Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Dzień Dziecka w gościnnych Sobiepanach

 

Monika Porada, radna gminy, wierna czytelniczka naszej biblioteki, nigdy nie zapomina o maluchach. Niedawno zorganizowała dla nich wyjazd do szkółki leśnej, a w chwili obecnej zajęta była organizacją kolejnego Dnia Dziecka w swoim okręgu wyborczym.

Tego popołudnia w Sobiepanach nie można było się nudzić! Dzieci otrzymały paczki, radna zasponsorowała dla nich kiełbaski, pozyskała sponsorów cukierków, soków, panie z rad sołeckich i panie sołtys przygotowały poczęstunek. Poza tym radnej udało się pozyskać darczyńców nowych strojów sportowych dla „sobiepańskiej drużyny piłkarskiej”, w których tego dnia rozegrali mecz z drużyną Pruszkowa. Niestety, szczęście im nie dopisało, bowiem przegrali 2:3. Na placu przed salą nie zabrakło „kolorowych straganów, cukrowej waty” … Uroczystość uświetnili swą obecnością następujący goście: wójt gminy – pan Jerzy Kotarski, przewodniczący Rady Gminy – pan Wacław Ułański, leśniczy – pan Cezary Opasiński, radny Krzysztof Pawłowski, kierownik biblioteki – pani Beata Magdziak, sołtysi i rady sołeckie okręgu wyborczego Moniki Porady. Fotorelacja z tego przemiłego dnia w galerii poniżej...

Poprawiony (wtorek, 07 czerwca 2011 08:22)

 

postheadericon Edukacyjny wyjazd członków Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

 

„Morza szum, ptaków śpiew, puste plaże pośród drzew”… tak właśnie wielu ludziom kojarzą się słowa „wycieczka do Trójmiasta”. Tym razem było nieco inaczej. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało w dniach 25-27 maja wyjazd edukacyjno-turystyczny do Gdańska i Mikoszewa, ale podczas zwiedzania najpiękniejszych miejsc w Polsce nie zabrakło wizyt studyjnych w bibliotekach, podczas których bibliotekarze z województwa łódzkiego mogli zdobywać nowe doświadczenia, podejrzeć nowoczesne rozwiązania stosowane w innych bibliotekach. Program wyjazdu obejmował bowiem wizytę w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chełmnie. Poza tym bibliotekarze zwiedzili gdańską starówkę, stocznię gdańską, katedrę w Oliwie, relaksowali się na sopockim molo, poznali zamek w Kwidzynie, plaże Mikoszewa, stare miasto w Chełmnie oraz kościoły w Licheniu. W tym wyjeździe wzięły udział dwie pracownice GBP. Fotoreportaż prezentujemy poniżej:

Poprawiony (wtorek, 07 czerwca 2011 08:23)

 

postheadericon Dzień Matki w Gminnym Ośrodku Kultury

 

W dniu 24 maja Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z naszą biblioteką przygotował bogaty program artystyczny, w którym dzieci pragnęły wyrazić najgorętsze podziękowania swoim Mamom. Na uroczystość zostały zaproszone głównie Mamusie dzieci, które udzielają się w zajęciach pozalekcyjnych, w GOK-u oraz w bibliotece. Podczas gali zaprezentowały się m.in. zespoły: „Mali Sędziejowicazanie”, orkiestra „Smolec Orkiestra”, zespoły tańca nowoczesnego, „Sedziejowianki” oraz młodzi soliści, m.in. Karolina Buczkowska, bracia Witkowscy, Karolina Haładyniak , zespoły Pauliny Szymonek i wiele innych. Wiersze z okazji Dnia Matki recytowały czytelniczki GBP: Agata Klink. Marta Pola, Patrycja Sobala, Ilona Kostrzewa, Oliwia Walocha, Dominika Opieczyńska, Monika Michalska oraz Błażej Haładyniak.

Poprawiony (wtorek, 07 czerwca 2011 08:42)

 

postheadericon Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2011

 

18 maja w naszym powiecie był obchodzony uroczy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2011. Tym razem przypadł on na wyjeździe, aż w Kwiatkowicach (gmina Wodzierady). Jak zawsze tego dnia, w wybranym miejscu spotkali się wszyscy bibliotekarze, zatrudnieni w publicznych bibliotekach naszego powiatu. Swą obecnością zaszczycił nas Burmistrz Łasku - pan Gabriel Szkudlarek, starosta – pan Cezary Gabryjączyk oraz lokalne władze. Naszą gminę reprezentował pan Sławomir Tralewski, sekretarz.

Zasadniczy zrąb tego wydarzenia stanowiła oficjalna część, zorganizowana w przepięknym pałacu w Piorunowie, gdzie dokonano podsumowania działalności wszystkich bibliotek w powiecie, także nagrodzono starania bibliotekarzy, ich pracę, nie zawsze docenianą. Kolejnym punktem programu było wysłuchanie koncertu organowego w kościele w Kwiatkowicach. Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni na uroczysty obiad, podczas którego bibliotekarze i zaproszeni goście dzielili się refleksjami, a także nowymi pomysłami, które zamierzają wprowadzać w życie…

Poprawiony (czwartek, 09 czerwca 2011 11:34)

 

postheadericon Współpraca biblioteki z Zespołem Śpiewaczym „Sędziejowianki”

Nasza biblioteka postanowiła nawiązać współpracę z Zespołem Śpiewaczym „Sędziejowianki”, aby jak najlepiej wypełniać przesłanie rozpowszechniania kultury, nie tylko współczesnej, lecz także ludowej. Zespół „Sędziejowianki” istnieje od 1995r. Powstał z inicjatywy dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury – pana Grzegorza Brożyńskiego. Pierwszym kierownikiem artystycznym zespołu był Andrzej Rudnik. Obecnie z powodzeniem te funkcję sprawuje pan Jerzy Szczepański, zaś „Sędziejowianki” to: Barbara Szczepańska, Kazimiera Saleta, Karolina Mylke, Henryka Dębkowska, Henryka Szewczyk, Krystyna Krawczyk, Edyta Czajkowska i – od niedawna – Beata Magdziak:) Poniżej występy „Sędziejowianek” podczas XII PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI SENIORÓW „ Tak żyć , by coś zostało z tych dni ... ” zorganizowanego w dniu 15 maja br. przez SIERADZKIE CENTRUM KULTURY w Teatrze Miejskim w Sieradzu, kiedy to zajęły III miejsce w kategorii Ludowe zespoły śpiewacze (repertuar w oparciu o tradycję ludową).

Poprawiony (czwartek, 09 czerwca 2011 11:48)

 

postheadericon Służby specjalne – ich rola i znaczenie w państwie

13 maja gościliśmy w naszej czytelni pana pułkownika Stanisława Witkowskiego, który zgodził się wygłosić wykład na temat roli i zadań służb specjalnych w państwie. Prelekcja okazała się bardzo interesująca, bowiem nikt tak naprawdę nie uświadamiał sobie, jak wiele od nich zależy… Pan pułkownik odpowiadał na wszystkie pytania, nawet na te mniej poważne.

Poprawiony (piątek, 10 czerwca 2011 10:02)

 

postheadericon migawki

Poprawiony (wtorek, 08 grudnia 2015 14:08)

 

postheadericon Piąte klasy w szkółce leśnej w Borowinie

27 kwietnia piątoklasiści wyjechali na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Borowinie koło Bełchatowa. Tym razem wyjazd na łono natury, spotkanie z nadleśniczym Jarosławem Zającem, leśniczym Jerzym Błaszczykiem oraz poczęstunek przy ognisku został w całości przygotowany przez radną gminy - Monikę Poradę.

Na miejscu dzieci zostały powitane przez leśniczego, pana Jerzego Błaszczyka, który zaprosił przybyłych do Edukacyjnej Izby Ekologicznej. Tam wszyscy mogli podziwiać wnętrze wystylizowane na wiejską chatę, w której znalazły nocleg zwierzęta okolicznych lasów: borsuk, sarna, bocian biały, kuna, lis, sowa oraz myszołów. Wszystkie wydarzenia z wycieczki – poniżej na zdjęciach…

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 14:03)

 

postheadericon Szóste klasy w bibliotece

W dniu 28 kwietnia Via i VIb wraz z panią Teresą Smolak odwiedziły naszą bibliotekę, aby zapoznać się ze sposobem wypożyczania książek, zdobyć informacje na temat opiów bibliograficznych książek, drukowania kart katalogowych, prowadzenia katalogów, obsługiwania programu komputerowego SOWA . Pani Eliza Pawłowska zapoznała młodzież bardzo dokładnie z zasadami pracy w bibliotece oraz udzieliła rzetelnych odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania. Na koniec została zawarta wstępna umowa między panią kierownik a osobami chętnymi do współpracy z biblioteką. Jak potoczy się powyższa współpraca, przekonamy się już niebawem… Poniżej zdjęcia z wycieczki wprowadzającej do biblioteki.

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 13:49)

 

postheadericon Spotkanie Edukacyjno-Szkoleniowe pt.”EKO-LOGIKA” z cyklu „Zielona Polska”W dniu 11.04.2011 r. mieszkańcy gminy Sędziejowice wyruszyli do Zgierza, aby zapoznać się z programem artystycznym, przygotowanym przez Departament Edukacji Ekologicznej Ministerstwa Środowiska pt. Spotkanie Edukacyjno-Szkoleniowe pt.”EKO-LOGIKA” z cyklu „Zielona Polska”. Drugą część programu stanowiły spotkanie z wybitnym polskim aktorem - Andrzejem Grabowskim oraz koncert Wojciecha Gąsowskiego. Bilety na program edukacyjny oraz koncert ufundował Urząd Gminy Sędziejowice.

Część edukacyjną programu poprowadził wieloletni dyrektor Departamentu Edukacji Ekologicznej Ministerstwa Środowiska Michał Nurzyński. Jasno wyłożył zasady „Akcji Sprzątania Świata’, segregacji odpadów, przedstawił konieczność oszczędzania surowców naturalnych i zasobów biosfery oraz zaproponował użycie odnawialnych źródeł energii. Z kolei rozpoczęły się występy Andrzeja Grabowskiego, który prezentował wszystkim zgromadzonym wiele dowcipów, a także humorystycznych epizodów z własnego życia. Po jakimś czasie jego miejsce zajął Wojciech Gąsowski, który doskonale potrafił zająć publiczność. Jego urocze piosenki przypominały obecnym atmosferę minionych lat i przypominały o tym, że życie jest najważniejszą wartością. Wielu widzów śpiewało i tańczyło razem ze swoim mistrzem. Czas mijał niepostrzeżenie. Prawdą jest powiedzenie, że to, co dobre, szybko się kończy… więc tuż po zakończeniu występu byliśmy zobligowani do powrotu.

 

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 13:50)

 

postheadericon Środowiskowy Dom Samopomocy w Sędziejowicach dla Papieża

(…)„Klejnotem Kościoła chorych nazywałeś,

Przychodziłeś do nich, byłeś, rozmawiałeś,

Swój kielich cierpienia z rąk Boga przyjąłeś.

         I razem z Jezusem przed Krzyżem się zgiąłeś”(…)

 

Z powodu 6 rocznicy śmierci polskiego Papieża Jana Pawła II oraz zbliżającej się beatyfikacji, pensjonariusze Środowiskowego Domu samopomocy w Sędziejowicach postanowili wziąć udział w programie muzyczno – słownym, przygotowanym przez GBP, aby wyrazić swoje najgłębsze uczucia w kierunku naszego ukochanego Rodaka. Z wielką radością występowali nie tylko na terenie działania wszystkich filii bibliotecznych, ale również przed swoimi kolegami i koleżankami podczas Śniadania Wielkanocnego w dniu 20.04.2011r.

Pani Agnieszce Papudze – kierownikowi SDS przypadły do gustu występy miejscowych artystów. Sposób recytacji pani Elżbiety Ciołek, pani Katarzyny Tarki, pani Anny Kaczmarek, pana Kazimierza Sobali i pana Grzegorza Kopki wzruszał każdego. Występom przyglądali się i przysłuchiwali: sekretarz gminy – pan Sławomir Tralewski, ksiądz kanonik – Grzegorz Kaźmierczak, kierownik GOPS – pani Aleksandra Andrysiak i wielu innych gości. Trudno było nie uronić łzy, patrząc na wielkie dzieło zbawienia naszego Ojca Świętego i wysłuchując na nowo słów, które zmieniły świat na zawsze…

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 13:36)

 

postheadericon Polski teolog Karol Wojtyła…

W czytelni sędziejowickiej biblioteki zgromadzili się po raz kolejny wybitni goście i wierni czytelnicy, aby uświetnić znany wszystkim program muzyczno-słowny ku czci Jana Pawła II. Jak zawsze, W rolę aktorów wcielili się pensjonariusze ŚDS W Sędziejowicach. Tym razem na imprezę przybył ksiądz Wiesław Kalupa z Grabna, sekretarz gminy pan Sławomir Tralewski, prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Gminy Sędziejowice pani Jolanta Sierszyńska, Jarosław Dzierżawski – radny gminy, pan Jerzy Sztuka – sołtys wsi oraz wielu innych gości. Wszyscy z zainteresowaniem przysłuchiwali się recytacji, pieśniom i oglądali materiały multimedialne .Wydawało się, że polski teolog Karol Wojtyła jest tuż obok nas…

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 10:52)

 

postheadericon Siedlce w hołdzie Janowi Pawłowi II

 

14 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna kolejny raz przedstawiła program muzyczno-słowny, poświęcony Janowi Pawłowi II, tym razem na sali OSP W Siedlcach. Mieszkańcy tej wsi oraz Korczysk i Grabna bardzo ciepło przyjęli pomysł zorganizowania takiego apelu z okazji zbliżającej się beatyfikacji Ojca Świętego.

W organizacji i przygotowaniach nieocenioną pomocą wykazał się pan Stanisław Tokarek, prezes OSP W Siedlcach z panem Alojzym Sychlakiem, a także pani Małgorzata Dalecka – nowy sołtys tej wsi. Program uświetnili swą obecnością: pan Dariusz Marek, były przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice, radne: Teresa Kocik i Aleksandra Balcerowiek, pani Jolanta Siwek – nowy sołtys Grabna, przedstawicielka Urzędu Gminy – pani Kamila Tokarek, sołtys Korczysk – Grzegorz Kozieł i wielu innych gości. Na uroczystość przybyli strażacy na czele z prezesem OSP Siedlce, a jednocześnie byłym radnym gminy – panem Stanisławem Tokarkiem. Wszyscy pozostali zaproszeni goście bardzo poważnie podeszli do tej kwestii i przybyli tłumnie, aby oddać pośmiertny hołd naszemu ukochanemu Papieżowi.

Jak obchodzono ten wieczór w Siedlcach, można zobaczyć na poniższych zdjęciach…

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 10:54)

 

 gk5 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Bestseller książkowy

cienie-b-iext52225033

Autor Wojciech Chmielarz
Tytuł Cienie

 „Cienie” - nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru.

W Milanówku giną dwie kobiety – córka i konkubina słynnego gangstera. Zastrzelono je z broni podkomisarza Kochana, a on sam znika. Dzwoni jednak do Mortki i prosi o pomoc – ktoś go wrabia.

W tym samym czasie aspirantka Sucha próbuje rozwikłać sprawę nagrania z ukrytej kamery, na którym widać, jak kilku mężczyzn gwałci chłopaka. Zidentyfikowała wysoko postawionych polityków. Wie, że jeśli ujawni nagranie, wszystkiego się wyprą. W dodatku chłopak popełnił samobójstwo.

Mortka i Sucha postanawiają sobie pomóc – jeszcze nie wiedzą, że ich śledztwa się łączą i że staną oko w oko ze śmiercią. Mnożą się pytania. Komu jest na rękę wina Kochana? Czy przyjaźń między komisarzem i podkomisarzem przetrwa tę próbę? Komu mogą zaufać? Czy można uciec od przeszłości? A może za każdym ciągnie się jakiś cień…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj54
mod_vvisit_counterWczoraj2118
mod_vvisit_counterTen tydzień4405
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień16886
mod_vvisit_counterTen miesiąc21291
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc46797
mod_vvisit_counterWszystkich1444113

Aktualnie: gości 28 połączonych
Twoje IP: 54.236.59.154
 , 
Dziś: Sie 10, 2020