Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Jasełka w Gminie Sędziejowice

jaselka jezus


Gminna Biblioteka Publiczna

oraz

Strażacka Orkiestra Dęta „DRUH”

zapraszają naJasełka


Z udziałem uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sędziejowicach


Jasełka zostaną wystawione:

w dniu 8.I.2012 w Kościele pod wezwaniem św. Wacława w Grabnie po Mszy św. o godz. 10.00

w dniu 15.I. w Kościele pod wezwaniem NMP w Marzeninie po Mszy św. o godz. 9.30


SERDECZNIE ZAPRASZAMY


jaselka2012

 

postheadericon Spotkanie opłatkowe w Bibliotece

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Gminy Sędziejowice ma swą siedzibę w naszej bibliotece. Jak co roku, członkowie organizują spotkanie opłatkowe, które zwykle przebiega w bardzo miłej, ciepłej, rodzinnej atmosferze. Prócz podzielenia się opłatkiem, przekazania członkom życzeń wszystkiego, co najlepsze, członkowie mają okazję posmakować wigilijnych dań, przygotowanych własnoręcznie przez panie z Towarzystwa. Jak to spotkanie przebiegało w tym roku, prezentujemy poniżej:

 

Poprawiony (niedziela, 08 stycznia 2012 00:13)

 

postheadericon Współpraca z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Gminy Sędziejowice

Nasze wolontariuszki: Ewelina Markowska i Kamila Urbaniak z zaangażowaniem pomagały podczas świątecznej zbiórki żywności dla ubogich rodzin z terenu naszej gminy. Podczas tej akcji zebrano wspólnie 159, 45 kg żywności, które już zostały rozdane. Paczki były wydawane w bibliotece. Sekretarz towarzystwa, Pani Krystyna Komorowska serdecznie podziękowała naszej instytucji, czego dowodem jest ten dyplom:

bank zywnosci2011

Poprawiony (środa, 11 stycznia 2012 05:41)

 

postheadericon Realizacja Programu Pomocy Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach Dzieciom „Pomoc za Jeden Uśmiech”

Jako realizator napisanego wcześniej Programu, pełną parą przystąpiłyśmy do pracy z dziećmi. Pierwszy etap tego założenia stanowiły zajęcia edukacyjne z „Iliadą” Homera-zgodnie z nową Podstawą Programową, stanowiącą nową pozycję obowiązkową. Jednocześnie wolontariuszka rozpoczęła z dziewczętami z gimnazjum zajęcia plastyczne. Kolejnym krokiem był zakup lektur i słowników dla młodzieży ze szkoły podstawowej, gimnazjum, technikum. Udało się również zakupić projektor multimedialny z ekranem , który będzie wykorzystywany podczas różnorodnych form pracy z czytelnikiem. Najważniejszym krokiem w realizacji tego programu wydaje się być przygotowanie Jasełek z okazji świąt Bożego Narodzenia. W tym przedsięwzięciu bierze udział młodzież ze świetlicy środowiskowej w Sędziejowicach oraz nasi znajomi „aktorzy” z Siedlec. W ramach zagospodarowania swojego wolnego czasu dzieci poznają tradycję, polskie obyczaje, uczą się poprawnie operować językiem polskim, nabywają umiejętności komunikacyjne, uczą się pracy w grupie i współdziałania. Jak pracują dzieci z Sędziejowic i Siedlec, można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

 

Poprawiony (niedziela, 08 stycznia 2012 00:54)

 

postheadericon Przełamujemy Bariery – „Jaka to melodia?”

W ramach Konkursu na najlepsze lokalne inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych „Przełamujemy bariery – dobra praktyka na rzecz osób niepełnosprawnych”– wspólnie z pensjonariuszami ŚDS podjęliśmy współpracę, której ukoronowaniem był Gminny Program „Jaka to melodia?” Konkurs organizowany był przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo w ramach projektu „Pomóż wystartować niepełnosprawnym”, współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Po cyklu prób i przygotowań odbył się tytułowy program. Do udziału w nim zaprosiliśmy wielu gości, których darzymy wielką sympatią ( kogo? można sprawdzić na poniższych zdjęciach)

Nasi pensjonariusze wybierali spośród przybyłych jedną wyjątkową osobę, po czym wybrany – wzorem programu telewizyjnego, wskazywał liczbę nutek. Z kolei jego zadaniem było odgadnąć tytuł piosenki. Zadanie, wbrew pozorom nie było łatwe!! Po długich naradach, po dogrywce, Jury wskazało zwycięzcę. Został nim sam pan Jerzy Kotarski, wójt gminy. II miejsce odpowiednio przypadło pani Renacie Koziróg, a III – pani Agnieszce Papudze, kierownikowi Środowiskowego Domu Samopomocy.

Poprawiony (niedziela, 08 stycznia 2012 22:14)

 

postheadericon VIII spotkanie członków DKK

1 grudnia w naszej książnicy miało miejsce niezwykłe, Mikołajkowe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy książkę Olgi Tokarczuk „Anna Inn w grobowcach świata”. Moderatorem dyskusji była kolejny raz wolontariuszka biblioteki – Ewelina Markowska. Nasze spotkanie, jak zaznaczono na wstępie, było niezwykłe, z tego powodu, ze zostało połączone z programem przygotowanym wspólnie z pensjonariuszami ŚDS – „Jaka to melodia?” Poza tym, w tej dyskusji uczestniczył znamienity gość – pan Jerzy Kotarski, wójt naszej gminy.

Poprawiony (sobota, 07 stycznia 2012 22:27)

 

postheadericon Wyróżnienie w VII edycji Konkursu Wiedzy o ks. J. Popiełuszce – „Cena miłości ojczyzny”

popiełuszko

 

Pani Joanna Rżanek, nasza wolontariuszka, wzięła udział w konkursie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku, poświęconym działalności ks. Jerzego Popiełuszki. Jej wiersze zostały wyróżnione, a „poetka” zdobyła cenną nagrodę rzeczową. Poniżej publikujemy utwory literackie, które zwróciły uwagę komisji w bibliotece w Radomiu:Niebieska

1. ***

Zło dobrem zwyciężaj

- tak głosił

i tak postępował.

 

Mówili o nim bohater,

mówili, że święty.

I chyba naprawdę

taki był.

Walczył o miłość

i o wolność,

walczył o swoja Ojczyznę

- o Polskę -

i to za nią właśnie

zginął.

 

(....czytaj dalej)

Poprawiony (sobota, 07 stycznia 2012 21:51)

 

postheadericon Wyjazd integracyjny

W listopadzie nasi czytelnicy zapragnęli oderwać się od szarej rzeczywistości i skorzystać z dobrodziejstw wielkomiejskich rozrywek. Stąd też pomysł „Wyjazdu integracyjnego” – lekkiej, pełnej humoru komedii obrazującej, co może przydarzyć się właściwie każdemu z nas, kiedy przyjdzie mu ochota skorzystać z … wyjazdu integracyjnego.” Cinema City” posiada bardzo bogatą ofertę filmową; dlatego też listopadowy wyjazd to … dopiero początek innych wyjazdów!

 

Poprawiony (sobota, 07 stycznia 2012 21:18)

 

postheadericon Specjalistyczne szkolenie dla bibliotekarzy w ośrodku „Dzikie Wino”

Jak wiadomo, nasza biblioteka znalazła się w II edycji Programu Rozwoju Bibliotek i otrzymała nowy sprzęt komputerowy. W programie występujemy w partnerstwie z biblioteką w Piątku i w Górze Św. Małgorzaty. Nasza biblioteka wiodąca – to książnica w Świnicach Warckich. Zgodnie z dalszymi wytycznymi Programu, zespoły bibliotekarzy stanowiących partnerstwo mają obowiązek uczestniczyć w szkoleniach specjalistycznych ( prowadzonych przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej) oraz informatycznych ( prowadzonych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Łodzi). Poniższe zdjęcia w pełni charakteryzują naszą pracę podczas cyklu szkoleń, prowadzonych w ośrodku „Dzikie Wino” w Wiewiórczynie:

Poprawiony (sobota, 07 stycznia 2012 20:54)

 

postheadericon ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

swieta


Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.
Niebo - ziemi, niebu - ziemia,
wszyscy - wszystkim ślą życzenia,
drzewa - ptakom, ptaki - drzewom,
tchnienie wiatru - płatkom śniegu…Wszystkim Czytelnikom i  Miłośnikom Książek
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
a w Nowym Roku 2012 wielu sukcesów,
spełnienia marzeń
i realizacji wszystkich życiowych planów
życzą Pracownicy
Gminnej  Biblioteki  Publicznej w Sędziejowicach

 

postheadericon Otwarcie Filii Bibliotecznej w Pruszkowie

Przeniesiona siedziba, wymalowane ściany, nowy sprzęt komputerowy, dostęp do Internetu, bezpłatna nauka języka angielskiego w bibliotece…Należało zaprosić władze, aby zaprezentować nowe osiągnięcia! Na zdjęciu poniżej Pan Jerzy Kotarski, wójt gminy, dokonuje otwarcia nowej filii, przecinając symboliczną wstęgę:

Poprawiony (sobota, 17 grudnia 2011 18:02)

 

postheadericon VII spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poprowadziła Ewelina Markowska – wolontariuszka. Była to dyskusja o książce Manueli Gretkowskiej – „Kobieta i mężczyźni”. Panie – Dyskutantki życzą sobie więcej książek o podobnej tematyce. Więcej informacji i recenzję na temat książki znajdziesz w zakładce DKK ( u góry strony ). Zapraszamy!!!

Poprawiony (poniedziałek, 09 stycznia 2012 00:34)

 

postheadericon Święto Niepodległości przed Biblioteką

Nasi czytelnicy, wolontariusze, Przyjaciele Biblioteki, członkowie Dziecięcego Zespołu „Mali Sędziejowiczanie”, Strażackiej Orkiestry Dętej „Druh”, Zespołu Śpiewaczego „Sędziejowianki”, również świętowali 93 rocznicę odzyskania Niepodległości. Oto niektórzy z nich:

Poprawiony (sobota, 17 grudnia 2011 17:21)

 

              bip

szukaj-ksiazki4

 Pierwsza strona Gazety Kulturalnej - numer 11-2017 2

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Bestseller książkowy

BlekitneSny

Autor Katarzyna Michalak
Tytuł Błękitne sny

Trzy przyjaciółki, trzej bracia, trzy historie, jedno zakończenie.
Czy będzie ono szczęśliwe? Los zdecyduje.

Leśna Polana to więcej niż dom, to bezpieczna przystań. Tutaj wszystko się zaczęło i tu wszystko się skończy. Jednak droga do ostoi spokoju nie jest prosta. Los nadal doświadcza tych, których kochamy. 
Majka i Marcin trafiają do szpitala w stanie krytycznym. Z nim jest lepiej, on przeżyje, ale ona…
Julia i Patryk zostają obdarowani najcenniejszym skarbem. Jednak ona nie jest gotowa na takie szczęście, zaś on sam przyjąć go nie może…
Gabriela i Wiktor mają szansę na stworzenie kochającej się rodziny. Lecz ona potrzebuje czasu, on zaś czekał wystarczająco długo…
Błękitne Sny to ostatni tom bestselerowej „Leśnej Trylogii”, opowieści o uczuciach silniejszych niż miłość i przyjaźniach trwalszych niż więzy krwi.


źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj153
mod_vvisit_counterWczoraj88
mod_vvisit_counterTen tydzień574
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień635
mod_vvisit_counterTen miesiąc1898
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2763
mod_vvisit_counterWszystkich496738

Aktualnie: gości 69 połączonych
Twoje IP: 54.227.6.156
 , 
Dziś: Sty 19, 2018