Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon VII etap: Grabia - Lichawa - Kustrzyce

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Kolejny etap poprowadził przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Spraw Socjalnych - pan Jarosław Bartczak, zwłaszcza, że był gospodarzem terenu oraz organizatorem ogniska. Sponsorami poczęstunku byli sami uczestnicy. Pyszne kiełbaski, w towarzystwie trochę zmęczonych rajdowiczów i Pana Wójta, smakowały wybornie. Podczas uczty dla podniebienia organizatorki sprawdziły wiedzę cyklistów. Chodziło o to utrwalenie nabytych wiadomości i utrwalenie wiedzy o dziedzictwie kulturowym naszego regionu i Ziemi Sędziejowickiej. Grupa panów stanęła naprzeciw pań, aby ocenić, kto przyswoił więcej informacji z wykładów i prelekcji. Zwyciężyli panowie!!

dscn2428 kopiowanie

Poprawiony (środa, 01 sierpnia 2012 11:56)

 

postheadericon VI etap: Sędziejowice - Emilianów

dscn2249 kopiowanie

 

W Emilianowie, w lesie czekał na cyklistów profesjonalnie przygotowany kolejny prelegent – były przewodniczący rady gminy – pan Dariusz Marek. Obrazowo przedstawił historię upadku polskiego pilota we Wrześniu 1939. Z przejęciem przywoływał historię tamtych dni. Bardzo chętnie każdemu udzieli informacji na ten temat. W przygotowaniu wykładu pomogła mu książka „Lwowski III/6 Dywizjon Myśliwski" oraz niemieckie zdjęcia zestrzelonego polskiego samolotu. Emilianowski las, świadek tragicznej śmierci pilota Edwarda Kramarskiego, wydarzenia, był wtedy małym zagajnikiem...

Poprawiony (wtorek, 31 lipca 2012 11:54)

 

postheadericon XII spotkanie DKK - "Kontrabasista"

img 0390 kopiowanie

 

Tym razem dyskusja dotyczyła słynnej książki twórcy „Pachnidła”. Niestety, nikogo z nas nie zachwyciła. Jak widać na zdjęciach, do dyskusji przyłączył się najmłodszy „klubowicz” – Hubert, który z uwagą przysłuchiwał się starszym, i choć nie czytał książki, wtrącał własne spostrzeżenia na temat bohatera i świata przedstawionego. Jeśli coś nie było zrozumiałe, zadawał pytania, na które dyskutantki wyczerpująco udzielały odpowiedzi.

Poprawiony (wtorek, 31 lipca 2012 13:03)

 

postheadericon Rozstrzygnięcie Konkursu „Czytelnik Roku 2011”

 dscn2471 kopiowanie

W dniu 24 maja odbyło się uroczyste rozstrzygniecie wyników Konkursu Czytelnik Roku 2011, rozdanie dyplomów oraz wręczenie nagród. Najlepszą czytelniczką okazała się Izabela Kisman – przeczytała w ciągu 2011 r. aż 211 książek. Drugie miejsce w czytelnictwie przypadło pani Wiesławie Parteka ( 202 książki ). Dalej ulokowały się : Ewelina Markowska (185 książek), Kalińska Marianna (146 ), Małgorzata Czwartek (102). W Filii Bibliotecznej Marzenin najlepsze miejsce zajęła Kazimiera Saleta ( 104 książki ), po niej Barbara Zielińska ( 96 książek ) oraz Krzysztofa Kostrzewa ( 80 ). W Filii Bibliotecznej w Pruszkowie najlepsze okazały się: Teresa Marek ( 95 książek ) i Wiesława Pięta ( 94 ).

Poprawiony (wtorek, 31 lipca 2012 10:30)

 

postheadericon Wykład autorski Jolanty Szwalbe

DSCN1554 Kopiowanie„Nie starzeje się tylko ten, kto nie ma na to czasu”…

W dniu 11 maja 1012 r. o godz. 16.00 Gminna Biblioteka w Sędziejowicach zorganizowała spotkanie z Jolantą Szwalbe pt. „Nie starzeje się tylko ten, kto nie ma na to czasu”…

 

Poprawiony (wtorek, 31 lipca 2012 10:23)

 

postheadericon Rajd rowerowy - V etap: Grabno – Sobiepany

 

To był trudny odcinek, liczył aż 12 km. Na tym etapie wydarzył się mały „wypadek” – od roweru jednego z uczestników odpadł pedał! Jednak dzięki pomocy kolegów udało się dotrzeć do Sobiepan, gdzie czekał już komitet powitalny radnej i sołtysa – Moniki Porady w towarzystwie strażaków: Tomasza miłka , Marcina Kopytka, Henryka Tereli, Sylwestra Ciapcińskiego oraz Krystiana Porady. Pan Jacek Porada sprawnie naprawił zepsuty rower. W tym czasie radna, doskonale przygotowana, zaprezentowała bogate wykłady na temat wsi, najstarszych obiektów gminy(kapliczki i chaty), a następnie zaprosiła wszystkich na poczęstunek do strażnicy. Tam pani Magda i Danuta Jędras oraz pani Mariola Wawerka obsłużyły zdrożonych podróżnych. Także i tutaj dotarła redakcja gazety „Mój Łask”. Dziennikarzom bardzo podobał się pomysł zorganizowania wędrówki po gminie na dwóch kółkach, o czym nie omieszkali napisać w gazecie. Wkrótce przybył sam wójt gminy – pan Jerzy Kotarski, wprost z Jarmarku łaskiego, aby bardzo ciepło powitać „Odjazdową gminę” i wyrazić zadowolenie z pomysły oraz przebiegu imprezy. Po obowiązkowej sesji fotograficznej grupa wyruszyła dalej. Monika Porada oprowadziła nas po okolicy, m. in. pokazała malowniczy brzeg rzeki Grabi, gdzie nocami żerują bobry ( o czym świadczyć mogą obgryzione pnie drzew, widoczne na zdjęciach), zaprezentowała ogromny głaz narzutowy, mogiłę Kozaka z 1863 r. Przypomniała też legendę o nieistniejącym już młynie „Jagielnik”. Kierowniczka GBP serdecznie podziękowała radnej za tak wyborne przygotowanie kulturalnych i smakowych atrakcji, co zostało przypieczętowane uściskiem dłoni obu pań. Po pożegnaniu grupa wyruszyła do Izby Regionalnej w Sędziejowicach, a zaraz po jej zwiedzeniu na mogiłę pilota w Emilianowie.  

Poprawiony (poniedziałek, 18 czerwca 2012 12:19)

 

postheadericon Rajd rowerowy - IV etap: Grabica – Zamość

 

Na tym etapie nadal prowadził grupę pan sekretarz. W Zamościu wygłosił bardzo ciekawy wykład na temat cmentarza żołnierzy niemieckich poległych w 1914. Uzupełniały go wspomnienia innych uczestniczek rajdu, które powitały 20-osobową grupę rajdowców w pięknych, barwnych strojach ludowych, pod przewodnictwem sołtysa wsi – Jolanty Siwek. Panie, udekorowane przez panią Dorotkę Burzyńską plakietkami rajdowymi, poprowadziły nas dalej, aż na cmentarz w Grabnie, gdzie pani Krystyna Szymańska przedstawiła informacje o wsi, jej historii, właścicielach oraz Kole Gospodyń Wiejskich. Na tym etapie dołączyli do nas: Jolanta Siwek, Jan Siwek z kolegą, Katarzyna Siwek, Małgorzata Dalecka, Kacper Dalecki, Urszula Skrzypek, Krystyna Szymańska, Tomczyk Kacper, Tomczyk Renata, Popławska Krystyna, Elżbieta Śnieg, Halina Nowak, Renata Tomczyk, Julia Kowalska, Aleksandra Więcławska i Edyta Celeban. Po wykładach na cmentarzu wszyscy wyruszyli przez Górki Grabiańskie i Podule do gościnnych Sobiepan.

Poprawiony (poniedziałek, 18 czerwca 2012 10:24)

 

postheadericon Rajd rowerowy - III Wola Wężykowa – rezerwat Grabica

 

W tym etapie do 18-osobowej już grupy cyklistów dołączył sekretarz gminy, pan Mirosław Potasiak z małżonką, panią Barbarą Potasiak. Oprowadził całą grupę po rezerwacie Grabica, prezentując bogatą szatę roślinną i niezwykłe widoki, o istnieniu których większość osób nie wiedziała. W rezerwacie wykonano wiele pamiątkowych zdjęć, gdyż nie można było oprzeć się urokowi tego miejsca.

Poprawiony (poniedziałek, 18 czerwca 2012 09:44)

 

postheadericon Rajd rowerowy - II etap: Wola Wężykowa – Grabica

 

II etap rajdu prowadzony był przez przewodniczącego rady gminy – pana Wacława Ułańskiego, któremu towarzyszyła sąsiadka Paulina Szymorek. W Woli Wężykowej rowerzyści mogli podziwiać piękne krajobrazy, a także wysłuchać prelekcji na temat Jana Wężyka, wybitnej postaci z epoki renesansu, zobaczyć ruiny posiadłości rodu Wężyków. Udostępniamy również filmik z nagraniem części wykładu pana Ułańskiego.

Poprawiony (sobota, 09 czerwca 2012 21:10)

 

postheadericon Rajd rowerowy - I etap – Sędziejowice-Wola Wężykowa

 

I etap rajdu rozpoczął się na miejscowym cmentarzu prelekcją kierowniczki GBP w Sędziejowicach – Beaty Magdziak, na temat boju pod Sędziejowicami, przebiegu bitwy powstańczej oraz napisów na pomniku Kozaków, które w całości przetłumaczyła. Następnie zapalono znicze, oddając hołd poległym w tej bitwie, a także udekorowano wszystkich uczestnikiem kolorowym logo rajdu z napisem „wycieczka rowerowa”. Dopiero wtedy grupa cyklistów w 16-osobowym składzie wyruszyła do Woli Wężykowej.

Poprawiony (sobota, 09 czerwca 2012 20:57)

 

postheadericon "Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu"...

13 maja gościlismy  w naszej bibliotece panią Jolantę Szwalbe, autorkę trzech książek, zawierajacych bogaty zbiór sentencji, przysłow i złotych myśli.


Poprawiony (wtorek, 29 maja 2012 20:42)

 

postheadericon I RAJD ROWEROWY „GRAJ W DZIEDZICTWO”

I rajd_rowerowy

Poprawiony (poniedziałek, 14 maja 2012 14:15)

 

postheadericon ŻYCZENIA WIELKANOCNE

wielkanoc
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
Wszystkim Czytelnikom i Miłośnikom Książek
najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,
mnóstwo wiosennego optymizmu
oraz samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym

życzą Pracownice GBP w Sędziejowicach

 

              bip

szukaj-ksiazki4

Przewodnik swietokrzyskie_V1

                 POLECAMY

 gk 6

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Bestseller książkowy

siedem siostr

Autor Lucinda Riley
Tytuł Siedem sióstr

Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnutych wokół legendy o konstelacji Siedmiu Sióstr. Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca Maia D'Apliese i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo. „Atlantis“ – to wspaniały zamek położony nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu. Maię tropy wiodą do zrujnowanej willi w Rio de Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Époque, pełnej pasji Izabeli Bonifacio. Elementy zagadkowej układanki zaczynają powoli tworzyć całość.


źródło opisu: https://aros.pl/ksiazka/siedem-siostr

źródło okładki: https://aros.pl/ksiazka/siedem-siostr

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj63
mod_vvisit_counterWczoraj76
mod_vvisit_counterTen tydzień139
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień619
mod_vvisit_counterTen miesiąc1909
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc4030
mod_vvisit_counterWszystkich513456

Aktualnie: gości 44 połączonych
Twoje IP: 54.198.86.28
 , 
Dziś: Cze 18, 2018