Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Rajd rowerowy - I etap – Sędziejowice-Wola Wężykowa

 

I etap rajdu rozpoczął się na miejscowym cmentarzu prelekcją kierowniczki GBP w Sędziejowicach – Beaty Magdziak, na temat boju pod Sędziejowicami, przebiegu bitwy powstańczej oraz napisów na pomniku Kozaków, które w całości przetłumaczyła. Następnie zapalono znicze, oddając hołd poległym w tej bitwie, a także udekorowano wszystkich uczestnikiem kolorowym logo rajdu z napisem „wycieczka rowerowa”. Dopiero wtedy grupa cyklistów w 16-osobowym składzie wyruszyła do Woli Wężykowej.

Poprawiony (sobota, 09 czerwca 2012 20:57)

 

postheadericon "Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu"...

13 maja gościlismy  w naszej bibliotece panią Jolantę Szwalbe, autorkę trzech książek, zawierajacych bogaty zbiór sentencji, przysłow i złotych myśli.


Poprawiony (wtorek, 29 maja 2012 20:42)

 

postheadericon I RAJD ROWEROWY „GRAJ W DZIEDZICTWO”

I rajd_rowerowy

Poprawiony (poniedziałek, 14 maja 2012 14:15)

 

postheadericon ŻYCZENIA WIELKANOCNE

wielkanoc
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
Wszystkim Czytelnikom i Miłośnikom Książek
najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,
mnóstwo wiosennego optymizmu
oraz samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym

życzą Pracownice GBP w Sędziejowicach

 

postheadericon Bezpieczeństwo rowerzysty

 

3 kwietnia nasze czytelniczki spotkały się z policjantami z Łasku po raz trzeci. Tym razem tematem prelekcji  i prezentacji multimedialnej było zachowanie bezpieczeństwa na drogach podczas sezonu rowerowego, który już został rozpoczęty. Tradycyjnie, naszym czytelnikom towarzyszyła sierżant Katarzyna Chrzanowska oraz dzielnicowy z Buczku – Mariusz Bednarek. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe opaski odblaskowe, a po spotkaniu mogli sfotografować się przed biblioteką z naszymi stróżami prawa.

O przebiegu spotkania można przeczytać na stronach Komendy Powiatowej Policji w Łasku:

KOLEJNE SPOTKANIE W SĘDZIEJOWICKIEJ BIBLIOTECEhttp://www.lask.policja.gov.pl


Poprawiony (piątek, 06 kwietnia 2012 13:20)

 

postheadericon DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2012

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku ( w Polsce od 2005r. ) i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Głównym partnerem DBI 2012 jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Poprawiony (piątek, 06 kwietnia 2012 13:00)

 

postheadericon Dzień Bezpiecznego Internetu 2012 w Pruszkowie

 

W Filii Bibliotecznej w Pruszkowie nie mogło zabraknąć obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu z uwagi na posiadane komputery i połączenie z Internetem. Zabawa z Internetem w dniu 9 lutego była połączona z pożytecznym spotkaniem z p. Andrzejem Kędzierskim, psychologiem Środowiskowego Domu Samopomocy, który rewelacyjnie poprowadził dyskusję z dziećmi i młodzieżą z Pruszkowa. Nasi goście zdobyli mnóstwo ciekawych informacji o bezpieczeństwie w sieci Internet, cyberprzemocy, ochronie danych. Te informacje okazały się być bezcenne, bo każdy użytkownik bez przerwy narażony jest na „Internetowe niebezpieczeństwa”, których często nawet nie jest świadomy.

Poprawiony (wtorek, 20 marca 2012 23:14)

 

postheadericon DKK XI - "Ono" D.Terakowska, "Dobre ciało" E.Ensler

„Ono” D. Terakowskiej i „Dobre ciało” E. Ensler. Kolejne zimowe spotkanie członków DKK przyniosło dyskusję nad kontrowersyjną książką D. Terakowskiej „ONO”. Nastoletnia dziewczyna, mimo, że posiada pełną rodzinę, nie potrafi odnaleźć się wśród egoistycznej matki i zahukanego ojca. Kiedy okazuje się, że jest w ciąży, a nie zna ojca, postanawia za wszelką cenę go odnaleźć. Dziewięć miesięcy wystarcza jej, aby poznać uczucia macierzyńskie i stworzyć warunki do przyjęcia nowo poczętego dzieciątka. Jak to się stało, że maleńki człowiek nie przyszedł ostatecznie na świat? Odpowiedź znajdzie czytelnik na łamach powieści „Ono”…. „Dobre ciało” E. Ensler to książka, która bardzo mocno poruszyła uczucia naszych czytelniczek. Panie bowiem, o nieskazitelnym umyśle estetycznym, nie omieszkały wyrazić swoich opinii na temat bezmyślnego kształtowania, wręcz okaleczania swojego ciała. Wspólnie zgodziły się, ze warto dbać o siebie, ale w granicach rozsądku, aby nie stać się chorą psychicznie osobą, szkieletem, pokrytym prześwitującą skórą…

Poprawiony (środa, 21 marca 2012 14:36)

 

postheadericon Zimowe IX i X spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

„Trzepot skrzydeł” K. Grocholi i „Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika” M. Pałasza

Podczas zimowych spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki czekały nas atrakcyjne dyskusje o książkach: K. Grocholi i M. Pałasza.

” Trzepot skrzydeł” K. Grocholi to subtelna opowieść z życia kobiety, systematycznie krzywdzonej, a następnie bitej przez chorego psychicznie mężczyznę. Powieść warta polecenia, zwłaszcza, że nigdy nie wiadomo, czy tuż obok nie mieszka ktoś, któremu potrzebna jest pomoc, aby mógł uniknąć bólu i cierpienia. Gdyby głównej bohaterce ktoś taką pomoc zaaferował, Być może udałoby się uniknąć końcowej tragedii…

Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika” to niezwykle barwna, pełna humoru opowieść o chłopcu, którego przezwisko wcale nie jest przypadkowe…bowiem bez przerwy szkodzi wszystkim, choć nie to jest jego zamiarem. A ze przy okazji zakochał się, więc już całkowicie nie kontroluje siebie, więc dookoła niego dzieje się coraz więcej katastrof…

Poprawiony (wtorek, 20 marca 2012 22:56)

 

postheadericon Podsumowanie działań GBP i Orkiestry Dętej Druh na sali OSP w Siedlcach

15 stycznia 2012r. o godz. 15.00 w Siedlcach rozpoczęła się uroczystość zakończenia i podsumowania wspólnych działań GBP i SOD „Druh”. Tym razem do organizacji imprezy na sali OSP włączyła się Rada Sołecka, z p. sołtys Małgorzatą Dalecką na czele. Czynnie pomagał im prezes OSP Siedlce-p. Stanisław Tokarek, jak i pani Dorota Burzyńska ( bardzo zdolna reżyserka Jasełek), p. Alojzy Sychlak i p. Tomasz Jurga. Uroczystość poprowadziła pani sołtys Dalecka i kierownik GBP - p. Beata Magdziak, które powitały wszystkich przybyłych gości: p. Jerzego Kotarskiego-wójta gminy, p.Wacława Ułańskiego – przewodniczącego Rady Gminy, p. Mirosława Potasiaka – sekretarza gminy,  p. Marka Krawczyka-prezesa GZ PSL, p. Krzysztofa Domowicza, radnego gminy i wielu innych gości, wśród których zaszczytne miejsce zajęli muzycy z Orkiestry Dętej oraz rodzice dzieci-aktorów, przez cały czas wspierający wysiłki swoich pociech i bibliotekarek. Po raz kolejny zostały wystawione przy wspaniałej oprawie muzycznej „DRUHA”, a następnie pani sołtys zaprosiła wszystkich na poczęstunek, który sponsorowany przez przybyłych gości. Podczas poczęstunku miała miejsce „bitwa na śnieżne kule”, następnie rozpoczęła się zabawa taneczna gości z dziećmi. Nad całością dźwiękowa, muzyczną, sesją  fotograficzną podczas występów w kościołach i na sali OSP  w Siedlcach czuwał pan Marek Kidawski, któremu również zawdzięczamy umieszczanie na naszej stronie wszelkich fotorelacji i galerii ze wszystkich organizowanych imprez. Prześlicznie dziękujemy, Panie Marku!!! Poniżej kolejny fotoreportaż, a nawet filmy, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy:

Jaselka2012 zdj grupowe

Poprawiony (czwartek, 26 stycznia 2012 03:16)

 

postheadericon Jasełka w kościele pod wezwaniem NMP w Marzeninie

Jasełka w Kościele w Marzeninie przypadły w piękną, śnieżną niedzielę. Świąteczna szopka, oświetlone choinki w pełni oddawały nastrój Bożego Narodzenia. Na Mszę świętą przybyło wielu parafian, którzy chętnie pozostali po Eucharystii, aby przypomnieć sobie smutne wydarzenie sprzed 2000 lat. Dzieci mistrzowsko  wcieliły się w rolę Józefa i Maryi, pastuszków, aniołów i diabłów.  I tym razem splendoru dodała Strażacka Orkiestra Dęta „Druh”. Najpierw z wielkim rozmachem grała podczas Mszy świętej, aby podczas Jasełek przepięknie zaprezentować kolędy polskie.. Za swoje występy dzieci otrzymały od ks. Jerzego Dominowskiego wielką paczkę cukierków, które, tak jak śnieg, „roztopiły się” im w ustach podczas poczęstunku na sali OSP w Siedlcach. Na zdjęciach poniżej można obejrzeć, co działo się tej niedzieli w Marzenińskiej świątyni.

Poprawiony (środa, 25 stycznia 2012 22:49)

 

postheadericon Jasełka w Kościele pod wezwaniem św. Wacława w Grabnie

8 stycznia w przepięknym, świątecznie przystrojonym kościele pod wezwaniem św. Wacława w Grabnie zostały wystawione Jasełka świąteczne. W programie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sędziejowicach ( skupione przy świetlicy środowiskowej w Sędziejowicach oraz Filii Bibliotecznej w Siedlcach) oraz muzycy ze Strażackiej Orkiestry Dętej Druh, przygrywający podczas Mszy Świętej i Jasełek pod kierunkiem pani kapelmistrz Anny Gronowskiej. Przedstawienie jasełkowe zostało  przygotowane  w ramach Programu „Pomoc za Jeden Uśmiech” przez panią Beatę Magdziak i Dorotę Burzyńską. W wielu przygotowaniach i próbach uczestniczyła pani Małgorzata Dalecka – sołtys Siedlec, czynne wspierając pracę pań bibliotekarek.  Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania księdzu proboszczowi Wiesławowi Kalupie za bardzo ciepłe przyjęcie i wiele budujących słów dotyczących naszej pracy w przyszłości. Szczęść Boże Księdzu!!
Fotogaleria z Jasełek poniżej:

Poprawiony (niedziela, 08 stycznia 2012 17:56)

 

postheadericon Jasełka w Gminie Sędziejowice

jaselka jezus


Gminna Biblioteka Publiczna

oraz

Strażacka Orkiestra Dęta „DRUH”

zapraszają naJasełka


Z udziałem uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sędziejowicach


Jasełka zostaną wystawione:

w dniu 8.I.2012 w Kościele pod wezwaniem św. Wacława w Grabnie po Mszy św. o godz. 10.00

w dniu 15.I. w Kościele pod wezwaniem NMP w Marzeninie po Mszy św. o godz. 9.30


SERDECZNIE ZAPRASZAMY


jaselka2012

 

              bip

szukaj-ksiazki4

Przewodnik swietokrzyskie_V1

                 POLECAMY

 Pierwsza strona Gazety Kulturalnej - numer 2-2018 1

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Bestseller książkowy

siedem siostr

Autor Lucinda Riley
Tytuł Siedem sióstr

Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnutych wokół legendy o konstelacji Siedmiu Sióstr. Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca Maia D'Apliese i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo. „Atlantis“ – to wspaniały zamek położony nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu. Maię tropy wiodą do zrujnowanej willi w Rio de Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Époque, pełnej pasji Izabeli Bonifacio. Elementy zagadkowej układanki zaczynają powoli tworzyć całość.


źródło opisu: https://aros.pl/ksiazka/siedem-siostr

źródło okładki: https://aros.pl/ksiazka/siedem-siostr

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj90
mod_vvisit_counterWczoraj82
mod_vvisit_counterTen tydzień237
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień840
mod_vvisit_counterTen miesiąc2226
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2951
mod_vvisit_counterWszystkich506909

Aktualnie: gości 43, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 54.80.103.120
 , 
Dziś: Kwi 24, 2018