam sobie w bibliotece” dał możliwość zapoznania najmłodszych z zasadami segregowania odpadów komunalnych, a jednocześnie wspaniałej zabawy. Przedszkolaki z Sędziejowic budują z różnych surowców ekoludka, którego przyniosą do biblioteki. Tego dnia dzieciaki  wspólnie bawiły się z paniami z biblioteki, zgodnie z Regulaminem programu „Czytam sobie w bibliotece”.

 

postheadericon Link do przyszłości

tytuowe

Spotkanie z młodymi profesjonalistami w Sędziejowicach zorganizowane zostało przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach projektu „Link do przyszłości”. Organizatorem lokalnego spotkań z młodymi profesjonalistami oraz uczestnikami konkursu na najlepszą relację z tych spotkań mogą być biblioteki, szkoły i inne instytucje z obszarów kultury i edukacji z gmin wiejskich, miejsko-wiejskich oraz miejskich do 20 tys. mieszkańców. Spotkania adresowane są do młodych osób zastanawiających się nad wyborem swojej ścieżki kariery, przede wszystkim uczniów szkół średnich i ostatnich klas gimnazjów. W naszej bibliotece odbyły się dwa spotkania, w których wzięli udział uczniowie gimnazjum. Kodowali roboty, pod profesjonalnym przewodnictwem Pani Anny Trelińskiej.

 

postheadericon Sędziejowickie Dziedzictwo w Narodowym Dniu Niepodległości

tytuowe

11 Listopada zakończyliśmy nasze działania wpisane w projekt Sędziejowickie Dziedzictwo – Działaj Lokalnie IX. Gorąco pragniemy podziękować wszystkim, którzy ofiarowali nam swój czas oraz wiedzę – był to ich wkład we wspólną prace społeczności lokalnej na rzecz questowania. Dziękujemy zatem młodzieży, dziewczętom, które rozdawały questy w Sędziejowicach podczas Narodowego Dnia Niepodległości, młodzieży z Marzenina, Siedlec i innych wsi. Dziękujemy Pani Basi Potasiak za wiadomości o pomnikach przyrody z Pruszkowa, Panu Pawłowi Kałudzie za przypomnienie historii ZSR S-ce, mieszkańcom za szczegółowe uzupełnienia, chłopcom i dziewczętom za wspólne poróżowanie rowerami, pieszo, samochodami, dzieciom z Szadku, niepełnosprawnym, którzy testowali trasy, a przede wszystkim – ODL i SD Razem w Zelowie – za docenienie naszego wniosku i wsparcie finansowe.

 

postheadericon „Szarka” w Marzeninie – „Czytam sobie w bibliotece”

tytuowe

Także i dzieci z Marzenina miały okazję skorzystać z materiałów edukacyjnych Centrum Edukacji Obywatelskiej, gdyż z „Szarką” bibliotekarki pojechały do Marzenina. W akcji brało udział około 70 uczniów, a czytaniem czas umilił wszystkim dyrektor szkoły Krzysztof Jaworski oraz ksiądz Emanuel Stańczyk. Bibliotekarki prowadziły zajęcia merytoryczne i zabawy ruchowe, a Pani Ola – tradycyjnie już przygotowała zdrowy poczęstunek jabłka od sponsora!!!

 

postheadericon „Czytam sobie w bibliotece” – realizacja projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej

tytuowe

W wyniku złożenia wniosku, nasza instytucja została zakwalifikowana do projektu „Czytam sobie w bibliotece” (jako jedna z 50 bibliotek w Polsce). Wszystkie wybrane biblioteki otrzymały zestaw 9 książeczek dla dzieci z serii „Czytam sobie”, komplet materiałów do przeprowadzenia zajęć oraz scenariusze tych zajęć. Do 15 listopada biblioteki mają za zdanie przeprowadzić przynajmniej dwa razy lekcje z użyciem tych książeczek. My zaprosiłyśmy do udziału klasę II z wychowawczynią Panią Barczyńską. Wybrana książeczka – to „Szarka” – opowieść o przyjaźni dziewczynki z wilczkiem, którego sprzedał jej dziadkom jako pieska nieuczciwy człowiek. Jednak wilczek tęsknił za swoimi pobratymcami, które szukały swojej zguby po całej wsi, szczególnie nocami. Dzięki Gabrysi, głównej bohaterce, Szarka przeżyła rozłąkę z rodziną, ale potem uciekła do lasu. Jednak przyjaźń z dzikim zwierzątkiem przetrwała. Dzieci mogły poznać cała ciekawą historię dzięki obecności Pana Mirosława Potasiaka, który wzorcowo odczytał im dzieje Szarki. Wspierała go pani dyrektor. Nie zabrakło też konkursów, w których nagrody ufundowała jak zawsze nasza stażystka, niezastąpiona Pani Ola Balcerowiak. Dziękujemy, Pani Olu, za wkład w czytelnictwo dzieci i młodzieży na terenie gminy!!!

 

postheadericon Balet „Oniegin” dla Przyjaciół Biblioteki!!!

balet 1

Tym razem zaproponowaliśmy naszym wiernym Przyjaciołom Biblioteki balet „Oniegin” w Teatrze Wielkim w Łodzi. Kto nie pojechał – niech żałuje!!! Niezwykłe widowisko, kostiumy, dekoracja, tragiczna historia Tatiany i Oniegina, Olgi i Leńskiego, a wszystko wytańczone z lekkością, a kiedy trzeba z mocą, która zadziwia nawet najbardziej odpornych, wyrażone bez jednego słowa. Przekaz taneczny, niezwykle sugestywny, do dziś pozostaje w naszej pamięci. Muzyka Piotra Czajkowskiego dopełniła efektu doskonałości widowiska do końca. Ponadto mieliśmy okazję oglądać widowisko baletowe w towarzystwie Łódzkiego Kuratora Oświaty – Jana Kamińskiego.

Więcej informacji o spektaklu na stronie: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3434189,oniegin-w-teatrze-wielkim-w-lodzi-balet-bezwstydnie-romantyczny,id,t.html

 

postheadericon Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

tytuowe

W ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Gutowską-Adamczyk. Na spotkanie z autorką „Cukierni pod Amorem”, „Podróży do Miasta Świateł” oraz nowej sagi „Fortuna i namiętności” przybyły wielbicielki dzieł pisarki. Podczas spotkania można było nabyć książkę, uzyskać autograf, poznać fakty z życia, których autorka nie ujawnia na co dzień. Dodatkowo, Pani Aleksandra Balcerowiak przygotowała zestaw pytań do naszego Gościa. Odpowiedzi Pani Małgorzaty uzupełnią Wikipedię. Pani Aleksandra już nad tym pracuje. Ponadto Pani Ola poprosiła, aby pisarka wymieniła się książką, w ramach bibliotecznej akcji bookcrosingu, gdyż w naszej bibliotece od kilku miesięcy odbywa się żywa wymiana używanych książek. Pani Gutowska-Adamczyk wybrała książkę z Sędziejowic, a na jej miejsce położyła swoją.

 

postheadericon Zaproszenie

Gminna Biblioteka Publiczna W Sędziejowicach

i Dyskusyjny Klub Książki

Zapraszają !!!

na autorskie spotkanie z:

M.Gutowska-Adamczyk

Małgorzatą Gutowską – Adamczyk

w dniu 14.10.2015 r.

o godz. 16:30

w świetlicy GOK Sędziejowice

Podczas spotkania można nabyć książki Pani M. Gutowskiej - Adamczyk

Poprawiony (wtorek, 13 października 2015 13:20)

 

postheadericon Gratulacje i podziękowania Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla uczestników projektu „Sędziejowicki Samorząd w Roku Samorządu Terytorialnego”

tytuowe copy W dniach 5-6.10.2015r. Pani Beata Magdziak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach, uczestniczyła w podsumowaniu Konkursu Specjalnego Programu Równać Szanse, które odbyło się w Warszawie. Podziękowanie Prezydenta przekazał na jej ręce Jacek Michałowski, były Szef Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, obecnie Prezes Zarządu Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC oraz Artur Łęga - kierownik Programu Równać Szanse (Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży). W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele grupy młodzieży realizującej projekt „Sędziejowicki Samorząd w Roku Samorządu Terytorialnego” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sędziejowicach: Magda Lisowska, Katarzyna Matuszkiewicz oraz Michał Śnieg.

Poprawiony (piątek, 09 października 2015 11:33)

 

postheadericon List z gratulacjami

list gratulacyjny

 

              bip

szukaj-ksiazki4

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

folder sedziejowicka mlodziez

Kazimierz Burnat

Pitax pl

Plakat 2015 ZM

polona baner 06a

DL3

sdrazem2

logo ceo granat napis na dole2

logo

 BN 2 1

BN 2 2

PFDiM

RSz

kraszewski logo

Bestseller książkowy

był sobie pies

Autor W. Bruce Cameron
Tytuł

Był sobie pies

Ksiązka, która doczekała się ekranizacji – przedstawia losy najbardziej wyszczekanego bohatera wszech czasów.

Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć. Bailey jest zszokowany – po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze – dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa! Był sobie pies to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji – jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją.
WSZYSTKIE PSY IDĄ DO NIEBA... CHYBA ŻE MAJĄ NIEDOKOŃCZONE SPRAWY NA ZIEMI
_____
To napisana z ikrą, przejmująca powieść, która oczaruje nie tylko fanów zwierząt domowych. – Booklist

źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: www.wydawnictwokobiece.pl


 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj74
mod_vvisit_counterWczoraj228
mod_vvisit_counterTen tydzień74
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3645
mod_vvisit_counterTen miesiąc10235
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc13563
mod_vvisit_counterWszystkich423619

Aktualnie: gości 41 połączonych
Twoje IP: 54.80.18.223
 , 
Dziś: Kwi 23, 2017