
15 września w Sędziejowicach można było spotkać kilkanaście grup młodych ludzi, rodzin z dziećmi, którzy w godzinach od 10.00 do 15.00 rozwiązywali 100 zagadek detektywistycznych…Powyższa gra, opracowana i przygotowana przez animatora kultury, pisarza i człowieka kultury – Pana Dariusza Rekosza stanowiła formę hołdu dla Niepodległej, złożonego przez Gminę Sędziejowice i Gminną Bibliotekę Publiczną w Sędziejowicach. Cała akcja została objęta patronatem Sejmu RP, dzięki Posłowi na Sejm RP – Panu Piotrowi Polakowi. Partnerzy naszej akcji, którzy przyłączyli się i wspierali wszystkie działania pomocnicze to: Rada Gminy Sędziejowice, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sędziejowicach, Grupa Motocyklowa Forever Young, Sklep Wielobranżowy „KRANIK, Nadleśnictwo Kolumna, Komenda Powiatowa Policji w Łasku oraz Łaskie Bractwo Strzelców Kurkowych. W trakcie trwania akcji uzyskaliśmy wsparcie Parafii Sędziejowice oraz ks. Dariusza Chlebowskiego! Poniżej zamieszczamy zdjęcia wykonane przez wielu uczestników, jest ich bardzo wiele. Wszystkim zaangażowanym w pomoc oraz uczestnikom, także tym najmłodszym przepiękne dziękujemy!!!!
Poprawiony (poniedziałek, 24 września 2018 09:58)

19 września 2018 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się druga odsłona Narodowego Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Pierwsza odsłona czytania fragmentów tej ważnej dla Polaków powieści miała miejsce w Warszawie, w Sejmie RP, na ulicy Wiejskiej. Powieść Żeromskiego czytali: Pani Piotr Stanisław Polak – poseł na Sejm RP oraz Pani Dorota Więckowska – dyrektorka Biura Poselskiego Piotra Polaka w Poddębicach. Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w naszej „małej ojczyźnie” rozpoczęło się od godziny 10.00.

19.09.2018 O GODZ. 10.00 – NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA”
STEFANA ŻEROMSKIEGO
Gminna Publiczna w Sędziejowicach prosi o zgłaszanie się chętnych do akcji
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"
Stefana Żeromskiego
do środy, godz.9.00.
Wspólne czytanie odbędzie się o godzinie 10.00 w sali GOK w Sędziejowicach, 19 września 2018r.
Zapraszamy do udziału, prosimy o zgłoszenia osobiste, telefoniczne i przez FB.

Wycieczka w Bieszczady okazała się wspaniałym przeżyciem, okraszonym słoneczną pogodą i doskonałymi humorami uczestników. Trzy dni przepełnione były podkarpackimi atrakcjami i bieszczadzkimi „cudami”. Pierwszego dnia zwiedziliśmy zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Sandomierz. Drugiego dnia przyszła kolej na Solinę, Polańczyk, Cisną, Uherce, Ustrzyki Dolne, Górne, Chreptiów ( Pętlę Bieszczadzką), a trzeci dzień upłynął pod znakiem zamku w Krasiczynie oraz zabytków Przemyśla. „Zielone wzgórza nad Soliną (…), wrócimy tu znów za rok”…
Poprawiony (poniedziałek, 10 września 2018 08:50)

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich chętnych w dniu 15 września 2018 r. do udziału w fantastycznej terenowej grze detektywistycznej z Dariuszem Rekoszem ( Pamiętacie Pana Darka? Warsztaty detektywistyczne oraz MAGIA SŁOWA ubiegłej jesieni!) Od dziś rejestrujemy drużyny i tak będzie do 11 września! Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem, bo jeśli nie spełnicie jego założeń, nie będziecie mogli wziąć udziału. ZAPRASZAMY – można wygrać ciekawe nagrody rzeczowe, ale najwięcej przeżyć gwarantuje samo uczestnictwo. Tak uczcimy 100 LAT NIEPODLEGŁEJ!

ZREALIZOWANO ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA
Nasza biblioteka właśnie dokonała zakupów nowości książkowych za kwotę 6.800,00zł. Środki finansowe pochodzą z Biblioteki Narodowej. Imponujący zakup książek ZREALIZOWANO ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.
Zbliża się jesień, najlepszy czas na obcowanie z książką. Zapraszamy do lektury!

Czy można stać na straży baśni, bajek, legend, opowiadań i podań? Tak, ale tylko z odpowiednim certyfikatem! Taki certyfikat mogli uzyskać tylko uczestnicy projektu dla bibliotek, wywodzącego się z Dyskusyjnego Klubu Książki pt. ”STRAŻNIK PAMIĘCI”. Zgadywankom i rebusom, skierowanym do uczestnikom, towarzyszyła gra terenowa po naszej miejscowości. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały certyfikat potwierdzający kwalifikacje do pełnienia tej zaszczytnej funkcji, szczególnie w naszej bibliotece. Grę przygotowała i przeprowadziła nasza stażystka Pani Agnieszka Malinowska.

W związku z ROKIEM ZBIGNIEWA HERBERTA w naszej bibliotece odbyły się warsztaty poświęcone życiu i twórczości poety pt. „Pan Cogito w bibliotece”. Powyższe spotkanie jest elementem większego projektu Dyskusyjnego Klubu Książki. Skierowaliśmy je do podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Sędziejowicach. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy, także multimedialne, przygotowane przez opiekunkę DKK panią Natalię Cieślak.

„Ona wraca na dobre” – z taką książką spotkali się członkowie naszego klubu po raz pierwszy. Podróży po zakamarkach pamięci, prezentowanej przez żonę sławnego twórcy reportaży Wojtka Jagielskiego, towarzyszyły zwierzenia i wynurzenia uczestników spotkania, którzy próbowali wniknąć w głąb siebie. Nie było to łatwe zadanie…Dlatego kolejne spotkanie przebiegnie w spokojnym klimacie powieści obyczajowej….
Poprawiony (czwartek, 30 sierpnia 2018 10:52)

Świętowanie Dnia Bibliotekarza w tym roku przesunęliśmy z 8 maja na 19 czerwca. Warto było czekać tak długo, ponieważ wszyscy uczestnicy wycieczki, kilkoro bibliotekarzy z powiatu łaskiego, czytelnicy i przyjaciele biblioteki mieli niesamowitą ucztę duchową! Cały dzień zwiedzaliśmy bowiem „perły Dolnego Śląska”: Kościół Pokoju w Świdnicy ( zabytek z listy UNESCO), niezwykłą świdnicką katedrę, w której spotkaliśmy się z biskupem Ignacym Decem, a nawet wykonaliśmy wspólne zdjęcie, zamek w Książu, palmiarnię w Wałbrzychu oraz Szczawno-Zdrój. Niezapomniana wycieczka stała się przyczynkiem do planowania kolejnego wyjazdu – czekamy, na propozycje, co jeszcze nasi czytelnicy i przyjaciele chcieliby zwiedzić?...

Na zaproszenie senatora RP Macieja Łuczaka prawie 50-osobowa grupa mieszkańców gminy Sędziejowice, na czele z wójtem Jerzym Kotarskim, udała się na wycieczkę do Warszawy w dniu 10 maja br. W tym pięknym słonecznym dniu zwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum POLIN, Pałac Belwederski, Łazienki oraz Stare Miasto. Niestety, ze względu na protesty nie udało się nam zwiedzić gmachu parlamentu. Najwięcej przeżyć patriotycznych czekało nas w Belwederze. Dziękujemy za zaproszenie!

Noc Bibliotek w 2018 roku wypadła imponująco! Zorganizowaliśmy ją podczas wycieczki na Mazury, nad Jeziorem Niegocin, z udziałem bibliotekarza z Pozezdrza – Bronisława Fronckiewicza. Udało nam się połączyć piękne atrakcje turystyczne z dyskusją o książce w ramach DKK, prelekcją o roli czytania oraz zabawą i kiełbaskami przy ognisku. Poniżej fotografie biblioteki z Mazurskiej Nocy Bibliotek 2018 oraz całej wycieczki. Dziękujemy z udział!
|