Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Kazimierz Burnat w Woli Marzeńskiej

tyt

W Woli Marzeńskiej oraz na „starym” cmentarzu w Marzeninie Kazimierz Burnat pochylał się nad mogiłami oraz w miejscu pamięci, gdzie zamordowano 9 Polaków oddał żołnierski hołd i zapalił znicz.

 

postheadericon Kazimierz Burnat na cmentarzach w Grabnie i Zamościu

tytuowe

Historia stuletniego cmentarza w Zamościu zainteresowała Poetę tak bardzo, iż postanowił dotrzeć do źródeł i wysłuchać opowieści o bitwie z ust Mirosława Potasiaka, sekretarza gminy. Po żołniersku oddał hołd Żołnierzom Września na cmentarzu w Grabnie.

Poprawiony (poniedziałek, 27 czerwca 2016 07:36)

 

postheadericon Kazimierz Burnat przed Pomnikiem ku czci Powstańców 1863 r.

 

tytuowe 3

Znamienne słowa, upamiętniające 150. rocznicę sędziejowickiej bitwy, informacja o pierwszej wzmiance o wsi w Bulli Gnieźnieńskiej z 1136 r. - „Sandeievici”- stanowiły kolejne kamienie milowe w wędrówce Kazimierza Burnata po Sędziejowicach.

Poprawiony (poniedziałek, 27 czerwca 2016 07:27)

 

postheadericon Kazimierz Burnat wobec Bohaterów naszej miejscowości

tytuowe 2

Trasa wędrówki po Gminie została zaplanowana tak, by Gość mógł jak najwięcej dowiedzieć się o bitwie sędziejowickiej, sędziejowickich kronikach oraz zasłużonych mieszkańcach gminy, pochowanych na miejscowym cmentarzu. Poeta oddał hołd Powstańcom 1863 r., pochylił głowę przed monumentem Kozaków Dońskich…

 

postheadericon Kazimierz Burnat w Sędziejowicach – XVIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych - Integracja 2016

tytuowe

Pan Kazimierz został zaproszony na  XVIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych - Integracja 2016 w Sędziejowicach jako Gość Specjalny. Będąc przyjacielem podopiecznych, ze szczególnym wzruszeniem obserwował przegląd piosenki, występy artystyczne oraz wystawę rękodzielniczych prac osób niepełnosprawnych. Podczas wspólnej zabawy nie brakło okazji do tańca. Poeta był zapraszany przez panie -bohaterki tego dnia, aby dopełnić tradycji i tanecznych zwyczajów podczas tego święta. Wydarzeniom na scenie towarzyszyły plansze z fotografiami poety, wybranymi wierszami, okładkami oraz biografią, przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sędziejowicach.

 

postheadericon Zaproszenie

plakat sycenieA 1

Nasze „Wesele Sędzieja” uświetni obecność Kazimierza Burnata, poety, tłumacza, dziennikarza, eseisty, prezesa Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu oraz członka Prezydium Zarządu Głównego ZLP – przewodniczącego Komisji Kwalifikacyjnej. Tuż po spektaklu, o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z poetą, który zaprezentuje nam swój dorobek literacki, będzie nas „sycił nieznanym”, kosztując nektaru i ambrozji „Ziemi Sędziejowickiej”.

Podczas spotkania można nabyć najnowszy tomik wierszy „Sycenie nieznanym”(2016) z osobistą dedykacją.

Poniżej zamieszczamy kilka wierszy poety, notę biograficzną oraz fotografię naszego Gościa.

Więcej wierszy: http://pisarze.pl/poezja/6889-kazimierz-burnat-wiersze.html

 

Poprawiony (piątek, 17 czerwca 2016 10:21)

 

postheadericon Wieczór literacki z Kazimierzem Burnatem – „Sycenie nieznanym”

Kazimierz Burnat - foto

22 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór literacki z Kazimierzem Burnatem, który będzie okazją do zapoznania się z twórczością poety, dyskusji, inspiracji, wzniesienia się na chwilę ponad wir codziennych trosk i kłopotów oraz do zakupu tomików wierszy z dedykacją poety.

Poprawiony (piątek, 17 czerwca 2016 10:20)

 

postheadericon 16 czerwca biblioteka będzie nieczynna

Screenshot 1

 

postheadericon Zaproszenie

Sedziejowe wesele plakat

 

postheadericon Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży w Sędziejowicach

tytuowe copy

W trakcie realizacji Programu Równać szanse „Sędziejowe wesele w 1050. rocznicę Chrztu Polski” odwiedził nas Pan Artur Łęga – ogólnopolski koordynator Programu RS oraz Pan Paweł Walecki – asystent Programu. Spotkali się z młodzieżą, koordynatorem, udzielając praktycznych porad, jak najlepiej zrealizować cele oraz sprawiać, aby młodzież nabierała przekonania o własnej wartości, potrafiła dzielić między siebie zadania, wykorzystując swoje słabe i mocne strony, a jednocześnie miała przekonanie, że różnice pomiędzy młodzieżą z małych miejscowości i dużych miast całkowicie zanikają.

Poprawiony (środa, 15 czerwca 2016 07:34)

 

postheadericon Warsztaty etnograficzne i regionalne

tytuowe copy

Młodzież z Programu Równać Szanse zakończyła warsztaty etnograficzne i regionalne, za nimi już także pierwszy występ w plenerze – „Sędziejowe wesele”. Grupa promocyjna rozpoczyna prace nad folderem „Sędziejowicka młodzież w 1050. Rocznicę Chrztu Polski”. 22 czerwca o godzinie 17.00 będą świętować zakończenie projektu, przedstawiając finałowy występ teatralny.

Poprawiony (środa, 15 czerwca 2016 07:30)

 

postheadericon „Sędziejowe wesele”

tytuowe

„Sędziejowe wesele” to spektakl teatralny, przygotowany przez pana Adama Łoniewskiego i młodzież, w związku z 1050. Rocznicą Chrztu Polski, w ramach projektu biblioteki „Równać Szanse” PAFW. Na miejscu czekała młodzież, ich rodzice i tuż po przybyciu wszyscy zasiedliśmy na trawie, aby obejrzeć premierę, utrzymaną w prasłowiańskim klimacie, z Sędziejem w roli głównej.

 

postheadericon Dziękujemy!

tytuowe 2

Wszystkim Uczestnikom V Rajdu Rowerowego po Gminie składamy serdecznie podziękowania w imieniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach, Wójta Gminy Sędziejowice oraz Nadleśnictwa KolumnaDziękujemy Powiatowej Komendzie Policji w Łasku, OSP w Grabi, OSP w Sędziejowicach, OSP w Bilewie - z Prezesem i Naczelnikiem, Bilew Sołectwu, OSP w Marzeninie, Wolontariatowi Światowe Dni Młodzieży 2016 - Parafia Marzenin, Leśnikom, Grupie Motocyklowej „Forever Young”, Panu Szczepanowi Pawlickiemu, Panu Zbyszkowi Kowalczykowi, reprezentującemu "Jastrzębie Łaskie", Panu Piotrowi Wojtczykowi ( "Bractwo św. Alberta"), Panu Adamowi Łoniewskiemu i Młodzieży z Równać Szanse "Sędziejowe wesele", ich Rodzicom, Fotografom: pani Angelice Tarce i pani Karinie Miśkiewicz, Państwu Grzelińskim i osobom biorącym udział w konkursach.  Do zobaczenia za rok - podczas VI Rajdu Rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz 2017"!!!

 

              bip

szukaj-ksiazki4

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

folder sedziejowicka mlodziez

Kazimierz Burnat

Pitax pl

Plakat 2015 ZM

polona baner 06a

DL3

sdrazem2

logo ceo granat napis na dole2

logo

 BN 2 1

BN 2 2

PFDiM

RSz

kraszewski logo

Bestseller książkowy

był sobie pies

Autor W. Bruce Cameron
Tytuł

Był sobie pies

Ksiązka, która doczekała się ekranizacji – przedstawia losy najbardziej wyszczekanego bohatera wszech czasów.

Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć. Bailey jest zszokowany – po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze – dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa! Był sobie pies to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji – jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją.
WSZYSTKIE PSY IDĄ DO NIEBA... CHYBA ŻE MAJĄ NIEDOKOŃCZONE SPRAWY NA ZIEMI
_____
To napisana z ikrą, przejmująca powieść, która oczaruje nie tylko fanów zwierząt domowych. – Booklist

źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: www.wydawnictwokobiece.pl


 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj65
mod_vvisit_counterWczoraj228
mod_vvisit_counterTen tydzień65
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3645
mod_vvisit_counterTen miesiąc10226
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc13563
mod_vvisit_counterWszystkich423610

Aktualnie: gości 32 połączonych
Twoje IP: 54.80.18.223
 , 
Dziś: Kwi 23, 2017