Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Podziękowania uczestnikom i gościom V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice

tytuowe

Kolejnym punktem imprezy była konsumpcja wspaniałego, aż 10-ciokilogramowego jubileuszowego tortu z odjazdowym logo, złożonego z dwóch części. Trudnej czynności dzielenia ciasta podjęli się: Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolumna oraz Wójt Gminy Sędziejowice. Tort smakował nam wybornie!!! . Kolejni goście specjalni, pan Piotr Wojtczyk, reprezentant Łaskiego Bractwa Strzelców Kurkowych oraz pan Szczepan Pawlicki z Koła Łowieckiego Leśnik Sędziejowice byli bardzo zadowoleni z przybycia na naszą imprezę.

 

postheadericon Jubileuszowy tort „Odjazdowy Bibliotekarz”

p5215234 copy

Wspaniałego tortu jubileuszowego doczekali się uczestnicy naszego rajdu, ponieważ był to już nasz piąty wyjazd. Dzieleniem tortu zajęli się współorganizatorzy wycieczki rowerowej: Pan Adam Pewniak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolumna oraz Pan Jerzy Kotarski, wójt Gminy Sędziejowice. Tort wykonała Pani Emilia Mikołajczyk w cukierni AJB Widawa.

Poprawiony (piątek, 03 czerwca 2016 12:37)

 

postheadericon Spotkanie z Grupa Motocyklową „Forever Young”

tytuowe

Po kilku kilometrach rowerowej drogi, na skrzyżowaniu dróg w Kamostku czekali na nas reprezentanci Grupy Motocyklowej FOREVER YOUNG.

 

postheadericon Rezerwat przyrody „Jodły Łaskie”

tytulowe

W rezerwacie Jodły Łaskie już czekało wspaniałe ognisko z kiełbaskami, a w trakcie konkursy strzeleckie oraz wiedzy o faunie i florze rezerwatu. Nadleśniczy przydzielał i wręczał specjalne nagrody dla najlepszych!

 

postheadericon Dęby Pruszkowskie

tytuowe

Na prośbę Nadleśniczego na następnym przystanku najmłodsi obliczali „pierśnicę” Pruszkowskich Dębów (pomników przyrody). Na koniec tej czynności wszyscy otrzymaliśmy pieczątkę z symbolicznym dębem – na przedramionach!

 

postheadericon Wola Marzeńska

tytuowe

Pod pomnikiem zamordowanych Polaków w Wólce Marzeńskiej delegacje rajdowiczów złożyły hołd, a tuż po nim odbył się konkurs pieśni patriotycznej oraz przyrodniczy, oba bardzo ciekawe! Nagrody wręczał Nadleśniczy

 

postheadericon „Wolontariat - Światowe Dni Młodzieży 2016 – Parafia Marzenin”

tytuowe

Po pożegnaniach w Bilewie cały barwny peleton, zabezpieczany przez strażackie wozy udał się do marzeńskiego kościoła, w którym ks. Emanuel Stańczyk oraz młodzież z grupy „Wolontariat - Światowe Dni Młodzieży 2016 – Parafia Marzenin” opowiedzieli nam o przygotowaniach do tego wielkiego wydarzenia.

Poprawiony (czwartek, 02 czerwca 2016 08:43)

 

postheadericon Jastrzębie Łaskie i Odjazdowy Bibliotekarz

tytuowe

Podczas konkursów, dotyczących rowerów przybył do nas kolejny specjalny gość – pan Zbigniew Kowalczyk, który reprezentował Łaski Klub kolarski „Jastrzębie Łaskie”!

Poprawiony (czwartek, 02 czerwca 2016 08:31)

 

postheadericon Wrzesiny – Bilew

tytuowe

W strażnicy w Bilewie czekał na nas komitet powitalny, złożony z druhów, druhen oraz sołtysa i rady sołeckiej. Komendant, a jednocześnie ratownik medyczny podczas rajdu – pan Krzysztof Domowicz przybliżył 90-letnią historię OSP, która świętowała ten piękny jubileusz kilka dni wcześniej. Panie przygotowały przepyszny poczęstunek, który pokrzepił nieco nadwątlone siły rowerzystów.

 

postheadericon Grabia – Wrzesiny

tytuowe

Po drodze bawiliśmy się przednie biorąc udział w różnych konkursach, zgadywankach i zabawach, szczególnie dotyczących autostrady S8 i wsi Wrzesiny oraz ochrony przyrody.

 

postheadericon Brzeski - Grabia

tytuowe

Pierwszy przystanek na skrzyżowaniu dróg przy młynie Krzywda przyniósł gawędę o pochowanym Niemcu w lesie, niedaleko skraju drogi, przedstawioną przez druhów: Mariana Dzierżawskiego i Zbigniewa Marka. Po krótkiej modlitwie w kaplicy w Grabi, w promieniach pięknego wiosennego słońca ruszyliśmy w kierunku Bilewa.

Poprawiony (czwartek, 02 czerwca 2016 07:27)

 

postheadericon V Rajd Rowerowy po Gminie Sędziejowice w ramach akcji Odjazdowy Bibliotekarz - "Sędziejowe wesele" w 1050. rocznicę Chrztu Polski

tytuowe

Rajd Rowerowy po Gminie Sędziejowice „Odjazdowy Bibliotekarz” obchodził swoje piąte urodziny! Na zakończenie wszyscy Uczestnicy świętowali jego kolejną odsłonę, rozkoszując się wspaniałym, 10-ciokilogramowym tortem. W tym roku Rajd odbył się pod hasłem „Sędziejowe wesele”. Współorganizatorami byli: Nadleśnictwo Kolumna i Gmina Sędziejowice. Łącznie, w naszej imprezie wzięło udział ponad 100 osób; na rowerach poruszało się około 60 cyklistów.

Poprawiony (czwartek, 02 czerwca 2016 12:06)

 

postheadericon Odjazdowy Bibliotekarz 2016 - V RAJD ROWEROWY PO GMINIE SEDZIEJOWICE „SĘDZIEJOWE WESELE” 21 maja 2016r.

herb gmina Sędziejowice COA-mini niezapominajka LP


GBP rollup 1
NADLEŚNICTWO KOLUMNA 

WÓJT GMINY SĘDZIEJOWICE

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SĘDZIEJOWICACH

ZAPRASZA

miłośników przyrody, tradycji, kultury, historii, sportu i książek

NA V RAJD ROWEROWY PO GMINIE SEDZIEJOWICE -

SĘDZIEJOWE WESELE”

W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ”

w dniu 21 maja 2016 r. o godz. 9.30

 

Załączniki:
Pobierz (Program V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice.odt)Program V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice.odt[Program V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice (OpenDocument)]22 Kb
Pobierz (Program V Rajdu Rowerowego po Gminie Sedziejowice.pdf)Program V Rajdu Rowerowego po Gminie Sedziejowice.pdf[Program V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice (PDF)]198 Kb
Pobierz (Regulamin V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice.odt)Regulamin V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice.odt[Regulamin V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice (OpenDocument)]1680 Kb
Pobierz (Regulamin V Rajdu Rowerowego po Gminie Sedziejowice.pdf)Regulamin V Rajdu Rowerowego po Gminie Sedziejowice.pdf[Regulamin V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice (PDF)]235 Kb
Pobierz (Trasa przejazdu V Rajdu Rowerowego po Gminie Sedziejowice.jpg)Trasa przejazdu V Rajdu Rowerowego po Gminie Sedziejowice.jpg[Trasa przejazdu V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice]4175 Kb

Poprawiony (wtorek, 17 maja 2016 14:24)

 

              bip

szukaj-ksiazki4

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

folder sedziejowicka mlodziez

Kazimierz Burnat

Pitax pl

Plakat 2015 ZM

polona baner 06a

DL3

sdrazem2

logo ceo granat napis na dole2

logo

 BN 2 1

BN 2 2

PFDiM

RSz

kraszewski logo

Bestseller książkowy

był sobie pies

Autor W. Bruce Cameron
Tytuł

Był sobie pies

Ksiązka, która doczekała się ekranizacji – przedstawia losy najbardziej wyszczekanego bohatera wszech czasów.

Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć. Bailey jest zszokowany – po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze – dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa! Był sobie pies to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji – jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją.
WSZYSTKIE PSY IDĄ DO NIEBA... CHYBA ŻE MAJĄ NIEDOKOŃCZONE SPRAWY NA ZIEMI
_____
To napisana z ikrą, przejmująca powieść, która oczaruje nie tylko fanów zwierząt domowych. – Booklist

źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: www.wydawnictwokobiece.pl


 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj56
mod_vvisit_counterWczoraj228
mod_vvisit_counterTen tydzień56
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3645
mod_vvisit_counterTen miesiąc10217
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc13563
mod_vvisit_counterWszystkich423601

Aktualnie: gości 23 połączonych
Twoje IP: 54.80.18.223
 , 
Dziś: Kwi 23, 2017