Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Wyjazd integracyjny

W listopadzie nasi czytelnicy zapragnęli oderwać się od szarej rzeczywistości i skorzystać z dobrodziejstw wielkomiejskich rozrywek. Stąd też pomysł „Wyjazdu integracyjnego” – lekkiej, pełnej humoru komedii obrazującej, co może przydarzyć się właściwie każdemu z nas, kiedy przyjdzie mu ochota skorzystać z … wyjazdu integracyjnego.” Cinema City” posiada bardzo bogatą ofertę filmową; dlatego też listopadowy wyjazd to … dopiero początek innych wyjazdów!

 

Poprawiony (sobota, 07 stycznia 2012 21:18)

 

postheadericon Specjalistyczne szkolenie dla bibliotekarzy w ośrodku „Dzikie Wino”

Jak wiadomo, nasza biblioteka znalazła się w II edycji Programu Rozwoju Bibliotek i otrzymała nowy sprzęt komputerowy. W programie występujemy w partnerstwie z biblioteką w Piątku i w Górze Św. Małgorzaty. Nasza biblioteka wiodąca – to książnica w Świnicach Warckich. Zgodnie z dalszymi wytycznymi Programu, zespoły bibliotekarzy stanowiących partnerstwo mają obowiązek uczestniczyć w szkoleniach specjalistycznych ( prowadzonych przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej) oraz informatycznych ( prowadzonych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Łodzi). Poniższe zdjęcia w pełni charakteryzują naszą pracę podczas cyklu szkoleń, prowadzonych w ośrodku „Dzikie Wino” w Wiewiórczynie:

Poprawiony (sobota, 07 stycznia 2012 20:54)

 

postheadericon ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

swieta


Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.
Niebo - ziemi, niebu - ziemia,
wszyscy - wszystkim ślą życzenia,
drzewa - ptakom, ptaki - drzewom,
tchnienie wiatru - płatkom śniegu…Wszystkim Czytelnikom i  Miłośnikom Książek
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
a w Nowym Roku 2012 wielu sukcesów,
spełnienia marzeń
i realizacji wszystkich życiowych planów
życzą Pracownicy
Gminnej  Biblioteki  Publicznej w Sędziejowicach

 

postheadericon Otwarcie Filii Bibliotecznej w Pruszkowie

Przeniesiona siedziba, wymalowane ściany, nowy sprzęt komputerowy, dostęp do Internetu, bezpłatna nauka języka angielskiego w bibliotece…Należało zaprosić władze, aby zaprezentować nowe osiągnięcia! Na zdjęciu poniżej Pan Jerzy Kotarski, wójt gminy, dokonuje otwarcia nowej filii, przecinając symboliczną wstęgę:

Poprawiony (sobota, 17 grudnia 2011 18:02)

 

postheadericon VII spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poprowadziła Ewelina Markowska – wolontariuszka. Była to dyskusja o książce Manueli Gretkowskiej – „Kobieta i mężczyźni”. Panie – Dyskutantki życzą sobie więcej książek o podobnej tematyce. Więcej informacji i recenzję na temat książki znajdziesz w zakładce DKK ( u góry strony ). Zapraszamy!!!

Poprawiony (poniedziałek, 09 stycznia 2012 00:34)

 

postheadericon Święto Niepodległości przed Biblioteką

Nasi czytelnicy, wolontariusze, Przyjaciele Biblioteki, członkowie Dziecięcego Zespołu „Mali Sędziejowiczanie”, Strażackiej Orkiestry Dętej „Druh”, Zespołu Śpiewaczego „Sędziejowianki”, również świętowali 93 rocznicę odzyskania Niepodległości. Oto niektórzy z nich:

Poprawiony (sobota, 17 grudnia 2011 17:21)

 

postheadericon Nasza biblioteka otrzymała nowy sprzęt w ramach Programu Rozwoju Bibliotek!!!

Nasza biblioteka przystąpiła do II edycji Programu Rozwoju Bibliotek. W ramach przystąpienia do tego Programu, zyskaliśmy bardzo wiele nowego sprzętu, dzięki któremu wszystkie nasze placówki mogą się rozwijać i doskonalić. Dzięki zakwalifikowaniu się do tego PRB  możemy pochwalić się wyposażeniem siedziby głównej i filii w: 3 zestawy komputerowe  HP z oprogramowaniem, 3 urządzenia  wielofunkcyjne HP, 1 drukarkę, 3 aparaty  cyfrowe, różne akcesoria  biurowe. Poza tym rozpoczęliśmy cykl szkoleń bibliotekarzy, umożliwiających owocną pracę z czytelnikiem. Dzięki przystąpieniu do Programu zainstalowaliśmy Internet w Filii Bibliotecznej w Pruszkowie. Dostawa i instalacja sprzętu wyglądała tak:

Poprawiony (piątek, 18 listopada 2011 13:00)

 

postheadericon Koncert Muzyczny z okazji 33 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża

16 października nasi wierni Czytelnicy wyruszyli na łódzkie spotkanie z kulturą. Tym razem był to koncert muzyczno-słowny, przygotowany przez ARTOS-GROUP, udziałem artystów z Teatru Wielkiego w Bydgoszczy. Bilety na ten wzruszający program zakupiła  gmina. Sędziejowiccy widzowie z wielkim wzruszeniem obserwowali arcydzieła muzyki sakralnej, prezentowane przez młodziutkich artystów. Koncert miał na celu pobudzić do refleksji na temat tego wspaniałego dla Polaków dziejowego momentu, a także nad własnym codziennym zżyciem.

 

Poprawiony (piątek, 18 listopada 2011 12:45)

 

postheadericon Nowa szata Filii Bibliotecznej w Pruszkowie

A w Pruszkowie… same zmiany!!!  Nie dość, że zainstalowany został Internet, że w ramach Programu Rozwoju Bibliotek otrzymaliśmy nowy sprzęt komputerowy, to jeszcze zmieniliśmy lokal!!!! Nowe pomieszczenie jest jasne, czyste, ciepłe… sprzyja kontemplowaniu atmosfery biblioteki, zdobywaniu wiedzy i nowych doświadczeń. Naszą przeprowadzkę rozpoczęliśmy od remontu i wymalowania szkolnej sali lekcyjnej. Następnie założyliśmy Internet, po czym rozpoczęliśmy „przenosiny”. Dziś nasza biblioteka wygląda całkowicie inaczej, a jak? Zapraszamy serdecznie, aby Państwo sami mogli się przekonać, jak wygląda dziś nasza filia w nowej szacie….

SL272061_Kopiowanie

Poprawiony (piątek, 18 listopada 2011 12:29)

 

postheadericon Wyjazd edukacyjny „Biblioteki Austrii i Niemiec”

W dniach 17-24.09.2011 kierownik biblioteki Beata Magdziak wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym dla bibliotekarzy, zorganizowanym przez Unię Europejskich Federalistów i Ośrodek Informacji i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Wyjazd przybrał formę seminarium szkoleniowego z zakresu zasad organizacji i pracy narodowego systemu bibliotek w Austrii i Niemczech, informacji na temat funkcjonowania różnego typu bibliotek w tych krajach. Obejmował również cykl spotkań informacyjnych z dyrektorami wizytowanych bibliotek i bibliotekarzami. Uczestnicy zapoznali się również z organizacją i funkcjonowaniem centrów informacyjnych i multimedialnych oraz systemem kształcenia zawodowego bibliotekarzy.

Poprawiony (środa, 26 października 2011 21:47)

 

postheadericon Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

W ramach działań Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z popularną pisarką dla kobiet – Ireną Matuszkiewicz. Pani Irenka to bardzo płodna twórczyni powieści nie tylko dla dorosłych, ale także dla nastolatek i seniorów. W naszej bibliotece znajdują się następujące pozycje książkowe: Czarna wdowa atakuje; Salonowe Zycie, Dziewczyny do wynajęcia, Szepty, Apetyt na kwaśne winogrona, Odkurzanie firmamentu, Agencja złamanych serc,Pająki.

Pani Irenka [przybyła do Sędziejowic o g.18.30. Wszystkie czytelniczki czekały z niecierpliwością, gdyż to własnie Ona otworzyła galerię spotkań autorskich, które będą odbywac się W naszej bibliotece W przyszłości. Pani Matuszkiewicz okazała się bardzo ciepłą, miłą i otwartą na ludzi kobietą. Bez wahania odpowiadała na wszystkie pytania swych respondentek. Wspominała wiele pogodnych wydarzeń związanych z wydawaniem swych książek i spotkań z czytelnikami. Humorystyczne spojrzenie na swiat pozwoliło jej od razu stworzyc swoistą więź miedzy Sedziejowiankami a pania pisarką. Za okazane, wielkie, pisarskie serce przedstawiciel grupy DKK W Sedsziejowicach, Michał Sobczak wręczył kwiaty i czekoladki. Pani Irenka obiecała spotlkac się z nami jeszcze niejeden raz!!!

Galeria ze zdjęć ze spotkania – poniżej:

Poprawiony (sobota, 08 października 2011 21:36)

 

postheadericon Z książką w plecaku…

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Korzystając z pomysłu twórców konkursu wakacyjnego „ Z książką w plecaku” postanowiłyśmy wykonać kilka zdjęć, kojarzących się z książką , w niezwykłych miejscach i okolicznościach. Czy nam się udało? Prosimy, aby Państwo ocenili sami….

 

Fot. B.Magdziak, D.Burzyńska

Poprawiony (sobota, 22 października 2011 13:27)

 

postheadericon Praca z dziećmi

Jakub Koziróg podczas wakacji często odwiedzał bibliotekę, gdzie pod czujnym okiem naszej wolontariuszki – Joanny Rżanek pobierał nauki, jak tworzyć różnorodne gatunki literackie, w tym fraszki. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwoliły mu stworzyć różne fraszki. Dwie z nich trafiły na Konkurs o radomszczańskiej zalewajce.

Z Madzią Lisowską pracowała pani Dorota Burzyńska, bibliotekarka z Siedlec. One również stworzyły fraszki, z których jedna przyniosła wyróżnienie w Konkursie w Radomiu. Kilka zdjęć podczas pracy z dziećmi i z nagrodami prezentujemy poniżej:

 

 

Poprawiony (sobota, 08 października 2011 16:54)

 

 gk5 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Bestseller książkowy

cienie-b-iext52225033

Autor Wojciech Chmielarz
Tytuł Cienie

 „Cienie” - nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru.

W Milanówku giną dwie kobiety – córka i konkubina słynnego gangstera. Zastrzelono je z broni podkomisarza Kochana, a on sam znika. Dzwoni jednak do Mortki i prosi o pomoc – ktoś go wrabia.

W tym samym czasie aspirantka Sucha próbuje rozwikłać sprawę nagrania z ukrytej kamery, na którym widać, jak kilku mężczyzn gwałci chłopaka. Zidentyfikowała wysoko postawionych polityków. Wie, że jeśli ujawni nagranie, wszystkiego się wyprą. W dodatku chłopak popełnił samobójstwo.

Mortka i Sucha postanawiają sobie pomóc – jeszcze nie wiedzą, że ich śledztwa się łączą i że staną oko w oko ze śmiercią. Mnożą się pytania. Komu jest na rękę wina Kochana? Czy przyjaźń między komisarzem i podkomisarzem przetrwa tę próbę? Komu mogą zaufać? Czy można uciec od przeszłości? A może za każdym ciągnie się jakiś cień…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj663
mod_vvisit_counterWczoraj1128
mod_vvisit_counterTen tydzień8048
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień9706
mod_vvisit_counterTen miesiąc39068
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc51388
mod_vvisit_counterWszystkich2367707

Aktualnie: gości 36 połączonych
Twoje IP: 54.161.98.96
 , 
Dziś: Sty 27, 2022