Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Wycieczka do Zakopanego

zakopane_oko

 

W dniach 1-3.10.2010 r. pracownice GBP wzięły  udział w wycieczce zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach. Na tę wycieczkę wszyscy od dawna czekali, tym razem miała być niezwykła, gdyż umożliwiała zwiedzenie wspaniałych miejsc W Polsce jesienną porą roku.

Podczas wycieczki miałyśmy możliwość poznania kilku obiektów wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO ( Stare Miasto w Krakowie, Kalwaria Zebrzydowska), a także rozkoszowania się jesiennym powietrzem Tatr i smakowitymi kremówkami W Wadowicach – rodzinnym mieście Karola Wojtyły.

 

Zwiedzanie rozpoczęłyśmy w „sercu Małopolski” – na Wawelu w Krakowie, nad Wisłą. Obowiązkowo złożyłyśmy wizytę w podziemnych kryptach, gdzie należało oddać cześć wybitnym Polakom, królom, wieszczom i innym zasłużonym dla kraju. Na szczególną uwagę zasługuje chwila refleksji przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich, tragicznie zmarłym podczas lotu do Katynia 10.04.20010r. Nie mogło nas również  nie być na ul. Franciszkańskiej, pod oknem Jana Pawła II.

 

Obowiązkowo zwiedziłyśmy Kościół Mariacki i Sukiennice, a także oddałyśmy hołd największemu polskiemu poecie – A. Mickiewiczowi. Kolejnym żelaznym punktem było spotkanie „oko W oko” ze Smokiem Wawelskim, który przerażająco zionął ogniem – od czasu do czasu.

 

Krakow1

 

Krakow2

 

Krakow3

 

Krakow5

 

Największe wrażenie wywarły na nas jednak wysokie Tatry. Dookoła nas rozpościerały się malownicze widoki. Niejedna z nas przypomniała sobie legendę o śpiącym rycerzu… Wspaniałe obrazy czekały nas w dolinie Kościeliskiej. Odległość do schroniska Ornak liczącą 8 km ( i z powrotem) pokonałyśmy…na swych własnych nogach, skupiając się na równym tempie marszu. Obserwowałyśmy ośnieżone już szczyty górskie, a jednocześnie róznobarwną szatę tatrzańskiej jesieni. W skalnym tle dały się słyszeć pomruki górskich potoków… okrzykom zachwytu nie było końca.

 

Zakopane1

 

Zakopane2

 

Zakopane3

 

Zakopane4

 

Zakopane5

 

Zakopane6

 

Ostatniego dnia czekały nas kolejne atrakcje. Mianowicie zwiedziłyśmy miejsce kultu religijnego Polaków – Kalwarię Zebrzydowską, miejsce, które szczególnie było bliskie Janowi Pawłowi II. Zakupiłyśmy tam kopię Papieskiej Róży, ofiarowanej Matce Bożej Zebrzydowskiej przez naszego wielkiego rodaka. Jednocześnie każda z nas czekała na spotkanie z Wadowicami – rodzinnym miastem Wojtyły. Wszystkie pragnęłyśmy obejrzeć pamiątki z jego życia i zastanowić się przez chwilę nad średniowieczną sentencją umieszczoną na ścianie Wadowickiego Kościoła: „Czas ucieka wieczność czeka”….

 

Kalwaria_Zebrzydowska1

 

Kalwaria_Zebrzydowska2

 

Kalwaria_Zebrzydowska3

 

Kalwaria_Zebrzydowska4

 

Tej wycieczki nigdy nie zapomnimy…
Tekst: B.Magdziak, zdjęcia: E.Pawłowska, B. Magdziak

 

 

jwiększe wrażenie wywarły na nas jednak wysokie Tatry. Dookoła nas rozpościerały się malownicze widoki. Niejedna z nas przypomniała sobie legendę o śpiącym rycerzu… Wspaniałe obrazy czekały nas w dolinie Kościeliskiej. Odległość do schroniska Ornak liczącą 8 km ( i z powrotem) pokonałyśmy…na swych własnych nogach, skupiając się na równym tempie marszu. Obserwowałyśmy ośnieżone już szczyty górskie, a jednocześnie róznobarwną szatę tatrzańskiej jesieni. W skalnym tle dały się słyszeć pomruki górskich potoków… okrzykom zachwytu nie było końca.

Poprawiony (czwartek, 30 grudnia 2010 23:20)

 

Komentarze  

 
0 #29 ezinebseohuqi 2019-05-25 16:06
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin Online box.zrcl.biblioteka.gminasedziejowi ce.eu.rro.tn http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Cytować
 
 
0 #28 Edwin 2019-01-04 14:06
Hi. I have checked your gminasedziejowi ce.eu and i see you've got some duplicate content so probably it is the
reason that you don't rank hi in google. But
you can fix this issue fast. There is a tool that creates articles like
human, just search in google: miftolo's tools

Here is my web blog - RenatoBig: https://MiraSick.wix.com
Cytować
 
 
0 #27 Willis 2018-11-18 21:19
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every
month. You can use the best adsense alternative
for any type of website (they approve all websites), for more details
simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Feel free to surf to my web site - BestKandy: https://MightyEarlene.blogspot.co.uk
Cytować
 
 
0 #26 umuwehog 2018-09-15 17:29
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Cytować
 
 
0 #25 equkatizuxuc 2018-09-12 07:45
http:/// - .ankor .ankor
Cytować
 
 
0 #24 ebetexts 2018-09-12 07:26
http:/// - .ankor .ankor
Cytować
 
 
0 #23 eseohata 2018-09-09 08:12
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Cytować
 
 
0 #22 ohinmaalutajf 2018-09-09 07:50
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Cytować
 
 
0 #21 iroaquh 2018-09-09 07:36
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Cytować
 
 
0 #20 ofoxinusege 2018-09-09 07:30
http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytote c.site.ankor
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

 gk5 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9537
mod_vvisit_counterWczoraj3401
mod_vvisit_counterTen tydzień21108
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień40237
mod_vvisit_counterTen miesiąc55784
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc122661
mod_vvisit_counterWszystkich3082729

Aktualnie: gości 31 połączonych
Twoje IP: 34.236.192.4
 , 
Dziś: Sie 10, 2022