Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Dzień Bezpiecznego Internetu 2012 w Pruszkowie

 

W Filii Bibliotecznej w Pruszkowie nie mogło zabraknąć obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu z uwagi na posiadane komputery i połączenie z Internetem. Zabawa z Internetem w dniu 9 lutego była połączona z pożytecznym spotkaniem z p. Andrzejem Kędzierskim, psychologiem Środowiskowego Domu Samopomocy, który rewelacyjnie poprowadził dyskusję z dziećmi i młodzieżą z Pruszkowa. Nasi goście zdobyli mnóstwo ciekawych informacji o bezpieczeństwie w sieci Internet, cyberprzemocy, ochronie danych. Te informacje okazały się być bezcenne, bo każdy użytkownik bez przerwy narażony jest na „Internetowe niebezpieczeństwa”, których często nawet nie jest świadomy.

Poprawiony (wtorek, 20 marca 2012 23:14)

 

postheadericon DKK XI - "Ono" D.Terakowska, "Dobre ciało" E.Ensler

„Ono” D. Terakowskiej i „Dobre ciało” E. Ensler. Kolejne zimowe spotkanie członków DKK przyniosło dyskusję nad kontrowersyjną książką D. Terakowskiej „ONO”. Nastoletnia dziewczyna, mimo, że posiada pełną rodzinę, nie potrafi odnaleźć się wśród egoistycznej matki i zahukanego ojca. Kiedy okazuje się, że jest w ciąży, a nie zna ojca, postanawia za wszelką cenę go odnaleźć. Dziewięć miesięcy wystarcza jej, aby poznać uczucia macierzyńskie i stworzyć warunki do przyjęcia nowo poczętego dzieciątka. Jak to się stało, że maleńki człowiek nie przyszedł ostatecznie na świat? Odpowiedź znajdzie czytelnik na łamach powieści „Ono”…. „Dobre ciało” E. Ensler to książka, która bardzo mocno poruszyła uczucia naszych czytelniczek. Panie bowiem, o nieskazitelnym umyśle estetycznym, nie omieszkały wyrazić swoich opinii na temat bezmyślnego kształtowania, wręcz okaleczania swojego ciała. Wspólnie zgodziły się, ze warto dbać o siebie, ale w granicach rozsądku, aby nie stać się chorą psychicznie osobą, szkieletem, pokrytym prześwitującą skórą…

Poprawiony (środa, 21 marca 2012 14:36)

 

postheadericon Zimowe IX i X spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

„Trzepot skrzydeł” K. Grocholi i „Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika” M. Pałasza

Podczas zimowych spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki czekały nas atrakcyjne dyskusje o książkach: K. Grocholi i M. Pałasza.

” Trzepot skrzydeł” K. Grocholi to subtelna opowieść z życia kobiety, systematycznie krzywdzonej, a następnie bitej przez chorego psychicznie mężczyznę. Powieść warta polecenia, zwłaszcza, że nigdy nie wiadomo, czy tuż obok nie mieszka ktoś, któremu potrzebna jest pomoc, aby mógł uniknąć bólu i cierpienia. Gdyby głównej bohaterce ktoś taką pomoc zaaferował, Być może udałoby się uniknąć końcowej tragedii…

Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika” to niezwykle barwna, pełna humoru opowieść o chłopcu, którego przezwisko wcale nie jest przypadkowe…bowiem bez przerwy szkodzi wszystkim, choć nie to jest jego zamiarem. A ze przy okazji zakochał się, więc już całkowicie nie kontroluje siebie, więc dookoła niego dzieje się coraz więcej katastrof…

Poprawiony (wtorek, 20 marca 2012 22:56)

 

postheadericon Podsumowanie działań GBP i Orkiestry Dętej Druh na sali OSP w Siedlcach

15 stycznia 2012r. o godz. 15.00 w Siedlcach rozpoczęła się uroczystość zakończenia i podsumowania wspólnych działań GBP i SOD „Druh”. Tym razem do organizacji imprezy na sali OSP włączyła się Rada Sołecka, z p. sołtys Małgorzatą Dalecką na czele. Czynnie pomagał im prezes OSP Siedlce-p. Stanisław Tokarek, jak i pani Dorota Burzyńska ( bardzo zdolna reżyserka Jasełek), p. Alojzy Sychlak i p. Tomasz Jurga. Uroczystość poprowadziła pani sołtys Dalecka i kierownik GBP - p. Beata Magdziak, które powitały wszystkich przybyłych gości: p. Jerzego Kotarskiego-wójta gminy, p.Wacława Ułańskiego – przewodniczącego Rady Gminy, p. Mirosława Potasiaka – sekretarza gminy,  p. Marka Krawczyka-prezesa GZ PSL, p. Krzysztofa Domowicza, radnego gminy i wielu innych gości, wśród których zaszczytne miejsce zajęli muzycy z Orkiestry Dętej oraz rodzice dzieci-aktorów, przez cały czas wspierający wysiłki swoich pociech i bibliotekarek. Po raz kolejny zostały wystawione przy wspaniałej oprawie muzycznej „DRUHA”, a następnie pani sołtys zaprosiła wszystkich na poczęstunek, który sponsorowany przez przybyłych gości. Podczas poczęstunku miała miejsce „bitwa na śnieżne kule”, następnie rozpoczęła się zabawa taneczna gości z dziećmi. Nad całością dźwiękowa, muzyczną, sesją  fotograficzną podczas występów w kościołach i na sali OSP  w Siedlcach czuwał pan Marek Kidawski, któremu również zawdzięczamy umieszczanie na naszej stronie wszelkich fotorelacji i galerii ze wszystkich organizowanych imprez. Prześlicznie dziękujemy, Panie Marku!!! Poniżej kolejny fotoreportaż, a nawet filmy, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy:

Jaselka2012 zdj grupowe

Poprawiony (czwartek, 26 stycznia 2012 03:16)

 

postheadericon Jasełka w kościele pod wezwaniem NMP w Marzeninie

Jasełka w Kościele w Marzeninie przypadły w piękną, śnieżną niedzielę. Świąteczna szopka, oświetlone choinki w pełni oddawały nastrój Bożego Narodzenia. Na Mszę świętą przybyło wielu parafian, którzy chętnie pozostali po Eucharystii, aby przypomnieć sobie smutne wydarzenie sprzed 2000 lat. Dzieci mistrzowsko  wcieliły się w rolę Józefa i Maryi, pastuszków, aniołów i diabłów.  I tym razem splendoru dodała Strażacka Orkiestra Dęta „Druh”. Najpierw z wielkim rozmachem grała podczas Mszy świętej, aby podczas Jasełek przepięknie zaprezentować kolędy polskie.. Za swoje występy dzieci otrzymały od ks. Jerzego Dominowskiego wielką paczkę cukierków, które, tak jak śnieg, „roztopiły się” im w ustach podczas poczęstunku na sali OSP w Siedlcach. Na zdjęciach poniżej można obejrzeć, co działo się tej niedzieli w Marzenińskiej świątyni.

Poprawiony (środa, 25 stycznia 2012 22:49)

 

postheadericon Jasełka w Kościele pod wezwaniem św. Wacława w Grabnie

8 stycznia w przepięknym, świątecznie przystrojonym kościele pod wezwaniem św. Wacława w Grabnie zostały wystawione Jasełka świąteczne. W programie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sędziejowicach ( skupione przy świetlicy środowiskowej w Sędziejowicach oraz Filii Bibliotecznej w Siedlcach) oraz muzycy ze Strażackiej Orkiestry Dętej Druh, przygrywający podczas Mszy Świętej i Jasełek pod kierunkiem pani kapelmistrz Anny Gronowskiej. Przedstawienie jasełkowe zostało  przygotowane  w ramach Programu „Pomoc za Jeden Uśmiech” przez panią Beatę Magdziak i Dorotę Burzyńską. W wielu przygotowaniach i próbach uczestniczyła pani Małgorzata Dalecka – sołtys Siedlec, czynne wspierając pracę pań bibliotekarek.  Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania księdzu proboszczowi Wiesławowi Kalupie za bardzo ciepłe przyjęcie i wiele budujących słów dotyczących naszej pracy w przyszłości. Szczęść Boże Księdzu!!
Fotogaleria z Jasełek poniżej:

Poprawiony (niedziela, 08 stycznia 2012 17:56)

 

postheadericon Jasełka w Gminie Sędziejowice

jaselka jezus


Gminna Biblioteka Publiczna

oraz

Strażacka Orkiestra Dęta „DRUH”

zapraszają naJasełka


Z udziałem uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Sędziejowicach


Jasełka zostaną wystawione:

w dniu 8.I.2012 w Kościele pod wezwaniem św. Wacława w Grabnie po Mszy św. o godz. 10.00

w dniu 15.I. w Kościele pod wezwaniem NMP w Marzeninie po Mszy św. o godz. 9.30


SERDECZNIE ZAPRASZAMY


jaselka2012

 

postheadericon Spotkanie opłatkowe w Bibliotece

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Gminy Sędziejowice ma swą siedzibę w naszej bibliotece. Jak co roku, członkowie organizują spotkanie opłatkowe, które zwykle przebiega w bardzo miłej, ciepłej, rodzinnej atmosferze. Prócz podzielenia się opłatkiem, przekazania członkom życzeń wszystkiego, co najlepsze, członkowie mają okazję posmakować wigilijnych dań, przygotowanych własnoręcznie przez panie z Towarzystwa. Jak to spotkanie przebiegało w tym roku, prezentujemy poniżej:

 

Poprawiony (niedziela, 08 stycznia 2012 00:13)

 

postheadericon Współpraca z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Gminy Sędziejowice

Nasze wolontariuszki: Ewelina Markowska i Kamila Urbaniak z zaangażowaniem pomagały podczas świątecznej zbiórki żywności dla ubogich rodzin z terenu naszej gminy. Podczas tej akcji zebrano wspólnie 159, 45 kg żywności, które już zostały rozdane. Paczki były wydawane w bibliotece. Sekretarz towarzystwa, Pani Krystyna Komorowska serdecznie podziękowała naszej instytucji, czego dowodem jest ten dyplom:

bank zywnosci2011

Poprawiony (środa, 11 stycznia 2012 05:41)

 

postheadericon Realizacja Programu Pomocy Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach Dzieciom „Pomoc za Jeden Uśmiech”

Jako realizator napisanego wcześniej Programu, pełną parą przystąpiłyśmy do pracy z dziećmi. Pierwszy etap tego założenia stanowiły zajęcia edukacyjne z „Iliadą” Homera-zgodnie z nową Podstawą Programową, stanowiącą nową pozycję obowiązkową. Jednocześnie wolontariuszka rozpoczęła z dziewczętami z gimnazjum zajęcia plastyczne. Kolejnym krokiem był zakup lektur i słowników dla młodzieży ze szkoły podstawowej, gimnazjum, technikum. Udało się również zakupić projektor multimedialny z ekranem , który będzie wykorzystywany podczas różnorodnych form pracy z czytelnikiem. Najważniejszym krokiem w realizacji tego programu wydaje się być przygotowanie Jasełek z okazji świąt Bożego Narodzenia. W tym przedsięwzięciu bierze udział młodzież ze świetlicy środowiskowej w Sędziejowicach oraz nasi znajomi „aktorzy” z Siedlec. W ramach zagospodarowania swojego wolnego czasu dzieci poznają tradycję, polskie obyczaje, uczą się poprawnie operować językiem polskim, nabywają umiejętności komunikacyjne, uczą się pracy w grupie i współdziałania. Jak pracują dzieci z Sędziejowic i Siedlec, można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

 

Poprawiony (niedziela, 08 stycznia 2012 00:54)

 

postheadericon Przełamujemy Bariery – „Jaka to melodia?”

W ramach Konkursu na najlepsze lokalne inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych „Przełamujemy bariery – dobra praktyka na rzecz osób niepełnosprawnych”– wspólnie z pensjonariuszami ŚDS podjęliśmy współpracę, której ukoronowaniem był Gminny Program „Jaka to melodia?” Konkurs organizowany był przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo w ramach projektu „Pomóż wystartować niepełnosprawnym”, współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Po cyklu prób i przygotowań odbył się tytułowy program. Do udziału w nim zaprosiliśmy wielu gości, których darzymy wielką sympatią ( kogo? można sprawdzić na poniższych zdjęciach)

Nasi pensjonariusze wybierali spośród przybyłych jedną wyjątkową osobę, po czym wybrany – wzorem programu telewizyjnego, wskazywał liczbę nutek. Z kolei jego zadaniem było odgadnąć tytuł piosenki. Zadanie, wbrew pozorom nie było łatwe!! Po długich naradach, po dogrywce, Jury wskazało zwycięzcę. Został nim sam pan Jerzy Kotarski, wójt gminy. II miejsce odpowiednio przypadło pani Renacie Koziróg, a III – pani Agnieszce Papudze, kierownikowi Środowiskowego Domu Samopomocy.

Poprawiony (niedziela, 08 stycznia 2012 22:14)

 

postheadericon VIII spotkanie członków DKK

1 grudnia w naszej książnicy miało miejsce niezwykłe, Mikołajkowe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy książkę Olgi Tokarczuk „Anna Inn w grobowcach świata”. Moderatorem dyskusji była kolejny raz wolontariuszka biblioteki – Ewelina Markowska. Nasze spotkanie, jak zaznaczono na wstępie, było niezwykłe, z tego powodu, ze zostało połączone z programem przygotowanym wspólnie z pensjonariuszami ŚDS – „Jaka to melodia?” Poza tym, w tej dyskusji uczestniczył znamienity gość – pan Jerzy Kotarski, wójt naszej gminy.

Poprawiony (sobota, 07 stycznia 2012 22:27)

 

postheadericon Wyróżnienie w VII edycji Konkursu Wiedzy o ks. J. Popiełuszce – „Cena miłości ojczyzny”

popiełuszko

 

Pani Joanna Rżanek, nasza wolontariuszka, wzięła udział w konkursie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku, poświęconym działalności ks. Jerzego Popiełuszki. Jej wiersze zostały wyróżnione, a „poetka” zdobyła cenną nagrodę rzeczową. Poniżej publikujemy utwory literackie, które zwróciły uwagę komisji w bibliotece w Radomiu:Niebieska

1. ***

Zło dobrem zwyciężaj

- tak głosił

i tak postępował.

 

Mówili o nim bohater,

mówili, że święty.

I chyba naprawdę

taki był.

Walczył o miłość

i o wolność,

walczył o swoja Ojczyznę

- o Polskę -

i to za nią właśnie

zginął.

 

(....czytaj dalej)

Poprawiony (sobota, 07 stycznia 2012 21:51)

 

 gk5 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Bestseller książkowy

cienie-b-iext52225033

Autor Wojciech Chmielarz
Tytuł Cienie

 „Cienie” - nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru.

W Milanówku giną dwie kobiety – córka i konkubina słynnego gangstera. Zastrzelono je z broni podkomisarza Kochana, a on sam znika. Dzwoni jednak do Mortki i prosi o pomoc – ktoś go wrabia.

W tym samym czasie aspirantka Sucha próbuje rozwikłać sprawę nagrania z ukrytej kamery, na którym widać, jak kilku mężczyzn gwałci chłopaka. Zidentyfikowała wysoko postawionych polityków. Wie, że jeśli ujawni nagranie, wszystkiego się wyprą. W dodatku chłopak popełnił samobójstwo.

Mortka i Sucha postanawiają sobie pomóc – jeszcze nie wiedzą, że ich śledztwa się łączą i że staną oko w oko ze śmiercią. Mnożą się pytania. Komu jest na rękę wina Kochana? Czy przyjaźń między komisarzem i podkomisarzem przetrwa tę próbę? Komu mogą zaufać? Czy można uciec od przeszłości? A może za każdym ciągnie się jakiś cień…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9543
mod_vvisit_counterWczoraj3401
mod_vvisit_counterTen tydzień21114
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień40237
mod_vvisit_counterTen miesiąc55790
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc122661
mod_vvisit_counterWszystkich3082735

Aktualnie: gości 23 połączonych
Twoje IP: 34.236.192.4
 , 
Dziś: Sie 10, 2022