Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

narodowe czytanie105Po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna przystąpiła do akcji Narodowego Czytania. Cztery lata temu czytaliśmy „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, potem dzieła Aleksandra Fredry, następnie „Potop” Henryka Sienkiewicza, aby w tym roku zmierzyć się z powieścią realistyczną Bolesława Prusa „Lalka”. Gmina Sędziejowice kolejny raz przygotowała się do tego zadania doskonale. Czytał wójt Jerzy Kotarski, jego zastępca Mirosław Potasiak, skarbnik Grzegorz Dębkowski, przewodniczący RG Dariusz Cieślak, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych: Barbara Gawor ( dyrektor ZSO w Sędziejowicach), Grzegorz Brożyński ( dyrektor GOK), Agnieszka Papuga (kierownik ŚDS), Aleksandra Andrysiak (kierownik GOPS),radni: Sylwia Rozwód oraz Marek Okupiński. W czytaniu „Lalki” brali także udział goście z zewnątrz: zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kolumna – Michał Falkowski, właściciel firmy BOOK-LAND w Kaliszu – Tomasz Bulik, dyrektor ZSR Sędziejowice Paweł Kałuda oraz pułkownik w stanie spoczynku Stanisław Witkowski. Całość prowadziła Beata Magdziak – dyrektor naszej książnicy.

Poprawiony (środa, 07 października 2015 13:12)

 

postheadericon Za-(WĄŻ)-amy znajomości z „Szuflandią”

tytuowe

Stowarzyszenie Rękodzieła Łaskiego „Szuflandia” zaprosiło do współpracy naszą książnicę już w wakacje. Ponieważ Panie Artystki  realizowały projekt w ramach projektu Działaj Lokalnie IX, podobnie jak i nasza biblioteka, bardzo szybko wytworzyła się między nami swoista więź i zrozumienie. Naszym zadaniem było przygotować dla „Szuflandii” część gigantycznego węża, który opasał łaski rynek w całości. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, paniom, które cierpliwie dziergały kolejne części długiego, kolorowego gada, który ostatecznie liczył aż 34 metry! Było wiele dziergania na szydełku, nie tylko z włóczki podarowanej do nauki szydełkowania przez „Szuflandię”, ale i z wełny pochodzącej od darczyńców prywatnych.  W szczególności dziękujemy mieszkankom Grabna za ich wytrwałą pracę i cierpliwość. Te Panie to: Marianna Więcławska, Renata Szczerbala, Ewa Kaźmierska, Ewa Balcerowiak, Aleksandra Balcerowiak, Elżbieta Śnieg, Halina Nowak, Małgorzata Czwartek, Teodozja Pietrzyk, Bożena Binek, Kazimiera Skała, Teresa Marek, Agnieszka Sobala, Mirosława Rusiniak, Franciszka Kaczmarek. Dziękujemy!!!

Poprawiony (środa, 07 października 2015 11:54)

 

postheadericon Śladami II wojny Światowej przez Grabno, Zamość, Siedlce

tytuowe

Tym razem trasę powyższego questu przemierzaliśmy z Paniami z „Szuflandii” w pewną wrześniową niedzielę. Questowej grupie towarzyszyły dwa pieski, którym najwyraźniej tak długa wędrówka przypadła do gustu, co widać na poniższych zdjęciach. Dziękujemy Pani Marzence, która przywiodła chętnych poszukiwaczy śladów wojny w nasze okolice!

 

postheadericon Uczniowie z Zespołu szkół Ogrodniczych w Ostrowie w Sędziejowicach

quest ostrow40

Wspólnie z maturzystami z Ostrowa przemierzaliśmy trasę questu „Śladami Powstania Styczniowego”. Zabawę uatrakcyjnił konkurs, w którym można było zdobyć nasz folder „Sędziejowicki Samorząd w Roku Samorządu Terytorialnego”. Bardzo dziękujemy Pani Beacie Pokorskiej-Galowicz ( nauczycielce j. polskiego) i nauczycielce j.angielskiego, które opiekowały się naszymi gośćmi!

Poprawiony (wtorek, 06 października 2015 07:43)

 

postheadericon Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sędziejowicach dnia 29 września 2015 r.

narodowe czytanie baner-gbp-ksiazka7

Poprawiony (piątek, 25 września 2015 07:50)

 

postheadericon Zwycięzcy I Turnieju Sołtysów i Radnych w Gminie Sędziejowice w kategorii: SOŁTYSI

P1090889

W ramach Konkurs Specjalnego 25 lat samorządności przygotowaliśmy także I Turniej Sołtysów i Radnych w Gminie Sędziejowice. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas Dożynek Grabno 2015. Oto zwycięzcy Turnieju w kategorii SOŁTYSI!

 

postheadericon Zwycięzcy I Turnieju Sołtysów i Radnych w Gminie Sędziejowice w kategorii: RADNI

sołtysi

W ramach Konkurs Specjalnego 25 lat samorządności przygotowaliśmy także I Turniej Sołtysów i Radnych w Gminie Sędziejowice. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas Dożynek Grabno 2015. Oto zwycięzcy Turnieju w kategorii RADNI!

Poprawiony (poniedziałek, 21 września 2015 09:18)

 

postheadericon Zakończenie Programu RS – Konkurs Specjalny pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP „25 Lat Samorządności”

tytuowe

„Sędziejowicki Samorząd w Roku Samorządu Terytorialnego” – pod takim hasłem realizowaliśmy z grupą młodzieży zaprojektowane działania. Wszystkim przedsięwzięciom towarzyszyła Rada Gminy Sędziejowice. W ramach programu zrealizowaliśmy debatę oxfordzką „25 Lat Samorządności w Gminie Sędziejowice”, przeprowadziliśmy I Turniej Sołtysów i Radnych w Gminie Sędziejowice oraz wydaliśmy pamiątkowy, 20-stronicowy folder „Sędziejowicki Samorząd w Roku Samorządu Terytorialnego”, do lektury którego zapraszamy wszystkich serdecznie. Już wkrótce wersja elektroniczna będzie dostępna na stronie!

 

postheadericon Odsłonięcie odrestaurowanej mogiły żołnierzy z II wojny światowej w Marzeninie.

tytuowe

6 września odsłonięto w Marzeninie odrestaurowaną mogiłę żołnierzy poległych we Wrześniu 1939 r. Cała społeczność oddawała hołd poległym bohaterom. Nie zabrakło też reprezentacji naszej biblioteki. Cześć Ich Pamięci!

 

postheadericon Uczestnicy bibliotecznych projektów na Mazurach – nagroda Wójta Gminy Sędziejowice

tytuowe copy

Dla grupy najbardziej aktywnych młodych ludzi zorganizowaliśmy 3-dniową wycieczkę na Mazury, którą sfinansowała Gmina Sędziejowice. Jej szlak prowadził od Sędziejowic do Olsztyna, przez Szczytno, Ruciane-Nida, Mikołajki aż do Sędziejowic. Podczas wycieczki przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil, zobaczyliśmy nowe, nieznane rzeczy, doświadczyliśmy wiele emocji. Muzeum Warmii i Mazur, księga naukowa Mikołaja Kopernika, Zamek krzyżacki, w którym Jurand szukał Danusi, 5-godzinny rejs statkiem po mazurskich jeziorach (w tym Śniardwy), zwiedzanie Mikołajek, mazurskie questy, rowerowa-50-km. podróż brzegami jezior, Muzeum K.I.Gałczyńskiego w Leśniczówce Pranie, brodzenie w jeziorze Śniardwy – to spis najważniejszych atrakcji podczas naszego krótkiego pobytu. Dziękujemy Radzie Gminy i Wójtowi za tak wspaniałe chwile wypoczynku w ostatnich dniach wakacji!!!

 

postheadericon Warsztaty questowe – Działaj Lokalnie IX – „Sędziejowickie Dziedzictwo”

tytuowe

Kolejny raz zmagaliśmy się z trudną sztuką tworzenia mapek do wszystkich czterech questów, przenoszenia ich na grunt „graficzny” oraz poszukiwaniem pomysłów na okładki….

 

postheadericon WARSZTATY LEGO MINDSTROMS EV 3 w BIBLIOTECE!!!

tytuowe

Przedstawiciele Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej MERITUM z Krakowa przeprowadzili w dniu 25.08.2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sędziejowicach pokazowy warsztat z programowania, który opierał się na prezentacji narzędzi oraz nauce budowania i programowania podstawowych robotów z zestawów klocków LEGO MINDSTROMS EV 3. Warsztat przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w wieku szkoły podstawowej i gimnazjalnej.

 

postheadericon „Ojczyzna to ziemia i groby” – pierwsze prace nad Questem Marzeńskim – „Sędziejowickie Dziedzictwo”

tytuowe

Młodzież z Marzenina bardzo skrupulatnie przygotowała się do zajęć z instruktorami w terenie. Już na drugim spotkaniu udało się odkryć ostatnie groby ze starego cmentarza….

Poprawiony (wtorek, 25 sierpnia 2015 06:36)

 

              bip

szukaj-ksiazki4

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

folder sedziejowicka mlodziez

Kazimierz Burnat

Pitax pl

Plakat 2015 ZM

polona baner 06a

DL3

sdrazem2

logo ceo granat napis na dole2

logo

 BN 2 1

BN 2 2

PFDiM

RSz

kraszewski logo

Bestseller książkowy

był sobie pies

Autor W. Bruce Cameron
Tytuł

Był sobie pies

Ksiązka, która doczekała się ekranizacji – przedstawia losy najbardziej wyszczekanego bohatera wszech czasów.

Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć. Bailey jest zszokowany – po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze – dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa! Był sobie pies to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji – jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją.
WSZYSTKIE PSY IDĄ DO NIEBA... CHYBA ŻE MAJĄ NIEDOKOŃCZONE SPRAWY NA ZIEMI
_____
To napisana z ikrą, przejmująca powieść, która oczaruje nie tylko fanów zwierząt domowych. – Booklist

źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: www.wydawnictwokobiece.pl


 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj72
mod_vvisit_counterWczoraj228
mod_vvisit_counterTen tydzień72
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3645
mod_vvisit_counterTen miesiąc10233
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc13563
mod_vvisit_counterWszystkich423617

Aktualnie: gości 39 połączonych
Twoje IP: 54.80.18.223
 , 
Dziś: Kwi 23, 2017