Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon I Gminny Konkurs Literacko-Językowy dla uczniów ZSO Sędziejowice oraz ZS Marzenin

tytuowe

Dla uczniów klas VI szkół podstawowych w naszej gminie po raz kolejny przygotowaliśmy konkurs literacko-językowy, tym razem na szczeblu gminnym. Podczas sprawdzania prac przez 2 niezalezne komisje z uczniami spotkał się wójt oraz przewodniczący rady gminy. Opowiadali uczniom o pracy samorządu oraz przeprowadzali różne konkursy z nagrodami. Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych przygotowała również biblioteka.

Poprawiony (piątek, 15 kwietnia 2016 14:06)

 

postheadericon Życzenia Wielkanocne

P3164613

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
Wszystkim Czytelnikom, Miłośnikom Książek oraz Partnerom Współpracującym
najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,
mnóstwo wiosennego optymizmu
oraz samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym

życzą Pracownice GBP w Sędziejowicach

Poprawiony (środa, 23 marca 2016 19:55)

 

postheadericon Czytelnik Roku 2015 – dzieci i młodzież

tytuowe

Kilka dni temu rozstrzygnęliśmy również konkurs Czytelnik Roku 2015 w kategorii: dzieci i młodzież. Nasi milusińscy stawili się na umówionym miejscu, aby odebrać dyplomy i nagrody, które ufundowała biblioteka oraz pozyskała dla dzieci Pani Ola Balcerowiak. Najlepszym czytelnikom z GBP Sędziejowice oraz filii bibliotecznych nagrody wręczali: Pani Ola Balcerowiak i Pan Jarosław Bartczak, gość specjalny. Najlepszą czytelniczką roku 2015 jest Natalia Krawczyk z Sędziejowic, która w naszej bibliotece przeczytała 124 książki, oprócz tego czyta wiele także w bibliotece szkolnej. Kolejne miejsca przypadły: Mai Sobali ( 50), Natalii Głowinkowskiej (44), Klaudii Rulko (35),Annie Nowackiej (33), Julii Dymińskiej (30) oraz Malwince Sobali(29). Książki z pomocą rodziców „czytają” także najmłodsze dzieci, sprawiając, iż pokładamy w nich duże nadzieje w przyszłości!

Poprawiony (poniedziałek, 07 marca 2016 12:35)

 

postheadericon Rusza rekrutacja do programu Równać Szanse – „Sędziejowe wesele”

Plakat 2015 ZM

Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach zaprasza młodzież w wieku 13-19 lat do udziału w Programie Równać Szanse – „Sędziejowe wesele”. W 1050. rocznicę Chrztu Polski mamy niepowtarzalną szansę stworzenia własnego widowiska teatralnego z Sędziejem w roli głównej, jego drużyną i rodziną oraz zaprezentowania je w okresie letnim w środowisku lokalnym, podczas V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice „Odjazdowy Bibliotekarz” oraz w noc świętojańską , nad Grabią : ) Warsztaty teatralne poprowadzi znany i lubiany aktor – Pan Adam Łoniewski. Czekamy na kontakt i Wasze zgłoszenia!! Tel. 43-67-112-11 !!!

Poprawiony (środa, 03 lutego 2016 10:31)

 

postheadericon Rozstrzygnięcie konkursu „Czytelnik Roku 2015”

tytuowe

Jak co roku, nagrodziliśmy naszych najlepszych czytelników w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz w filiach bibliotecznych. W roku 2015 najlepszą czytelniczką okazała się pani Cezara Wasilewska, która przeczytała łącznie 341 książek (230 w Marzeninie i 114 w Sędziejowicach). Pierwsze miejsca w Sędziejowicach zajęła pani Beata Magdziak, dyrektorka biblioteki, która przeczytała 236 książek. Tuż po niej uplasował się pan Stanisław Witkowski, którego suma przeczytanych książek wyniosła 208. Kolejne miejsca zajęli: pani Małgorzata Czwartek (189), pani Dorota Ceran (141), pani Ewelina Markowska (123), pani Wiesława Rutecka (121), pani Marlena Dymińska (110), pani Elżbieta Kozieł (108), pani Marianna Kalińska (90), pan Mirosław Potasiak (86). W nowej kategorii „Czytelnicy sag” pierwsze miejsce zajęła pani Dorota Rulko – 246 książek; drugie miejsce przypadło pani Ewie Nowackiej ( 236), trzecie pani Alinie Ignasiak (145) oraz pani Iwonie Sadzińskiej (137). W Środowiskowym Domu Samopomocy najwięcej książek przeczytała pani Krystyna Czechowska, zajmując I miejsce ( 94); II miejsce – pani Grażyna Goździk (19), a III pani Ela Ciołek – 10 książek i pani Kasia Tarka.

Poprawiony (wtorek, 09 lutego 2016 11:33)

 

postheadericon Biblioteka w hołdzie Powstańcom 1863 r.

tytuowe 2

W 153.rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego cała Gmina Sędziejowice oddała hołd Bohaterom, którzy wzięli udział w powstaniu narodowym, z góry skazanym na klęskę. Władzom gminy towarzyszyli: Andrzej Cewiński – przedstawiciel Oddziału Dziedzictwa Kulturowego i Ochrony Pamięci Narodowej Łódzkiego Województwa w Łodzi; Teresa Wesołowska – starosta łaski oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Kolumna – Adam Pewniak. Ze strony Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach również nie brakło kwiatów i zniczy, złożonych przez delegację naszych pracowników.

 

postheadericon Nagrody na potrzeby konkursu Czytelnik Roku 2015

tytuoweDla najlepszych czytelników przygotowane zostały nagrody, wśród których prym wiedzie miód górski (różany, dereniowy i śliwkowy), ufundowany przez pana Rafała Samca z Bukowiny Tatrzańskiej; także skarpety góralskie i łapcie, również od pana Rafała. Drugą cenną nagrodę stanowi zestaw wycieraczek (dywaników) domowych, podarowany dla czytelników przez panią Agatę Wlaźlak z Marchewek. Kolejne nagrody to płytki DVD od pani Anety Szczęsnej z księgarni w Zduńskiej Woli oraz biżuteria. Pomiędzy sponsorami a biblioteką, jak zawsze, pośredniczą panie: Aleksandra Balcerowiak oraz Pani Ewa Balcerowiak, które przekazały również piękne damskie torebki. Inne nagrody to książki, czasopisma i kalendarze, ufundowane przez naszą bibliotekę oraz Tygodnik Poradnik Rolniczy.

Słodycze przeznaczone na poczęstunek przekazali: pani Krystyna i Jakub Michalakowie z Widawy :) Pięknie dziękujemy!!!

Poprawiony (środa, 03 lutego 2016 12:59)

 

postheadericon „O lekturze podczas Narodowego Czytania zadecydują Polacy”

b7212b0d largeDo 11 lutego czytelnicy mogą głosować na lekturę „Narodowego Czytania″ w 2016 r. Pośród wskazanych dzieł znajdują się: Chłopi, Noce i dnie, Wesele, Popioły, Quo vadis. Do głosowania zaprasza prezydent Duda. Podczas ubiegłorocznej edycji »Narodowego Czytania« zaproponowałem, aby utwór do kolejnej wspólnej lektury wybrali wszyscy Polacy. W wyniku konsultacji przeprowadzonych z wydziałami filologicznymi uniwersytetów oraz Radą Języka Polskiego powstała lista wybitnych dzieł polskiej literatury″ - czytamy w liście prezydenta Dudy opublikowanym w czwartek przez Kancelarię Prezydenta.

Znajdują się na niej: Chłopi Władysława Reymonta, Noce i dnie Marii Dąbrowskiej, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Popioły Stefana Żeromskiego, Quo vadis Henryka Sienkiewicza. Każde stanowić może lekturę »Narodowego Czytania«. Zaproponowane utwory są nie tylko doskonałym przykładem bogactwa polszczyzny, ale również ważnym elementem naszej polskiej tożsamości, kształtowanej przez wielkie dzieła narodowej kultury″ - podkreśla prezydent. „Zachęcam wszystkich Państwa, abyśmy wspólnie wybrali dzieło, które razem przeczytamy podczas wrześniowego spotkania z polską literaturą″ - czytamy w liście prezydenta. 

Poprawiony (środa, 03 lutego 2016 09:42)

 

postheadericon Konkurs literacko językowy dla kl. VI

tytuowe

W ubiegły wtorek w konkursie dotyczącym twórczości Adama Mickiewicza, Jana Kochanowskiego, analizy i interpretacji oraz frazeologii zmagali się uczniowie klas VI. W wyniku podsumowania uzyskanych punktów komisja wyłoniła zwycięzców, których widać na poniższych zdjęciach. Gratulujemy!!!

Poprawiony (środa, 03 lutego 2016 09:35)

 

postheadericon GBP Sędziejowice ponownie w Programie RS!

tytuowe

Nasz biblioteka kolejny raz zakwalifikowała się do udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse”. Zakwalifikowało się 111 instytucji z całej Polski ( spośród 578 aplikujących). Tym razem nasz projekt nosi nazwę „Sędziejowe wesele” – w związku z 1050. rocznicą Chrztu Polski. W ramach programu instruktor – Pan Adam Łoniewski – poprowadzi warsztaty teatralne, poprzedzone warsztatami językowo-etnograficznymi, przygotowującymi młodzież do poszukiwań materiału oraz rekwizytów, związanych z „Weselem Sędzieja”. Poprowadzi je Pani Beata Magdziak (koordynator projektu). Dwa widowiska, przygotowane przez młodzież, zostaną wystawione podczas V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice „Odjazdowy Bibliotekarz” oraz podczas „nocy świętojańskiej”, na zakończenie roku szkolnego. Z przebiegu projektu wydamy folder „Sędziejowicka młodzież w 1050. rocznicę Chrztu Polski”. Warunkiem uzyskania dotacji była obecność koordynatora na szkoleniu w Warszawie w terminie 8-10.01.2016 r. Poniżej zdjęcia koordynatorów z Polski północnej, centralnej i wschodniej podczas szkolenia.

Poprawiony (piątek, 15 stycznia 2016 08:14)

 

postheadericon Pieczątki questowe już dostępne!

P1144010W bibliotece już czekają pieczątki questowe, które przygotowała Pani Aleksandra Balcerowiak. Każdy, kto przejdzie nasze questy, odgadnie hasło, może zgłosić się po pieczątkę oraz mały upominek. Także i upominki przygotowała dla Was Pani Ola, która nigdy nie zapomina o najmłodszych, bezustannie gromadzi nagrody dla dzieci i młodzieży z naszej gminy. Na jej ręce składamy podziękowania dla wszystkich spoP1144008nsorów, a także dla Pani Ewy Balcerowiak, która nie ustaje w swoich wysiłkach przygotowywania niespodzianek dla młodszych i starszych.

Dziękujemy, Kochane Panie!!! 

Poprawiony (piątek, 15 stycznia 2016 07:52)

 

postheadericon 54 miejsce wśród bibliotek w Polsce!!!

GBP LOGO 2014-PNGW tym roku po raz piąty Instytut Książki i „Rzeczpospolita" nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy.W rankingu wzięło udział 787 bibliotek. GBP w Sędziejowicach uplasowała się na 54 miejscu w Polsce!!!

Samorządowcy oraz dyrektorzy najlepszych bibliotek podczas gali w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie odebrali dyplomy z rąk organizatorów Rankingu - Grzegorza Gaudena, dyrektora Instytutu Książki i Pawła Jabłońskiego, zastępcy redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita". Podczas gali nagrodzeni zostali przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki rankingu oraz liderzy każdego z województw.

Źródło: http://www.rp.pl/Ranking-bibliotek/311199951-Poznaj-najlepsze-biblioteki-w-Polsce.html

Załączniki:
Pobierz (list gratulacyjny.jpg)list gratulacyjny.jpg[ ]48 Kb

Poprawiony (czwartek, 07 stycznia 2016 12:43)

 

postheadericon Podziękowiania

CCI20151228 00000

Poprawiony (poniedziałek, 28 grudnia 2015 15:04)

 

              bip

szukaj-ksiazki4

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

folder sedziejowicka mlodziez

Kazimierz Burnat

Pitax pl

Plakat 2015 ZM

polona baner 06a

DL3

sdrazem2

logo ceo granat napis na dole2

logo

 BN 2 1

BN 2 2

PFDiM

RSz

kraszewski logo

Bestseller książkowy

był sobie pies

Autor W. Bruce Cameron
Tytuł

Był sobie pies

Ksiązka, która doczekała się ekranizacji – przedstawia losy najbardziej wyszczekanego bohatera wszech czasów.

Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć. Bailey jest zszokowany – po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze – dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa! Był sobie pies to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji – jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją.
WSZYSTKIE PSY IDĄ DO NIEBA... CHYBA ŻE MAJĄ NIEDOKOŃCZONE SPRAWY NA ZIEMI
_____
To napisana z ikrą, przejmująca powieść, która oczaruje nie tylko fanów zwierząt domowych. – Booklist

źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: www.wydawnictwokobiece.pl


 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj519
mod_vvisit_counterWczoraj942
mod_vvisit_counterTen tydzień4759
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3970
mod_vvisit_counterTen miesiąc14613
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17474
mod_vvisit_counterWszystkich459977

Aktualnie: gości 34, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 54.198.163.124
 , 
Dziś: Cze 24, 2017