Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Dziękujemy!

tytuowe 2

Wszystkim Uczestnikom V Rajdu Rowerowego po Gminie składamy serdecznie podziękowania w imieniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach, Wójta Gminy Sędziejowice oraz Nadleśnictwa KolumnaDziękujemy Powiatowej Komendzie Policji w Łasku, OSP w Grabi, OSP w Sędziejowicach, OSP w Bilewie - z Prezesem i Naczelnikiem, Bilew Sołectwu, OSP w Marzeninie, Wolontariatowi Światowe Dni Młodzieży 2016 - Parafia Marzenin, Leśnikom, Grupie Motocyklowej „Forever Young”, Panu Szczepanowi Pawlickiemu, Panu Zbyszkowi Kowalczykowi, reprezentującemu "Jastrzębie Łaskie", Panu Piotrowi Wojtczykowi ( "Bractwo św. Alberta"), Panu Adamowi Łoniewskiemu i Młodzieży z Równać Szanse "Sędziejowe wesele", ich Rodzicom, Fotografom: pani Angelice Tarce i pani Karinie Miśkiewicz, Państwu Grzelińskim i osobom biorącym udział w konkursach.  Do zobaczenia za rok - podczas VI Rajdu Rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz 2017"!!!

 

postheadericon Podziękowania uczestnikom i gościom V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice

tytuowe

Kolejnym punktem imprezy była konsumpcja wspaniałego, aż 10-ciokilogramowego jubileuszowego tortu z odjazdowym logo, złożonego z dwóch części. Trudnej czynności dzielenia ciasta podjęli się: Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolumna oraz Wójt Gminy Sędziejowice. Tort smakował nam wybornie!!! . Kolejni goście specjalni, pan Piotr Wojtczyk, reprezentant Łaskiego Bractwa Strzelców Kurkowych oraz pan Szczepan Pawlicki z Koła Łowieckiego Leśnik Sędziejowice byli bardzo zadowoleni z przybycia na naszą imprezę.

 

postheadericon Jubileuszowy tort „Odjazdowy Bibliotekarz”

p5215234 copy

Wspaniałego tortu jubileuszowego doczekali się uczestnicy naszego rajdu, ponieważ był to już nasz piąty wyjazd. Dzieleniem tortu zajęli się współorganizatorzy wycieczki rowerowej: Pan Adam Pewniak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolumna oraz Pan Jerzy Kotarski, wójt Gminy Sędziejowice. Tort wykonała Pani Emilia Mikołajczyk w cukierni AJB Widawa.

Poprawiony (piątek, 03 czerwca 2016 12:37)

 

postheadericon Spotkanie z Grupa Motocyklową „Forever Young”

tytuowe

Po kilku kilometrach rowerowej drogi, na skrzyżowaniu dróg w Kamostku czekali na nas reprezentanci Grupy Motocyklowej FOREVER YOUNG.

 

postheadericon Rezerwat przyrody „Jodły Łaskie”

tytulowe

W rezerwacie Jodły Łaskie już czekało wspaniałe ognisko z kiełbaskami, a w trakcie konkursy strzeleckie oraz wiedzy o faunie i florze rezerwatu. Nadleśniczy przydzielał i wręczał specjalne nagrody dla najlepszych!

 

postheadericon Dęby Pruszkowskie

tytuowe

Na prośbę Nadleśniczego na następnym przystanku najmłodsi obliczali „pierśnicę” Pruszkowskich Dębów (pomników przyrody). Na koniec tej czynności wszyscy otrzymaliśmy pieczątkę z symbolicznym dębem – na przedramionach!

 

postheadericon Wola Marzeńska

tytuowe

Pod pomnikiem zamordowanych Polaków w Wólce Marzeńskiej delegacje rajdowiczów złożyły hołd, a tuż po nim odbył się konkurs pieśni patriotycznej oraz przyrodniczy, oba bardzo ciekawe! Nagrody wręczał Nadleśniczy

 

postheadericon „Wolontariat - Światowe Dni Młodzieży 2016 – Parafia Marzenin”

tytuowe

Po pożegnaniach w Bilewie cały barwny peleton, zabezpieczany przez strażackie wozy udał się do marzeńskiego kościoła, w którym ks. Emanuel Stańczyk oraz młodzież z grupy „Wolontariat - Światowe Dni Młodzieży 2016 – Parafia Marzenin” opowiedzieli nam o przygotowaniach do tego wielkiego wydarzenia.

Poprawiony (czwartek, 02 czerwca 2016 08:43)

 

postheadericon Jastrzębie Łaskie i Odjazdowy Bibliotekarz

tytuowe

Podczas konkursów, dotyczących rowerów przybył do nas kolejny specjalny gość – pan Zbigniew Kowalczyk, który reprezentował Łaski Klub kolarski „Jastrzębie Łaskie”!

Poprawiony (czwartek, 02 czerwca 2016 08:31)

 

postheadericon Wrzesiny – Bilew

tytuowe

W strażnicy w Bilewie czekał na nas komitet powitalny, złożony z druhów, druhen oraz sołtysa i rady sołeckiej. Komendant, a jednocześnie ratownik medyczny podczas rajdu – pan Krzysztof Domowicz przybliżył 90-letnią historię OSP, która świętowała ten piękny jubileusz kilka dni wcześniej. Panie przygotowały przepyszny poczęstunek, który pokrzepił nieco nadwątlone siły rowerzystów.

 

postheadericon Grabia – Wrzesiny

tytuowe

Po drodze bawiliśmy się przednie biorąc udział w różnych konkursach, zgadywankach i zabawach, szczególnie dotyczących autostrady S8 i wsi Wrzesiny oraz ochrony przyrody.

 

postheadericon Brzeski - Grabia

tytuowe

Pierwszy przystanek na skrzyżowaniu dróg przy młynie Krzywda przyniósł gawędę o pochowanym Niemcu w lesie, niedaleko skraju drogi, przedstawioną przez druhów: Mariana Dzierżawskiego i Zbigniewa Marka. Po krótkiej modlitwie w kaplicy w Grabi, w promieniach pięknego wiosennego słońca ruszyliśmy w kierunku Bilewa.

Poprawiony (czwartek, 02 czerwca 2016 07:27)

 

postheadericon V Rajd Rowerowy po Gminie Sędziejowice w ramach akcji Odjazdowy Bibliotekarz - "Sędziejowe wesele" w 1050. rocznicę Chrztu Polski

tytuowe

Rajd Rowerowy po Gminie Sędziejowice „Odjazdowy Bibliotekarz” obchodził swoje piąte urodziny! Na zakończenie wszyscy Uczestnicy świętowali jego kolejną odsłonę, rozkoszując się wspaniałym, 10-ciokilogramowym tortem. W tym roku Rajd odbył się pod hasłem „Sędziejowe wesele”. Współorganizatorami byli: Nadleśnictwo Kolumna i Gmina Sędziejowice. Łącznie, w naszej imprezie wzięło udział ponad 100 osób; na rowerach poruszało się około 60 cyklistów.

Poprawiony (czwartek, 02 czerwca 2016 12:06)

 

              bip

szukaj-ksiazki4

 Pierwsza strona Gazety Kulturalnej - numer 11-2017 2

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Bestseller książkowy

BlekitneSny

Autor Katarzyna Michalak
Tytuł Błękitne sny

Trzy przyjaciółki, trzej bracia, trzy historie, jedno zakończenie.
Czy będzie ono szczęśliwe? Los zdecyduje.

Leśna Polana to więcej niż dom, to bezpieczna przystań. Tutaj wszystko się zaczęło i tu wszystko się skończy. Jednak droga do ostoi spokoju nie jest prosta. Los nadal doświadcza tych, których kochamy. 
Majka i Marcin trafiają do szpitala w stanie krytycznym. Z nim jest lepiej, on przeżyje, ale ona…
Julia i Patryk zostają obdarowani najcenniejszym skarbem. Jednak ona nie jest gotowa na takie szczęście, zaś on sam przyjąć go nie może…
Gabriela i Wiktor mają szansę na stworzenie kochającej się rodziny. Lecz ona potrzebuje czasu, on zaś czekał wystarczająco długo…
Błękitne Sny to ostatni tom bestselerowej „Leśnej Trylogii”, opowieści o uczuciach silniejszych niż miłość i przyjaźniach trwalszych niż więzy krwi.


źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj114
mod_vvisit_counterWczoraj209
mod_vvisit_counterTen tydzień1001
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień525
mod_vvisit_counterTen miesiąc2008
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc5293
mod_vvisit_counterWszystkich490594

Aktualnie: gości 44 połączonych
Twoje IP: 54.161.3.96
 , 
Dziś: Lis 18, 2017