Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon „Wolontariat - Światowe Dni Młodzieży 2016 – Parafia Marzenin”

tytuowe

Po pożegnaniach w Bilewie cały barwny peleton, zabezpieczany przez strażackie wozy udał się do marzeńskiego kościoła, w którym ks. Emanuel Stańczyk oraz młodzież z grupy „Wolontariat - Światowe Dni Młodzieży 2016 – Parafia Marzenin” opowiedzieli nam o przygotowaniach do tego wielkiego wydarzenia.

Poprawiony (czwartek, 02 czerwca 2016 08:43)

 

postheadericon Jastrzębie Łaskie i Odjazdowy Bibliotekarz

tytuowe

Podczas konkursów, dotyczących rowerów przybył do nas kolejny specjalny gość – pan Zbigniew Kowalczyk, który reprezentował Łaski Klub kolarski „Jastrzębie Łaskie”!

Poprawiony (czwartek, 02 czerwca 2016 08:31)

 

postheadericon Wrzesiny – Bilew

tytuowe

W strażnicy w Bilewie czekał na nas komitet powitalny, złożony z druhów, druhen oraz sołtysa i rady sołeckiej. Komendant, a jednocześnie ratownik medyczny podczas rajdu – pan Krzysztof Domowicz przybliżył 90-letnią historię OSP, która świętowała ten piękny jubileusz kilka dni wcześniej. Panie przygotowały przepyszny poczęstunek, który pokrzepił nieco nadwątlone siły rowerzystów.

 

postheadericon Grabia – Wrzesiny

tytuowe

Po drodze bawiliśmy się przednie biorąc udział w różnych konkursach, zgadywankach i zabawach, szczególnie dotyczących autostrady S8 i wsi Wrzesiny oraz ochrony przyrody.

 

postheadericon Brzeski - Grabia

tytuowe

Pierwszy przystanek na skrzyżowaniu dróg przy młynie Krzywda przyniósł gawędę o pochowanym Niemcu w lesie, niedaleko skraju drogi, przedstawioną przez druhów: Mariana Dzierżawskiego i Zbigniewa Marka. Po krótkiej modlitwie w kaplicy w Grabi, w promieniach pięknego wiosennego słońca ruszyliśmy w kierunku Bilewa.

Poprawiony (czwartek, 02 czerwca 2016 07:27)

 

postheadericon V Rajd Rowerowy po Gminie Sędziejowice w ramach akcji Odjazdowy Bibliotekarz - "Sędziejowe wesele" w 1050. rocznicę Chrztu Polski

tytuowe

Rajd Rowerowy po Gminie Sędziejowice „Odjazdowy Bibliotekarz” obchodził swoje piąte urodziny! Na zakończenie wszyscy Uczestnicy świętowali jego kolejną odsłonę, rozkoszując się wspaniałym, 10-ciokilogramowym tortem. W tym roku Rajd odbył się pod hasłem „Sędziejowe wesele”. Współorganizatorami byli: Nadleśnictwo Kolumna i Gmina Sędziejowice. Łącznie, w naszej imprezie wzięło udział ponad 100 osób; na rowerach poruszało się około 60 cyklistów.

Poprawiony (czwartek, 02 czerwca 2016 12:06)

 

postheadericon Odjazdowy Bibliotekarz 2016 - V RAJD ROWEROWY PO GMINIE SEDZIEJOWICE „SĘDZIEJOWE WESELE” 21 maja 2016r.

herb gmina Sędziejowice COA-mini niezapominajka LP


GBP rollup 1
NADLEŚNICTWO KOLUMNA 

WÓJT GMINY SĘDZIEJOWICE

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SĘDZIEJOWICACH

ZAPRASZA

miłośników przyrody, tradycji, kultury, historii, sportu i książek

NA V RAJD ROWEROWY PO GMINIE SEDZIEJOWICE -

SĘDZIEJOWE WESELE”

W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ”

w dniu 21 maja 2016 r. o godz. 9.30

 

Załączniki:
Pobierz (Program V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice.odt)Program V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice.odt[Program V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice (OpenDocument)]22 Kb
Pobierz (Program V Rajdu Rowerowego po Gminie Sedziejowice.pdf)Program V Rajdu Rowerowego po Gminie Sedziejowice.pdf[Program V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice (PDF)]198 Kb
Pobierz (Regulamin V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice.odt)Regulamin V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice.odt[Regulamin V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice (OpenDocument)]1680 Kb
Pobierz (Regulamin V Rajdu Rowerowego po Gminie Sedziejowice.pdf)Regulamin V Rajdu Rowerowego po Gminie Sedziejowice.pdf[Regulamin V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice (PDF)]235 Kb
Pobierz (Trasa przejazdu V Rajdu Rowerowego po Gminie Sedziejowice.jpg)Trasa przejazdu V Rajdu Rowerowego po Gminie Sedziejowice.jpg[Trasa przejazdu V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice]4175 Kb

Poprawiony (wtorek, 17 maja 2016 14:24)

 

postheadericon Orientalne klimaty w bibliotece – Tanya Valko!

tytuowe

W ramach Tygodnia Bibliotek, a z ramienia Dyskusyjnego Klubu Książki w Łodzi, 16 maja w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Tanyą Valko. Ta niezwykła pisarka wykreowała wokół siebie i swoich powieści wspaniałą atmosferę, zaprezentowała inspiracje do tworzenia swych dzieł, perypetie pierwowzorów literackich, przedstawiła fakty ze swojego życia, ubarwione niezliczonymi przygodami w wielu arabskich krajach, spotkania z ciekawymi ludźmi Wschodu. Przybyli na spotkanie, zachwyceni osobowością naszego gościa, nabywali książki z autografami, zadawali pytania i …marzyli o tym, aby zagłębić się w lekturę najnowszej części Arabskiej sagi – „Arabskiej krucjaty”!

Poprawiony (wtorek, 17 maja 2016 14:24)

 

postheadericon Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

logo valko

Zapraszają na spotkanie autorskie

z Tanyą Valko,

które odbędzie się 16.05.2016 r.

o godzinie 19.00

w Gminnej Bibliotece Publicznej

w Sędziejowicach

Poprawiony (poniedziałek, 16 maja 2016 11:08)

 

postheadericon Literacko - kulturalne Sędziejowice na Pomorzu

tytuoweW dniach 8-10.04.2016 r. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach - Beata Magdziak - brała udział w wizycie studyjnej na Pomorzu: „Na ludowo, na sportowo oraz w każdy inny sposób – rola biblioteki oraz domu kultury w edukacji i promocji”. Wizyta odbyła się w ramach Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który w całości ją sfinansował. Brali w niej udział uczestnicy obecnej (czyli XI) edycji Programu, prowadzonego przez Fundację Szkoła Liderów w Warszawie. Przygotowali ją absolwenci programu czyli: Paweł Żmuda – dyrektor Domu Kultury w Główczycach (IX edycja) oraz Danuta Sroka (dyrektorka Biblioteki Miejskiej w Słupsku (VII edycja).

 

postheadericon I Lokalne Forum na Rzecz Młodych

 

rs2015-660x330

W wyniku złożonego projektu kolejny raz Gminna Biblioteka Publiczna otrzymała dofinansowanie. Tym razem projekt dotyczy przygotowania i przeprowadzenia lokalnego forum. We wrześniu w naszej gminie odbędzie się spotkanie, podczas którego wspólnie zastanowimy się nad ofertą edukacyjno-kulturalno-społeczną dla młodozieży. Jednocześnie zaproszeni goście będą mieli możliwość rozważenia ( pod kierunkiem moderatora z        ), na ile tak naprawdę znamy młodzież, ich sposób myślenia czy potrzeby. W forum będą uczestniczyły władze gminy, radni, dyrektorzy szkół, instytucji kultury, klubów młodzieżowych, organizacji pozarządowych, którzy mają do czynienia z młodzieżą. Będzie to pewnego rodzaju sprawdzian, na ile dotrzymujemy kroku młodym, a na ile nasze drogi (być może) się rozmijają. Grupa uczestników forum będzie inspirowana wskazówkami Artura Łęgi z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży z Warszawy, który w każdym forum, organizowanym w różnych miejscach w Polsce,  uczestniczy. Wnioski wypracowane podczas Forum posłużą do przygotowania, już od dawna planowanej przez bibliotekę, diagnozy lokalnej. Ułatwi ona pracę z młodzieżą oraz pomoże odkryć nowe obszary działalności biblioteki.

 

 

postheadericon I Gminny Konkurs Literacko-Językowy dla uczniów ZSO Sędziejowice oraz ZS Marzenin

tytuowe

Dla uczniów klas VI szkół podstawowych w naszej gminie po raz kolejny przygotowaliśmy konkurs literacko-językowy, tym razem na szczeblu gminnym. Podczas sprawdzania prac przez 2 niezalezne komisje z uczniami spotkał się wójt oraz przewodniczący rady gminy. Opowiadali uczniom o pracy samorządu oraz przeprowadzali różne konkursy z nagrodami. Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych przygotowała również biblioteka.

Poprawiony (piątek, 15 kwietnia 2016 14:06)

 

postheadericon Życzenia Wielkanocne

P3164613

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
Wszystkim Czytelnikom, Miłośnikom Książek oraz Partnerom Współpracującym
najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,
mnóstwo wiosennego optymizmu
oraz samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym

życzą Pracownice GBP w Sędziejowicach

Poprawiony (środa, 23 marca 2016 19:55)

 

              bip

szukaj-ksiazki4

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

folder sedziejowicka mlodziez

Kazimierz Burnat

Pitax pl

Plakat 2015 ZM

polona baner 06a

DL3

sdrazem2

logo ceo granat napis na dole2

logo

 BN 2 1

BN 2 2

PFDiM

RSz

kraszewski logo

Bestseller książkowy

był sobie pies

Autor W. Bruce Cameron
Tytuł

Był sobie pies

Ksiązka, która doczekała się ekranizacji – przedstawia losy najbardziej wyszczekanego bohatera wszech czasów.

Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć. Bailey jest zszokowany – po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze – dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa! Był sobie pies to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji – jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją.
WSZYSTKIE PSY IDĄ DO NIEBA... CHYBA ŻE MAJĄ NIEDOKOŃCZONE SPRAWY NA ZIEMI
_____
To napisana z ikrą, przejmująca powieść, która oczaruje nie tylko fanów zwierząt domowych. – Booklist

źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: www.wydawnictwokobiece.pl


 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj30
mod_vvisit_counterWczoraj24
mod_vvisit_counterTen tydzień30
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień153
mod_vvisit_counterTen miesiąc476
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc6201
mod_vvisit_counterWszystkich482993

Aktualnie: gości 23 połączonych
Twoje IP: 54.224.184.33
 , 
Dziś: Wrz 24, 2017