Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Spotkanie Klubu Seniora „Galandia” z policją

 IMGP5089 Copy

5 sierpnia członkowie Klubu Seniora „Galandia” spotkali się z nowym dzielnicowym Gminy Sędziejowice, Kamilem Mocherkiem. Podczas spotkania seniorzy dowiedzieli się jak funkcjonuję Komisariat Policji w Widawie. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz przypomnieli o nowych przepisach drogowych.

Poprawiony (wtorek, 06 sierpnia 2019 13:18)

 

postheadericon DKK: „Szczęście pachnące wanilią”

IMGP5082 Copy

W lipcu na spotkaniu DKK omawiana była książka Magdaleny Witkiewicz „Szczęście pachnące wanilią”. Autorka opisuje codzienne życie kobiet we współczesnym świecie. Książka wnosi dużo optymizmu i podnosi na duchu. Na spotkanie jak zwykle nie zabrakło członków DKK.

Poprawiony (wtorek, 06 sierpnia 2019 12:20)

 

postheadericon Półkolonie w bibliotece - odsłona druga

IMGP5038 Copy

25 lipca biblioteka ponownie gościła dzieci z półkolonii letnich organizowancyh przez ZSO Nr 1 w Sędziejowicach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i techniczych.

Poprawiony (wtorek, 30 lipca 2019 14:00)

 

postheadericon Półkolonie w bibliotece

P7042780 Copy

4 lipca biblioteka gościła dzieci z półkolonii letnich organizowanych przez ZSO Nr 1 w Sędziejowicach. Dzieci mogły zobaczyć jak działa biblioteka, czytały bajki przy pomocy teatrzyku Kamishibai. Przygotowane zostały również zajęcia techniczne.

Poprawiony (wtorek, 30 lipca 2019 13:36)

 

postheadericon Poznań i okolice

DSCN4867 Copy

21 lipca wybraliśmy się do województwa wielkopolskiego. Zwiedziliśmy Stary Rynek w Poznaniu, przepiękny Pałac w Rogalinie, w którym znajduje się Odział Muzeum Narodowego w Poznaniu. Mieliśmy również okazję zobaczyć zamek w Kórniku, zabytkową rezydencję rodów Górków i Działyńskich. Z pewnością powrócimy jeszcze te piękne miejsca.

Poprawiony (piątek, 26 lipca 2019 10:27)

 

postheadericon Goście z Ostrzeszowa

IMGP4836 Copy12 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów im. Stanisława Czerniaka odwiedziła nas w ramach wyjazdu szkoleniowego. Podczas spotkania przedstawiliśmy naszą dotychczasową działalność oraz wymieniliśmy się doświadczeniami. Wizyty te mają bardzo duże znaczenie rozwoju bibliotek. Bibliotekarki z Ostrzeszowa to wspaniałe kobiety, dlatego liczymy na dalsze spotkania i współpracę.

Poprawiony (piątek, 26 lipca 2019 09:05)

 

postheadericon Biblioteka na Piastowskim Szlaku

tytułoweSzlakPiastowski

W ostatnią niedzielę wybraliśmy się na Szlak Piastowski! Zwiedziliśmy Gniezno, Wenecję, Biskupin oraz Ostrów Lednicki. Wielką atrakcją był przejazd odkrytą kolejką wąskotorową do Wenecji oraz przeprawa promem ma wyspę pierwszych Piastów. Widzieliśmy także Pola Lednickie ze słynną bramą-rybą. Na pewno kiedyś kolejny raz przemierzymy urokliwy Szlak Piastowski!

Poprawiony (piątek, 26 lipca 2019 08:25)

 

postheadericon DKK: „Dzieci bohaterów” Lyonel Trouillot

 IMGP4995 Copy

14 czerwca ponownie spotkaliśmy się na Dyskusyjnym Klubie Książki. Tym razem rozmawialiśmy źródłach przemocy i mechanizmach społecznego wykluczenia.

Poprawiony (czwartek, 25 lipca 2019 14:17)

 

postheadericon DKK z Marią Nurowską

P5242539 Copy

 

24 maja odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem nasi czytelnicy zetknęli się z książką Marii Nurowskiej „Mój przyjaciel zdrajca”. W spotkaniu uczestniczyli członkowie DKK oraz podopieczni ŚDS.

Poprawiony (wtorek, 23 lipca 2019 13:25)

 

postheadericon „Piszę dla Was, nie dla siebie”

tytuowe

To była prawdziwa uczta intelektualna, szczególnie dla miłośników literatury kryminalnej w sędziejowickiej książnicy. Gwiazda naszego spotkania to Wojciech Chmielarz - laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru 2019, Nagrody „Złoty Pocisk 2019” w kategorii: Najlepszy polski kryminał , Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2019, Nagrody Czytelników w plebiscycie Lubimy Czytać "Książka Roku 2018” i innych.

 

postheadericon Białystok i okolice. „Upiór w operze”

tytuowe copy

Nasz biblioteka wybrała się do Białegostoku na musical wszechczasów „Upiór w operze”. Oprócz legendarnego już spektaklu czekały na nas inne atrakcje Podlasia. W role przewodniczki wcieliła się Anna Kazimierczuk, liderka PAFW ( edycja XI). Wasilków, Święta Woda, Białystok, Tykocin – niezapomniane obiekty do zwiedzania i niezwykłe chwile.

 

postheadericon Wojciech Chmielarz w Sędziejowicach!!!

Wojciech Chmielarz Plakat

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników powieści autora „Żmijowiska” do Sędziejowic, w dniu 10 czerwca 2019r. na godzinę 18.00. Zapraszamy i do zobaczenia!

 

postheadericon VIII Rajd Rowerowy po Gminie Sędziejowice ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ pod hasłem 70 LAT GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SĘDZIEJOWICACH

tytuowe

To była VIII edycja rajdu Odjazdowy Bibliotekarz, tym razem pod hasłem: 70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach. W 2018 r. wyjechaliśmy poza Gminę Sędziejowice, przemierzyliśmy Gminę Zapolice aż po Strońsko. Tym razem nasza trasa objęła teren 3 gmin: Sędziejowice, Zapolice i Widawa. Szlak wiódł od S-c przez Sobiepany, Rembieszów-Woźniki-Jeziorko-Korzeń-Świerczów-Pogórze-Górki Grabińskie-Grabno (33 km.). Trasę zabezpieczali funkcjonariusze policji oraz dwie jednostki gminnych straży: OSP Bilew i OSP Grabia. 

Rajd cieszy się dużym powodzeniem dzięki partnerstwom zawieranym przy jego organizacji. Już drugi rok z rzędu trasę wytyczyli strażnicy Łódzkich Parków Krajobrazowych, a konkretnie Parków Krajobrazowych Międzyrzecza Warty i Widawki. Parki Krajobrazowe jednocześnie były sponsorem nagród książkowych i mapek poglądowych. Piękne nagrody rzeczowe ufundowało Nadleśnictwo Kolumna. To już tradycja, ze wszystkie wspaniałe gry i albumy o polskiej przyrodzie trafiają do rąk "odjazdowych" wprost od leśników. Po raz pierwszy w tym roku pojechała z nami reprezentacja Jastrzębi Łaskich, którzy objechali trasę, stanowiąc ozdobę rajdu. Dzielnie wspierała nas obsada policyjna. Na rowerach jechali: dzielnicowy naszej Gminy Błażej Płaczek oraz komendant Komisariatu Policji w Widawie Radosław Błaszczyk. Poczęstunek na stacji końcowej przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Grabnie. Przy pieczeniu kiełbasek i ognisku wspierali je druhowie z OSP Grabno. 

 

 gk5 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Bestseller książkowy

cienie-b-iext52225033

Autor Wojciech Chmielarz
Tytuł Cienie

 „Cienie” - nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru.

W Milanówku giną dwie kobiety – córka i konkubina słynnego gangstera. Zastrzelono je z broni podkomisarza Kochana, a on sam znika. Dzwoni jednak do Mortki i prosi o pomoc – ktoś go wrabia.

W tym samym czasie aspirantka Sucha próbuje rozwikłać sprawę nagrania z ukrytej kamery, na którym widać, jak kilku mężczyzn gwałci chłopaka. Zidentyfikowała wysoko postawionych polityków. Wie, że jeśli ujawni nagranie, wszystkiego się wyprą. W dodatku chłopak popełnił samobójstwo.

Mortka i Sucha postanawiają sobie pomóc – jeszcze nie wiedzą, że ich śledztwa się łączą i że staną oko w oko ze śmiercią. Mnożą się pytania. Komu jest na rękę wina Kochana? Czy przyjaźń między komisarzem i podkomisarzem przetrwa tę próbę? Komu mogą zaufać? Czy można uciec od przeszłości? A może za każdym ciągnie się jakiś cień…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj181
mod_vvisit_counterWczoraj966
mod_vvisit_counterTen tydzień1147
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień13238
mod_vvisit_counterTen miesiąc31482
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc50244
mod_vvisit_counterWszystkich853662

Aktualnie: gości 24 połączonych
Twoje IP: 34.237.76.91
 , 
Dziś: Wrz 23, 2019