Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Przełamujemy Bariery – „Jaka to melodia?”

W ramach Konkursu na najlepsze lokalne inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych „Przełamujemy bariery – dobra praktyka na rzecz osób niepełnosprawnych”– wspólnie z pensjonariuszami ŚDS podjęliśmy współpracę, której ukoronowaniem był Gminny Program „Jaka to melodia?” Konkurs organizowany był przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo w ramach projektu „Pomóż wystartować niepełnosprawnym”, współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Po cyklu prób i przygotowań odbył się tytułowy program. Do udziału w nim zaprosiliśmy wielu gości, których darzymy wielką sympatią ( kogo? można sprawdzić na poniższych zdjęciach)

Nasi pensjonariusze wybierali spośród przybyłych jedną wyjątkową osobę, po czym wybrany – wzorem programu telewizyjnego, wskazywał liczbę nutek. Z kolei jego zadaniem było odgadnąć tytuł piosenki. Zadanie, wbrew pozorom nie było łatwe!! Po długich naradach, po dogrywce, Jury wskazało zwycięzcę. Został nim sam pan Jerzy Kotarski, wójt gminy. II miejsce odpowiednio przypadło pani Renacie Koziróg, a III – pani Agnieszce Papudze, kierownikowi Środowiskowego Domu Samopomocy.

Poprawiony (niedziela, 08 stycznia 2012 22:14)

 

postheadericon VIII spotkanie członków DKK

1 grudnia w naszej książnicy miało miejsce niezwykłe, Mikołajkowe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy książkę Olgi Tokarczuk „Anna Inn w grobowcach świata”. Moderatorem dyskusji była kolejny raz wolontariuszka biblioteki – Ewelina Markowska. Nasze spotkanie, jak zaznaczono na wstępie, było niezwykłe, z tego powodu, ze zostało połączone z programem przygotowanym wspólnie z pensjonariuszami ŚDS – „Jaka to melodia?” Poza tym, w tej dyskusji uczestniczył znamienity gość – pan Jerzy Kotarski, wójt naszej gminy.

Poprawiony (sobota, 07 stycznia 2012 22:27)

 

postheadericon Wyróżnienie w VII edycji Konkursu Wiedzy o ks. J. Popiełuszce – „Cena miłości ojczyzny”

popiełuszko

 

Pani Joanna Rżanek, nasza wolontariuszka, wzięła udział w konkursie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku, poświęconym działalności ks. Jerzego Popiełuszki. Jej wiersze zostały wyróżnione, a „poetka” zdobyła cenną nagrodę rzeczową. Poniżej publikujemy utwory literackie, które zwróciły uwagę komisji w bibliotece w Radomiu:Niebieska

1. ***

Zło dobrem zwyciężaj

- tak głosił

i tak postępował.

 

Mówili o nim bohater,

mówili, że święty.

I chyba naprawdę

taki był.

Walczył o miłość

i o wolność,

walczył o swoja Ojczyznę

- o Polskę -

i to za nią właśnie

zginął.

 

(....czytaj dalej)

Poprawiony (sobota, 07 stycznia 2012 21:51)

 

postheadericon Wyjazd integracyjny

W listopadzie nasi czytelnicy zapragnęli oderwać się od szarej rzeczywistości i skorzystać z dobrodziejstw wielkomiejskich rozrywek. Stąd też pomysł „Wyjazdu integracyjnego” – lekkiej, pełnej humoru komedii obrazującej, co może przydarzyć się właściwie każdemu z nas, kiedy przyjdzie mu ochota skorzystać z … wyjazdu integracyjnego.” Cinema City” posiada bardzo bogatą ofertę filmową; dlatego też listopadowy wyjazd to … dopiero początek innych wyjazdów!

 

Poprawiony (sobota, 07 stycznia 2012 21:18)

 

postheadericon Specjalistyczne szkolenie dla bibliotekarzy w ośrodku „Dzikie Wino”

Jak wiadomo, nasza biblioteka znalazła się w II edycji Programu Rozwoju Bibliotek i otrzymała nowy sprzęt komputerowy. W programie występujemy w partnerstwie z biblioteką w Piątku i w Górze Św. Małgorzaty. Nasza biblioteka wiodąca – to książnica w Świnicach Warckich. Zgodnie z dalszymi wytycznymi Programu, zespoły bibliotekarzy stanowiących partnerstwo mają obowiązek uczestniczyć w szkoleniach specjalistycznych ( prowadzonych przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej) oraz informatycznych ( prowadzonych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Łodzi). Poniższe zdjęcia w pełni charakteryzują naszą pracę podczas cyklu szkoleń, prowadzonych w ośrodku „Dzikie Wino” w Wiewiórczynie:

Poprawiony (sobota, 07 stycznia 2012 20:54)

 

postheadericon ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

swieta


Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.
Niebo - ziemi, niebu - ziemia,
wszyscy - wszystkim ślą życzenia,
drzewa - ptakom, ptaki - drzewom,
tchnienie wiatru - płatkom śniegu…Wszystkim Czytelnikom i  Miłośnikom Książek
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
a w Nowym Roku 2012 wielu sukcesów,
spełnienia marzeń
i realizacji wszystkich życiowych planów
życzą Pracownicy
Gminnej  Biblioteki  Publicznej w Sędziejowicach

 

postheadericon Otwarcie Filii Bibliotecznej w Pruszkowie

Przeniesiona siedziba, wymalowane ściany, nowy sprzęt komputerowy, dostęp do Internetu, bezpłatna nauka języka angielskiego w bibliotece…Należało zaprosić władze, aby zaprezentować nowe osiągnięcia! Na zdjęciu poniżej Pan Jerzy Kotarski, wójt gminy, dokonuje otwarcia nowej filii, przecinając symboliczną wstęgę:

Poprawiony (sobota, 17 grudnia 2011 18:02)

 

postheadericon VII spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poprowadziła Ewelina Markowska – wolontariuszka. Była to dyskusja o książce Manueli Gretkowskiej – „Kobieta i mężczyźni”. Panie – Dyskutantki życzą sobie więcej książek o podobnej tematyce. Więcej informacji i recenzję na temat książki znajdziesz w zakładce DKK ( u góry strony ). Zapraszamy!!!

Poprawiony (poniedziałek, 09 stycznia 2012 00:34)

 

postheadericon Święto Niepodległości przed Biblioteką

Nasi czytelnicy, wolontariusze, Przyjaciele Biblioteki, członkowie Dziecięcego Zespołu „Mali Sędziejowiczanie”, Strażackiej Orkiestry Dętej „Druh”, Zespołu Śpiewaczego „Sędziejowianki”, również świętowali 93 rocznicę odzyskania Niepodległości. Oto niektórzy z nich:

Poprawiony (sobota, 17 grudnia 2011 17:21)

 

postheadericon Nasza biblioteka otrzymała nowy sprzęt w ramach Programu Rozwoju Bibliotek!!!

Nasza biblioteka przystąpiła do II edycji Programu Rozwoju Bibliotek. W ramach przystąpienia do tego Programu, zyskaliśmy bardzo wiele nowego sprzętu, dzięki któremu wszystkie nasze placówki mogą się rozwijać i doskonalić. Dzięki zakwalifikowaniu się do tego PRB  możemy pochwalić się wyposażeniem siedziby głównej i filii w: 3 zestawy komputerowe  HP z oprogramowaniem, 3 urządzenia  wielofunkcyjne HP, 1 drukarkę, 3 aparaty  cyfrowe, różne akcesoria  biurowe. Poza tym rozpoczęliśmy cykl szkoleń bibliotekarzy, umożliwiających owocną pracę z czytelnikiem. Dzięki przystąpieniu do Programu zainstalowaliśmy Internet w Filii Bibliotecznej w Pruszkowie. Dostawa i instalacja sprzętu wyglądała tak:

Poprawiony (piątek, 18 listopada 2011 13:00)

 

postheadericon Koncert Muzyczny z okazji 33 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża

16 października nasi wierni Czytelnicy wyruszyli na łódzkie spotkanie z kulturą. Tym razem był to koncert muzyczno-słowny, przygotowany przez ARTOS-GROUP, udziałem artystów z Teatru Wielkiego w Bydgoszczy. Bilety na ten wzruszający program zakupiła  gmina. Sędziejowiccy widzowie z wielkim wzruszeniem obserwowali arcydzieła muzyki sakralnej, prezentowane przez młodziutkich artystów. Koncert miał na celu pobudzić do refleksji na temat tego wspaniałego dla Polaków dziejowego momentu, a także nad własnym codziennym zżyciem.

 

Poprawiony (piątek, 18 listopada 2011 12:45)

 

postheadericon Nowa szata Filii Bibliotecznej w Pruszkowie

A w Pruszkowie… same zmiany!!!  Nie dość, że zainstalowany został Internet, że w ramach Programu Rozwoju Bibliotek otrzymaliśmy nowy sprzęt komputerowy, to jeszcze zmieniliśmy lokal!!!! Nowe pomieszczenie jest jasne, czyste, ciepłe… sprzyja kontemplowaniu atmosfery biblioteki, zdobywaniu wiedzy i nowych doświadczeń. Naszą przeprowadzkę rozpoczęliśmy od remontu i wymalowania szkolnej sali lekcyjnej. Następnie założyliśmy Internet, po czym rozpoczęliśmy „przenosiny”. Dziś nasza biblioteka wygląda całkowicie inaczej, a jak? Zapraszamy serdecznie, aby Państwo sami mogli się przekonać, jak wygląda dziś nasza filia w nowej szacie….

SL272061_Kopiowanie

Poprawiony (piątek, 18 listopada 2011 12:29)

 

postheadericon Wyjazd edukacyjny „Biblioteki Austrii i Niemiec”

W dniach 17-24.09.2011 kierownik biblioteki Beata Magdziak wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym dla bibliotekarzy, zorganizowanym przez Unię Europejskich Federalistów i Ośrodek Informacji i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Wyjazd przybrał formę seminarium szkoleniowego z zakresu zasad organizacji i pracy narodowego systemu bibliotek w Austrii i Niemczech, informacji na temat funkcjonowania różnego typu bibliotek w tych krajach. Obejmował również cykl spotkań informacyjnych z dyrektorami wizytowanych bibliotek i bibliotekarzami. Uczestnicy zapoznali się również z organizacją i funkcjonowaniem centrów informacyjnych i multimedialnych oraz systemem kształcenia zawodowego bibliotekarzy.

Poprawiony (środa, 26 października 2011 21:47)

 

              bip

szukaj-ksiazki4

Przewodnik swietokrzyskie_V1

                 POLECAMY

 GK lipiec_2018

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Bestseller książkowy

siedem siostr

Autor Lucinda Riley
Tytuł Siedem sióstr

Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnutych wokół legendy o konstelacji Siedmiu Sióstr. Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca Maia D'Apliese i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo. „Atlantis“ – to wspaniały zamek położony nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu. Maię tropy wiodą do zrujnowanej willi w Rio de Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Époque, pełnej pasji Izabeli Bonifacio. Elementy zagadkowej układanki zaczynają powoli tworzyć całość.


źródło opisu: https://aros.pl/ksiazka/siedem-siostr

źródło okładki: https://aros.pl/ksiazka/siedem-siostr

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj25
mod_vvisit_counterWczoraj116
mod_vvisit_counterTen tydzień258
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2125
mod_vvisit_counterTen miesiąc3195
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc3505
mod_vvisit_counterWszystkich518247

Aktualnie: gości 5 połączonych
Twoje IP: 54.92.170.149
 , 
Dziś: Lip 17, 2018