Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Wieczór literacki z Kazimierzem Burnatem – „Sycenie nieznanym”

Kazimierz Burnat - foto

22 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór literacki z Kazimierzem Burnatem, który będzie okazją do zapoznania się z twórczością poety, dyskusji, inspiracji, wzniesienia się na chwilę ponad wir codziennych trosk i kłopotów oraz do zakupu tomików wierszy z dedykacją poety.

Poprawiony (piątek, 17 czerwca 2016 10:20)

 

postheadericon 16 czerwca biblioteka będzie nieczynna

Screenshot 1

 

postheadericon Zaproszenie

Sedziejowe wesele plakat

 

postheadericon Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży w Sędziejowicach

tytuowe copy

W trakcie realizacji Programu Równać szanse „Sędziejowe wesele w 1050. rocznicę Chrztu Polski” odwiedził nas Pan Artur Łęga – ogólnopolski koordynator Programu RS oraz Pan Paweł Walecki – asystent Programu. Spotkali się z młodzieżą, koordynatorem, udzielając praktycznych porad, jak najlepiej zrealizować cele oraz sprawiać, aby młodzież nabierała przekonania o własnej wartości, potrafiła dzielić między siebie zadania, wykorzystując swoje słabe i mocne strony, a jednocześnie miała przekonanie, że różnice pomiędzy młodzieżą z małych miejscowości i dużych miast całkowicie zanikają.

Poprawiony (środa, 15 czerwca 2016 07:34)

 

postheadericon Warsztaty etnograficzne i regionalne

tytuowe copy

Młodzież z Programu Równać Szanse zakończyła warsztaty etnograficzne i regionalne, za nimi już także pierwszy występ w plenerze – „Sędziejowe wesele”. Grupa promocyjna rozpoczyna prace nad folderem „Sędziejowicka młodzież w 1050. Rocznicę Chrztu Polski”. 22 czerwca o godzinie 17.00 będą świętować zakończenie projektu, przedstawiając finałowy występ teatralny.

Poprawiony (środa, 15 czerwca 2016 07:30)

 

postheadericon „Sędziejowe wesele”

tytuowe

„Sędziejowe wesele” to spektakl teatralny, przygotowany przez pana Adama Łoniewskiego i młodzież, w związku z 1050. Rocznicą Chrztu Polski, w ramach projektu biblioteki „Równać Szanse” PAFW. Na miejscu czekała młodzież, ich rodzice i tuż po przybyciu wszyscy zasiedliśmy na trawie, aby obejrzeć premierę, utrzymaną w prasłowiańskim klimacie, z Sędziejem w roli głównej.

 

postheadericon Dziękujemy!

tytuowe 2

Wszystkim Uczestnikom V Rajdu Rowerowego po Gminie składamy serdecznie podziękowania w imieniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach, Wójta Gminy Sędziejowice oraz Nadleśnictwa KolumnaDziękujemy Powiatowej Komendzie Policji w Łasku, OSP w Grabi, OSP w Sędziejowicach, OSP w Bilewie - z Prezesem i Naczelnikiem, Bilew Sołectwu, OSP w Marzeninie, Wolontariatowi Światowe Dni Młodzieży 2016 - Parafia Marzenin, Leśnikom, Grupie Motocyklowej „Forever Young”, Panu Szczepanowi Pawlickiemu, Panu Zbyszkowi Kowalczykowi, reprezentującemu "Jastrzębie Łaskie", Panu Piotrowi Wojtczykowi ( "Bractwo św. Alberta"), Panu Adamowi Łoniewskiemu i Młodzieży z Równać Szanse "Sędziejowe wesele", ich Rodzicom, Fotografom: pani Angelice Tarce i pani Karinie Miśkiewicz, Państwu Grzelińskim i osobom biorącym udział w konkursach.  Do zobaczenia za rok - podczas VI Rajdu Rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz 2017"!!!

 

postheadericon Podziękowania uczestnikom i gościom V Rajdu Rowerowego po Gminie Sędziejowice

tytuowe

Kolejnym punktem imprezy była konsumpcja wspaniałego, aż 10-ciokilogramowego jubileuszowego tortu z odjazdowym logo, złożonego z dwóch części. Trudnej czynności dzielenia ciasta podjęli się: Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolumna oraz Wójt Gminy Sędziejowice. Tort smakował nam wybornie!!! . Kolejni goście specjalni, pan Piotr Wojtczyk, reprezentant Łaskiego Bractwa Strzelców Kurkowych oraz pan Szczepan Pawlicki z Koła Łowieckiego Leśnik Sędziejowice byli bardzo zadowoleni z przybycia na naszą imprezę.

 

postheadericon Jubileuszowy tort „Odjazdowy Bibliotekarz”

p5215234 copy

Wspaniałego tortu jubileuszowego doczekali się uczestnicy naszego rajdu, ponieważ był to już nasz piąty wyjazd. Dzieleniem tortu zajęli się współorganizatorzy wycieczki rowerowej: Pan Adam Pewniak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kolumna oraz Pan Jerzy Kotarski, wójt Gminy Sędziejowice. Tort wykonała Pani Emilia Mikołajczyk w cukierni AJB Widawa.

Poprawiony (piątek, 03 czerwca 2016 12:37)

 

postheadericon Spotkanie z Grupa Motocyklową „Forever Young”

tytuowe

Po kilku kilometrach rowerowej drogi, na skrzyżowaniu dróg w Kamostku czekali na nas reprezentanci Grupy Motocyklowej FOREVER YOUNG.

 

postheadericon Rezerwat przyrody „Jodły Łaskie”

tytulowe

W rezerwacie Jodły Łaskie już czekało wspaniałe ognisko z kiełbaskami, a w trakcie konkursy strzeleckie oraz wiedzy o faunie i florze rezerwatu. Nadleśniczy przydzielał i wręczał specjalne nagrody dla najlepszych!

 

postheadericon Dęby Pruszkowskie

tytuowe

Na prośbę Nadleśniczego na następnym przystanku najmłodsi obliczali „pierśnicę” Pruszkowskich Dębów (pomników przyrody). Na koniec tej czynności wszyscy otrzymaliśmy pieczątkę z symbolicznym dębem – na przedramionach!

 

postheadericon Wola Marzeńska

tytuowe

Pod pomnikiem zamordowanych Polaków w Wólce Marzeńskiej delegacje rajdowiczów złożyły hołd, a tuż po nim odbył się konkurs pieśni patriotycznej oraz przyrodniczy, oba bardzo ciekawe! Nagrody wręczał Nadleśniczy

 

              bip

szukaj-ksiazki4

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

folder sedziejowicka mlodziez

Kazimierz Burnat

Pitax pl

Plakat 2015 ZM

polona baner 06a

DL3

sdrazem2

logo ceo granat napis na dole2

logo

 BN 2 1

BN 2 2

PFDiM

RSz

kraszewski logo

Bestseller książkowy

był sobie pies

Autor W. Bruce Cameron
Tytuł

Był sobie pies

Ksiązka, która doczekała się ekranizacji – przedstawia losy najbardziej wyszczekanego bohatera wszech czasów.

Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć. Bailey jest zszokowany – po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze – dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa! Był sobie pies to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji – jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją.
WSZYSTKIE PSY IDĄ DO NIEBA... CHYBA ŻE MAJĄ NIEDOKOŃCZONE SPRAWY NA ZIEMI
_____
To napisana z ikrą, przejmująca powieść, która oczaruje nie tylko fanów zwierząt domowych. – Booklist

źródło opisu: www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: www.wydawnictwokobiece.pl


 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj68
mod_vvisit_counterWczoraj24
mod_vvisit_counterTen tydzień68
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień153
mod_vvisit_counterTen miesiąc514
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc6201
mod_vvisit_counterWszystkich483031

Aktualnie: gości 61 połączonych
Twoje IP: 54.224.184.33
 , 
Dziś: Wrz 24, 2017