Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Piąte klasy w szkółce leśnej w Borowinie

27 kwietnia piątoklasiści wyjechali na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Borowinie koło Bełchatowa. Tym razem wyjazd na łono natury, spotkanie z nadleśniczym Jarosławem Zającem, leśniczym Jerzym Błaszczykiem oraz poczęstunek przy ognisku został w całości przygotowany przez radną gminy - Monikę Poradę.

Na miejscu dzieci zostały powitane przez leśniczego, pana Jerzego Błaszczyka, który zaprosił przybyłych do Edukacyjnej Izby Ekologicznej. Tam wszyscy mogli podziwiać wnętrze wystylizowane na wiejską chatę, w której znalazły nocleg zwierzęta okolicznych lasów: borsuk, sarna, bocian biały, kuna, lis, sowa oraz myszołów. Wszystkie wydarzenia z wycieczki – poniżej na zdjęciach…

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 14:03)

 

postheadericon Szóste klasy w bibliotece

W dniu 28 kwietnia Via i VIb wraz z panią Teresą Smolak odwiedziły naszą bibliotekę, aby zapoznać się ze sposobem wypożyczania książek, zdobyć informacje na temat opiów bibliograficznych książek, drukowania kart katalogowych, prowadzenia katalogów, obsługiwania programu komputerowego SOWA . Pani Eliza Pawłowska zapoznała młodzież bardzo dokładnie z zasadami pracy w bibliotece oraz udzieliła rzetelnych odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania. Na koniec została zawarta wstępna umowa między panią kierownik a osobami chętnymi do współpracy z biblioteką. Jak potoczy się powyższa współpraca, przekonamy się już niebawem… Poniżej zdjęcia z wycieczki wprowadzającej do biblioteki.

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 13:49)

 

postheadericon Spotkanie Edukacyjno-Szkoleniowe pt.”EKO-LOGIKA” z cyklu „Zielona Polska”W dniu 11.04.2011 r. mieszkańcy gminy Sędziejowice wyruszyli do Zgierza, aby zapoznać się z programem artystycznym, przygotowanym przez Departament Edukacji Ekologicznej Ministerstwa Środowiska pt. Spotkanie Edukacyjno-Szkoleniowe pt.”EKO-LOGIKA” z cyklu „Zielona Polska”. Drugą część programu stanowiły spotkanie z wybitnym polskim aktorem - Andrzejem Grabowskim oraz koncert Wojciecha Gąsowskiego. Bilety na program edukacyjny oraz koncert ufundował Urząd Gminy Sędziejowice.

Część edukacyjną programu poprowadził wieloletni dyrektor Departamentu Edukacji Ekologicznej Ministerstwa Środowiska Michał Nurzyński. Jasno wyłożył zasady „Akcji Sprzątania Świata’, segregacji odpadów, przedstawił konieczność oszczędzania surowców naturalnych i zasobów biosfery oraz zaproponował użycie odnawialnych źródeł energii. Z kolei rozpoczęły się występy Andrzeja Grabowskiego, który prezentował wszystkim zgromadzonym wiele dowcipów, a także humorystycznych epizodów z własnego życia. Po jakimś czasie jego miejsce zajął Wojciech Gąsowski, który doskonale potrafił zająć publiczność. Jego urocze piosenki przypominały obecnym atmosferę minionych lat i przypominały o tym, że życie jest najważniejszą wartością. Wielu widzów śpiewało i tańczyło razem ze swoim mistrzem. Czas mijał niepostrzeżenie. Prawdą jest powiedzenie, że to, co dobre, szybko się kończy… więc tuż po zakończeniu występu byliśmy zobligowani do powrotu.

 

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 13:50)

 

postheadericon Środowiskowy Dom Samopomocy w Sędziejowicach dla Papieża

(…)„Klejnotem Kościoła chorych nazywałeś,

Przychodziłeś do nich, byłeś, rozmawiałeś,

Swój kielich cierpienia z rąk Boga przyjąłeś.

         I razem z Jezusem przed Krzyżem się zgiąłeś”(…)

 

Z powodu 6 rocznicy śmierci polskiego Papieża Jana Pawła II oraz zbliżającej się beatyfikacji, pensjonariusze Środowiskowego Domu samopomocy w Sędziejowicach postanowili wziąć udział w programie muzyczno – słownym, przygotowanym przez GBP, aby wyrazić swoje najgłębsze uczucia w kierunku naszego ukochanego Rodaka. Z wielką radością występowali nie tylko na terenie działania wszystkich filii bibliotecznych, ale również przed swoimi kolegami i koleżankami podczas Śniadania Wielkanocnego w dniu 20.04.2011r.

Pani Agnieszce Papudze – kierownikowi SDS przypadły do gustu występy miejscowych artystów. Sposób recytacji pani Elżbiety Ciołek, pani Katarzyny Tarki, pani Anny Kaczmarek, pana Kazimierza Sobali i pana Grzegorza Kopki wzruszał każdego. Występom przyglądali się i przysłuchiwali: sekretarz gminy – pan Sławomir Tralewski, ksiądz kanonik – Grzegorz Kaźmierczak, kierownik GOPS – pani Aleksandra Andrysiak i wielu innych gości. Trudno było nie uronić łzy, patrząc na wielkie dzieło zbawienia naszego Ojca Świętego i wysłuchując na nowo słów, które zmieniły świat na zawsze…

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 13:36)

 

postheadericon Polski teolog Karol Wojtyła…

W czytelni sędziejowickiej biblioteki zgromadzili się po raz kolejny wybitni goście i wierni czytelnicy, aby uświetnić znany wszystkim program muzyczno-słowny ku czci Jana Pawła II. Jak zawsze, W rolę aktorów wcielili się pensjonariusze ŚDS W Sędziejowicach. Tym razem na imprezę przybył ksiądz Wiesław Kalupa z Grabna, sekretarz gminy pan Sławomir Tralewski, prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Gminy Sędziejowice pani Jolanta Sierszyńska, Jarosław Dzierżawski – radny gminy, pan Jerzy Sztuka – sołtys wsi oraz wielu innych gości. Wszyscy z zainteresowaniem przysłuchiwali się recytacji, pieśniom i oglądali materiały multimedialne .Wydawało się, że polski teolog Karol Wojtyła jest tuż obok nas…

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 10:52)

 

postheadericon Siedlce w hołdzie Janowi Pawłowi II

 

14 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna kolejny raz przedstawiła program muzyczno-słowny, poświęcony Janowi Pawłowi II, tym razem na sali OSP W Siedlcach. Mieszkańcy tej wsi oraz Korczysk i Grabna bardzo ciepło przyjęli pomysł zorganizowania takiego apelu z okazji zbliżającej się beatyfikacji Ojca Świętego.

W organizacji i przygotowaniach nieocenioną pomocą wykazał się pan Stanisław Tokarek, prezes OSP W Siedlcach z panem Alojzym Sychlakiem, a także pani Małgorzata Dalecka – nowy sołtys tej wsi. Program uświetnili swą obecnością: pan Dariusz Marek, były przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice, radne: Teresa Kocik i Aleksandra Balcerowiek, pani Jolanta Siwek – nowy sołtys Grabna, przedstawicielka Urzędu Gminy – pani Kamila Tokarek, sołtys Korczysk – Grzegorz Kozieł i wielu innych gości. Na uroczystość przybyli strażacy na czele z prezesem OSP Siedlce, a jednocześnie byłym radnym gminy – panem Stanisławem Tokarkiem. Wszyscy pozostali zaproszeni goście bardzo poważnie podeszli do tej kwestii i przybyli tłumnie, aby oddać pośmiertny hołd naszemu ukochanemu Papieżowi.

Jak obchodzono ten wieczór w Siedlcach, można zobaczyć na poniższych zdjęciach…

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 10:54)

 

postheadericon Biblioteka w hołdzie Janowi Pawłowi II – przed zbliżającą się beatyfikacją

Biblioteka w hołdzie Janowi Pawłowi II – przed zbliżającą się beatyfikacją

Z okazji 6 rocznicy śmierci naszego wielkiego Rodaka i Papieża Jana Pawła II Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach zorganizowała cykl apeli ku czci polskiego następcy Św. Piotra, który wkrótce zostanie beatyfikowany. Najbardziej uroczyście obchodziliśmy tę uroczystość w dniu 8 kwietnia 2011 r. w Filii Bibliotecznej w Pruszkowie, usytuowanej w budynku Szkoły Podstawowej. Na uroczystość przybyli znakomici goście: wójt gminy Sędziejowice – pan Jerzy Kotarski, dyrektor Biblioteki Publicznej w Łasku – pani Bożena Trocka-Dąbrowa, instruktor BP – pani Agnieszka Wachowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Marzeninie – pan Krzysztof Jaworski, ksiądz Andrzej Wroński – wikariusz z parafii Buczek, administrator szkoły filialnej w Pruszkowie – pani Jadwiga Kluczkowska, radni gminy Sędziejowice – pani Monika Porada i Dariusz Cieślak, przedstawiciele Stowarzyszenia Młodych Ludowców w Sędziejowicach – pan Wiktor Komorowski i Paweł Sobala, prezes OSP w Pruszkowie – pan Stanisław Wdowiński ze swoimi strażakami, uczniowie klas 0-III wraz z wychowawczynią – panią Jolantą Siwek oraz ich rodzice a także najwierniejsi czytelnicy tej filii bibliotecznej.

JP2-Scan-1.resized

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 10:56)

 

postheadericon 2 kwietnia 2011 – szósta rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2011 – szósta rocznica śmierci Jana Pawła II

Z okazji szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła II, Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała cykl spotkań z najwierniejszymi czytelnikami na terenie działania filii bibliotecznych w naszej gminie. Pierwszy spotkanie odbyło się w Marzeninie, w sali Kółka Rolniczego. Wszyscy przybyli goście byli bardzo wzruszeni z powodu pamięci o tak ważnej dla Polaków chwili. Program artystyczny whołdzie Ojcu Świętemu przygotowały pracownice GBP we współpracy ŚDS i UG. Pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sędziejowicach recytowali wiersze, śpiewali, odmawiali modlitwy. W przerwach pomiędzy ich wystąpieniami wszyscy obecni rozważali najważniejsze chwile z życia Ojca Świętego, przypominali sobie wszystkie „słowa, które zmieniły świat”… dzięki prezentacji multimedialnej, przygotowanej specjalnie na tę okazję. Poniżej prezentujemy zdjęcia z apelu w Marzeninie.

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 10:56)

 

postheadericon Lekcja biblioteczna...

 

2011 - Rokiem Czesława Miłosza – lekcja biblioteczna w III a

11 marca Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie z uczniami kl. III a ze Szkoły Podstawowej w Sędziejowicach, aby dzieci mogły zapoznać się z dorobkiem artystycznym naszego wielkiego Noblisty – Czesława Miłosza, bowiem właśnie w tym roku przypada stulecie narodzin tego wybitnego poety. Tuż po przybyciu, uczniów powitała kierownik biblioteki – pani Beata Magdziak. Wychowawczyni klasy III a – pani Bartczak wyraziła w imieniu dzieci podziękowanie za zaproszenie na lekcję biblioteczną i przyznała, że już od tygodnia nie mówiły o niczym innym, jak o wycieczce do biblioteki. Następnie wszyscy zebrani poznali wyniki konkursu Czytelnik Roku 2010 w kategorii Dzieci. Byli nimi: Anna Nowacka – I miejsce, Adrian Chołody – II  miejsce, Julia Dymińska – III miejsce. Dzieci otrzymały symboliczne nagrody i okolicznościowe dyplomy, wręczone przez panią kierownik. Z kolei rozpoczęły się gry i zabawy, połączone z konkursem sprawnościowym. Śmiechom i żartom nie było końca. Z kolei pani Dorota Burzyńska podsumowała ilość zdobytych cukierków, których liczba oznaczała zwycięzcę konkursu sprawnościowego. Pani Eliza Pawłowska i Ewa Rżanek wręczyły dzieciom nagrody. Spotkanie zaowocowało tym, że biblioteka zdobyła nowych czytelników…

Beata Magdziak

Poprawiony (sobota, 02 kwietnia 2011 19:46)

 

postheadericon Wystawka darów...

Gminna Biblioteka Publiczna dziękuje…

W styczniu pracownice GBP ogłosiły, że z chętnie przyjmą książki ze wszystkich dziedzin, które nie są już potrzebne czytelnikom. W ten sposób każdy może pomóc innym. Efekt tego ogłoszenia przeszedł najśmielsze wyobrażenia! Do chwili obecnej do biblioteki wpłynęło już ponad 600 książek, w tym kilka sag, które szczególnie upodobały sobie panie, ale nie tylko. Dysponujemy darami z dziedziny medycyny, psychologii, historii, baśniami dla najmłodszych. Wpłynęło wiele powieści najnowszych, lektur szkolnych, a także starszych kryminałów. Najbardziej zasłużonymi darczyńcami okazali się: Ewa Maciejewska, Jerzy Szczepański, Beata Magdziak, Monika Kosecka-Boloń, Ewelina Markowska, Mieczysława Stefańczyk, Dorota Jaros, Katarzyna Grabarz, Krystyna Nowicka, Małgorzata Czwartek, Sławomir Tralewski, Artur Popławski, Jarosław Dzierżawski, Stanisław Witkowski, Błażej Chaładyniak. Największy jednak zestaw książek, po ponad 200 woluminów, pochodzi od anonimowego darczyńcy, którego skromność nie pozwala ujawniać nazwiska. Z przekazanych darów szczególną popularnością W filii bibliotecznej W Pruszkowie cieszy się Saga o Ludziach Lodu. Miejmy nadzieję, że akcja „Czytelniku! Ofiaruj niepotrzebne książki bibliotece” potrwa jeszcze bardzo długo, a może nigdy się nie skończy… Wszystkim Darczyńcom przepięknie dziękujemy…

Beata Magdziak

Poprawiony (poniedziałek, 02 maja 2011 13:33)

 

postheadericon Pokaz makijażu dla naszych wiernych czytelniczek.

 

Pokaz makijażu dla naszych wiernych czytelniczek

15 marca w naszej czytelni zorganizowany został pokaz makijażu. Panie wysłuchały wykładu na temat pielęgnacji cery i sztuki makijażu, a następnie wszystkie zostały upiększone kosmetykami pochodzącymi z firmy ORIFLAME. Należy przyznać, że czytelniczki z wielką ciekawością poddały się charakteryzacji, a efekty były oszałamiające. Jak malowano się tego dnia w czytelni, można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Dobry makijaż naprawdę potrafi zdziałać cuda…

Beata Magdziak

Poprawiony (sobota, 02 kwietnia 2011 19:44)

 

postheadericon Konkurs „Czytelnik Roku 2010” – rozstrzygnięty!

Konkurs „Czytelnik Roku 2010” – rozstrzygnięty!

W miesiącu grudniu 2010 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach ogłosiła konkurs „Czytelnik Roku 2010”, w którym wzięli udział najlepsi czytelnicy. Konkurs ogłoszono w trzech kategoriach: dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Ludowy Bank Spółdzielczy w Sędziejowicach ufundował główne nagrody dla czytelniczek, bowiem to właśnie panie objęły prowadzenie w czytelnictwie.

Beata Magdziak, kierownik biblioteki serdecznie powitała wszystkich gości. Podkreśliła, jak ważne jest obcowanie z książką w erze telewizji, komputerów i Internetu. Zaszczyt wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród przypadł w udziale panu Jerzemu Kotarskiemu, wójtowi gminy, który ma bardzo ciepły stosunek do czytelnictwa, biblioteki, kultury. Z przyjemnością prowadził rozmowy z „najlepszymi”, którymi okazały się: pani Wiesława Parteka, Marianna Kalińska, Mariola Janeczek, zaś wśród młodzieży – Ewelina Markowska i Izabela Kisman. Wśród najmłodszych na wyróżnienie zasługują uczniowie kl. III a z ZSO w Sędziejowicach: Anna Nowacka, Julia Dymińska i Adrian Chołody. Sponsorem nagród dla dzieci są pracownicy GBP.

Po wręczeniu nagród odbył się poczęstunek, podczas którego wyszło na jaw, że panie ogromnie wzruszył biblioteczny gest zorganizowania takiego konkursu. Wszyscy żywią nadzieję, że stanie się on tradycją nie tylko w GBP, ale również na terenie działania filii w Pruszkowie, Marzeninie i Siedlcach.

Czytelnik Roku 2010

Beata Magdziak

Poprawiony (piątek, 11 marca 2011 09:52)

 

postheadericon Tydzień z Internetem w Bibliotece

tydzien_z_netem_biblioteka

Koncert Życzeń dla Seniorów

W ramach ogólnopolskiego konkursu „Tydzień z Internetem 2011” GBP zorganizowała Koncert Życzeń dla Seniorów. W akcji wzięło udział 10 seniorek, chętnych do zapoznania się z bogactwem sieci Internet. Biblioteka wybrała jeden z trzech wariantów zajęć z przybyłymi – Koncert Życzeń.

Na imprezę zaproszony został sekretarz gminy – pan Sławomir Tralewski.

Podczas integracyjnego spotkania czytelniczki wyszukiwały ulubionych piosenek w serwisie YouTube, następnie dzieliły się refleksjami na ich temat i wspomnieniami. Szkolenie seniorek prowadziła pani Eliza Pawłowska, Ewa Rżanek i Robert Skała, wolontariusz z Korczysk. Najwięcej wzruszeń dostarczyła piosenka Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście” oraz ulubiona pieśń naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II – „Barka”. Panie zainteresowały się również zasobami portalu społecznościowego „Nasza klasa” i z zainteresowaniem wyszukiwały znajomych sprzed lat. Na zakończenie wszystkie uczestniczki zarejestrowały swój udział w kampanii za pomocą  specjalnego przycisku „Jestem uczestnikiem Get Online Week 2011”, co było równoznaczne z zakończeniem koncertu. Ale nie „z myszkowaniem w bibliotece”…

Tydzien z Internetem w Bibliotece

Beata Magdziak

Poprawiony (piątek, 11 marca 2011 13:34)

 

 gk4 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Bestseller książkowy

cienie-b-iext52225033

Autor Wojciech Chmielarz
Tytuł Cienie

 „Cienie” - nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru.

W Milanówku giną dwie kobiety – córka i konkubina słynnego gangstera. Zastrzelono je z broni podkomisarza Kochana, a on sam znika. Dzwoni jednak do Mortki i prosi o pomoc – ktoś go wrabia.

W tym samym czasie aspirantka Sucha próbuje rozwikłać sprawę nagrania z ukrytej kamery, na którym widać, jak kilku mężczyzn gwałci chłopaka. Zidentyfikowała wysoko postawionych polityków. Wie, że jeśli ujawni nagranie, wszystkiego się wyprą. W dodatku chłopak popełnił samobójstwo.

Mortka i Sucha postanawiają sobie pomóc – jeszcze nie wiedzą, że ich śledztwa się łączą i że staną oko w oko ze śmiercią. Mnożą się pytania. Komu jest na rękę wina Kochana? Czy przyjaźń między komisarzem i podkomisarzem przetrwa tę próbę? Komu mogą zaufać? Czy można uciec od przeszłości? A może za każdym ciągnie się jakiś cień…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj129
mod_vvisit_counterWczoraj124
mod_vvisit_counterTen tydzień2181
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4586
mod_vvisit_counterTen miesiąc15512
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc21022
mod_vvisit_counterWszystkich678815

Aktualnie: gości 3 połączonych
Twoje IP: 3.88.161.108
 , 
Dziś: Kwi 26, 2019