
Gościnne przedszkole w Dobrej było kolejnym przystankiem, gdzie w doborowym towarzystwie wójta i radnych biblioteka obdarowała dzieci książeczkami, które wprowadzają w świat czytelnictwa. Czas świąteczny to najlepszy czas na zaprzyjaźnienie z książką!

Po raz pierwszy nasza instytucja wzięła udział w akcji zorganizowanej przez GKS Sędziejowice „Gramy i pomagamy”. Dzięki organizatorom mieszkańcy gminy wsparli potrzebujących akcją krwiodawstwa, Dom Dziecka w Grotnikach potrzebnymi produktami, natomiast najmłodsi członkowie GKS zostali poddani edukacji przez KPP w Łasku oraz PSP w Łasku. Nasza biblioteka przygotowała dla nich konkurs I pomocy, a profesjonalne jury oceniało testy i przyznawało nagrody. Gratulujemy wszystkim udziału w tak wspaniałej akcji!

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości uświetniły warsztaty historyczne dla seniorów, zorganizowane przez naszą bibliotekę, z udziałem łódzkiej pisarki i dziennikarki – Moniki Sawickiej-Kasprzak. W warsztatach uczestniczyli stali członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Efektem naszych zajęć są piękne patriotyczne Księgi Niepodległości.

Z okazji Dnia Niepodległości zaprosiliśmy zaprzyjaźniona pisarkę – Panią Monikę Sawicką-Kasprzak do Zespołu Szkół w Marzeninie. Wspólnie uczestniczyliśmy a niezwykłej lekcji historii i warsztatach dla uczniów klasy V. Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom oraz Pani Monice za patriotyczne przeżycia!
Poprawiony (wtorek, 18 grudnia 2018 09:36)

Przez cały 2018 rok nasz a książnica w różnoraki sposób oddawała hołd naszej Ojczyźnie, która 100 lat temu odzyskała Niepodległość. Wyjazdy do oper, teatrów, muzeów, na wycieczki, rajdy piesze i rowerowe, wystawy, konkursy… 11 Listopada przyszedł czas na zapalenie znicza i złożenie kwiatów w doborowym towarzystwie mieszkańców Gminy Sędziejowice, władz, w asyście harcerzy, OSP i orkiestry dętej. „Jeszcze Polska nie zginęła!”

Dzięki uczestnictwu Stowarzyszenia „IKAR” z Widawy w projekcie Działaj Lokalnie mogliśmy zorganizować w naszej bibliotece wernisaż prac Pana Jacka Frąckiewicza pn.”Flagowe variete”. Jednocześnie była to także okazja do zorganizowania warsztatów plastycznych dla dzieci z przedszkola w Sędziejowicach. Warsztaty i wernisaż odbyły się kilkanaście dni przed Narodowym Świętem Niepodległości.
W Wigilię biblioteka będzie nieczynna!!!
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach informuje, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 5/2018 z dnia 30 listopada 2018 r. w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy - w dniu 24 grudnia 2018 r. (Wigilia) biblioteka wraz z filiami będzie nieczynna.
Biblioteka główna i filie biblioteczne będą czynne w zamian za Wigilię w dniu 8 grudnia 2018 r. ( sobota) w godzinach od 8.00-16.00 Poprawiony (czwartek, 06 grudnia 2018 14:37)

W ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa mieliśmy przyjemność zorganizować niezwykłą lekcję historii dla uczniów klasy IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Zajęcia przeprowadziła nasza niezastąpiona Agnieszka Malinowska! Trzonem zajęć była historia Polaków, mieszkańców Warszawy podczas II wojny światowej. Przystępując do realizacji ogólnopolskiego projektu „Mirabelka”… w partnerstwie z Zespołem Szkół Rolniczych w Sędziejowicach uczciliśmy wspólnie 100-lecie odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

W ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki mieliśmy zaszczyt gościć w naszej bibliotece Małgorzatę Wardę, autorkę poczytnych powieści dla kobiet, malarkę , rzeźbiarkę – absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych, laureatkę kilku konkursów literackich. Jej autorskim debiutem była książka Dłonie” . Popołudnie spędzone w bibliotece z Panią Małgosią było pięknym przeżyciem dla naszych najwierniejszych czytelniczek, bardzo ceniących wielowarstwowość zainteresowań naszego Gościa.
Projekt "Mała książka - wielki człowiek" nabiera tempa. Nasi pierwsi mali czytelnicy już zostali obdarzeni wyprawkami czytelniczymi i założyli własne karty. Zapraszamy kolejne 3-latki po odbiór książeczek i do regularnego korzystania z naszego księgozbioru dla dzieci. „Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe „wyprawki czytelnicze”. Wierzymy, że „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.
Poprawiony (środa, 10 października 2018 18:21)

12 września grupa czytelników Sędziejowickiej Biblioteki oraz mieszkańców Łasku wybrała się do Warszawy, aby zwiedzić Sejm RP. W promieniach pięknego słońca zajechaliśmy do stolicy, gdzie nasza Przewodniczka – Pani Dorota Więckowska, dyrektorka Biura Poselskiego Pana Piotra Polaka, Posła na Sejm RP, wprowadziła nas do tego ważnego dla Polaków budynku. W Sejmie trwały obrady, lecz Pan Poseł znalazł dla nas czas i w niezwykle ciekawy sposób przedstawił to miejsce, w którym pracuje. Była też czas na Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego przez Pana Piotra Polaka i Panią Dorotę Więckowską. Następnie w towarzystwie parlamentarzysty i Pani Doroty zjedliśmy obiad w sejmowej stołówce. Na ulicy Wiejskiej wykonaliśmy pamiątkowe fotografie upamiętniające nasze spotkanie, po czym udaliśmy się na dalsze zwiedzanie stolicy.
|