Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Białystok i okolice. „Upiór w operze”

tytuowe copy

Nasz biblioteka wybrała się do Białegostoku na musical wszechczasów „Upiór w operze”. Oprócz legendarnego już spektaklu czekały na nas inne atrakcje Podlasia. W role przewodniczki wcieliła się Anna Kazimierczuk, liderka PAFW ( edycja XI). Wasilków, Święta Woda, Białystok, Tykocin – niezapomniane obiekty do zwiedzania i niezwykłe chwile.

 

postheadericon Wojciech Chmielarz w Sędziejowicach!!!

Wojciech Chmielarz Plakat

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników powieści autora „Żmijowiska” do Sędziejowic, w dniu 10 czerwca 2019r. na godzinę 18.00. Zapraszamy i do zobaczenia!

 

postheadericon VIII Rajd Rowerowy po Gminie Sędziejowice ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ pod hasłem 70 LAT GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SĘDZIEJOWICACH

tytuowe

To była VIII edycja rajdu Odjazdowy Bibliotekarz, tym razem pod hasłem: 70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach. W 2018 r. wyjechaliśmy poza Gminę Sędziejowice, przemierzyliśmy Gminę Zapolice aż po Strońsko. Tym razem nasza trasa objęła teren 3 gmin: Sędziejowice, Zapolice i Widawa. Szlak wiódł od S-c przez Sobiepany, Rembieszów-Woźniki-Jeziorko-Korzeń-Świerczów-Pogórze-Górki Grabińskie-Grabno (33 km.). Trasę zabezpieczali funkcjonariusze policji oraz dwie jednostki gminnych straży: OSP Bilew i OSP Grabia. 

Rajd cieszy się dużym powodzeniem dzięki partnerstwom zawieranym przy jego organizacji. Już drugi rok z rzędu trasę wytyczyli strażnicy Łódzkich Parków Krajobrazowych, a konkretnie Parków Krajobrazowych Międzyrzecza Warty i Widawki. Parki Krajobrazowe jednocześnie były sponsorem nagród książkowych i mapek poglądowych. Piękne nagrody rzeczowe ufundowało Nadleśnictwo Kolumna. To już tradycja, ze wszystkie wspaniałe gry i albumy o polskiej przyrodzie trafiają do rąk "odjazdowych" wprost od leśników. Po raz pierwszy w tym roku pojechała z nami reprezentacja Jastrzębi Łaskich, którzy objechali trasę, stanowiąc ozdobę rajdu. Dzielnie wspierała nas obsada policyjna. Na rowerach jechali: dzielnicowy naszej Gminy Błażej Płaczek oraz komendant Komisariatu Policji w Widawie Radosław Błaszczyk. Poczęstunek na stacji końcowej przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Grabnie. Przy pieczeniu kiełbasek i ognisku wspierali je druhowie z OSP Grabno. 

 

postheadericon WILNO 2019 – 70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach

tytuowe

Najpełniej nasze pasje podróżnicze wyraziła jednak wycieczka na Litwę. Majowy wyjazd, w patriotycznym charakterze, pozwolił nam w pełni świętować biblioteczny jubileusz. W Wilnie zwiedziliśmy miejsca, w których żył, uczył się i działał Adam Mickiewicz; także celę Konrada. Modliliśmy się do Matki Bożej Ostrobramskiej, cieszyliśmy nasze oczy zabytkami i architekturą stolicy Litwy, także z wysokości: Wzgórza Trzech Krzyży oraz wieży telewizyjnej z obrotową restauracją. Pokierowaliśmy się także na cmentarz na Rossie, a w kolejnych dniach do Ponarów i Trok.

Poprawiony (piątek, 07 czerwca 2019 07:12)

 

postheadericon Spotkanie Klubu Seniora „Galandia” z Jolantą Szwalbe

tytuowe copy

Dla naszych seniorów z Klubu „Galandia” przygotowaliśmy spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe – „księżniczką uśmiechu”, która uczyła nas trudnej sztuki radosnego życia kolejny raz w Sędziejowicach.

 

postheadericon Badania na wirusowe zapalenie wątroby typu C

P5061970 CopyW bibliotece można zrobić wszystko! Dowodem jest przeprowadzenie badań na wirusowe zapalenie wątroby typu C. Bardzo dziękujemy paniom za przyjazd do nas i sprawne przeprowadzenie akcji!

 

 

postheadericon Odjazdowy Bibliotekarz

Projekt bez tytułu

Załączniki:
Pobierz (Regulamin rajdu 2019a.doc)Regulamin rajdu 2019a.doc[ ]1741 Kb

Poprawiony (piątek, 17 maja 2019 11:17)

 

postheadericon Życzenia

Zdrowych pogodnych i pełnych ndziei Świąt Wielkanocnych a takż wiele optymizmu radości w sercu i Pokoju Pańskiego każdego dnia życzą  Dyrektor i Pracownicy GBP w Sędziejowicach1

 

postheadericon Informacja

Screenshot 3

 

postheadericon Konkurs „Czytelnik Roku 2018” – rozstrzygnięty!

tytuowe

Tegoroczny Dzień Kobiet w naszej bibliotece przyniósł podsumowanie konkursu czytelniczego! Odbył się już po raz dziewiąty, a zdumiewające jest to, że wciąż przybywa nam czytelników, a wskaźniki czytelnictwa nieustannie się podwyższają. Może dzieje się tak dlatego, że „każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ja przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią”(…) /C.R. Zafon, Cień wiatru/. Nagrodzeni czytelnicy otrzymali dyplomy, wyróżnienia i piękne nagrody, wśród których prym wiodły książki, anioły, ufundowane przez naszą książnicę, a wykonane przez P. Emilię Rzepa z Grabicy. Nagrody wręczała dyrektorka biblioteki Beata Magdziak, przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice Jarosław Bartczak oraz Wójt Gminy Dariusz Cieślak.

W 2018r. przeczytaliśmy łącznie 25226 książek, o 2772 książki więcej niż w 2017 r. , a zakupiliśmy 1070 wol., co w zestawieniu z rokiem 2017 (718 wol.) również wygląda imponująco. W 2018 r. odnotowaliśmy 916 aktywnych czytelników, a w 2017 było ich 884 osoby.

Poniżej znajdują się listy osób nagrodzonych, w siedzibie głównej, a także na filiach, w różnorodnych kategoriach. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Zamieszczamy również galerię zdjęć z przebiegu naszej imprezy.

Szczegółowe wyniki

 

postheadericon 156. rocznica wybuchu Powstania 1863 r.

tytuowe

Nasze ostatnie spotkanie DKK było niezwykłe: recytacja wierszy o Powstaniu 1863, kolęda z ks. Dariuszem Chlebowskim oraz hołd Powstańcom Styczniowym. Dziękujemy wszystkim za udział!

 

postheadericon Królewski Ogród Światła

tytuowe

Sezon turystyczny rozpoczęliśmy wycieczką do Warszawy, podczas której zwiedziliśmy Zamek Królewski wraz z patriotyczną wystawą „Znaki Wolności”. Piękny zimowy dzień sprzyjał spacerom, więc obie grupy Sędziejowiczan pod opieką warszawskich przewodników przeszły drogę od Krakowskiego Przedmieścia - przez Plac Józefa Piłsudskiego -pod Pałac Kultury i Nauki. Po obiedzie wyruszyliśmy do Wilanowa, aby przeżyć niezwykłą atrakcję – zobaczyć Królewski Ogród Światła wraz z mappingami na fasadach Pałacu Króla Jana. Fascynacji nie było końca! W świetnych humorach wróciliśmy do Sędziejowic, marząc o kolejnych wycieczkach!

 

postheadericon „Od czwartego roku bez czytania ani kroku” - także w Sędziejowicach!

tytuowe

Naszych książkowych podarunków dla maluszków w oprawie czytania zimowych bajek i opowieści nie mogło zabraknąć także w przedszkolu sędziejowickim. Bibliotekarki, z ufundowanymi przez książnicę baśniami, wraz z wójtem gminy, dyrektorem szkoły i radnymi tym razem pojawiły się w przedszkolu, aby wzbogacić wiedzę najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci otrzymały książki w podarunku oraz świąteczne życzenia od władz gminy.

Poprawiony (czwartek, 10 stycznia 2019 08:54)

 

 gk5 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Bestseller książkowy

cienie-b-iext52225033

Autor Wojciech Chmielarz
Tytuł Cienie

 „Cienie” - nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru.

W Milanówku giną dwie kobiety – córka i konkubina słynnego gangstera. Zastrzelono je z broni podkomisarza Kochana, a on sam znika. Dzwoni jednak do Mortki i prosi o pomoc – ktoś go wrabia.

W tym samym czasie aspirantka Sucha próbuje rozwikłać sprawę nagrania z ukrytej kamery, na którym widać, jak kilku mężczyzn gwałci chłopaka. Zidentyfikowała wysoko postawionych polityków. Wie, że jeśli ujawni nagranie, wszystkiego się wyprą. W dodatku chłopak popełnił samobójstwo.

Mortka i Sucha postanawiają sobie pomóc – jeszcze nie wiedzą, że ich śledztwa się łączą i że staną oko w oko ze śmiercią. Mnożą się pytania. Komu jest na rękę wina Kochana? Czy przyjaźń między komisarzem i podkomisarzem przetrwa tę próbę? Komu mogą zaufać? Czy można uciec od przeszłości? A może za każdym ciągnie się jakiś cień…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj668
mod_vvisit_counterWczoraj3407
mod_vvisit_counterTen tydzień11889
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień20226
mod_vvisit_counterTen miesiąc18334
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc104703
mod_vvisit_counterWszystkich2922618

Aktualnie: gości 37, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 44.192.94.86
 , 
Dziś: Lip 06, 2022