postheadericon Gmina Sędziejowice czytała „Quo vadis” H. Sienkiewicza

Kolejny raz do Narodowego Czytania przystąpiła cała Gmina Sędziejowice. Tym razem były to fragmenty powieści H. Sienkiewicza „Quo vadis” – tak zdecydowali w głosowaniu Polacy. W odróżnieniu od minionych lat biblioteka zaprosiła chętnych do aktywnego czytania i w ten sposób zgłosiło się kilka osób po role. Nie zabrakło, jak zawsze, strojów i rekwizytów z epoki antycznej. Dzięki uprzejmości właściciela Stajni „Stokrotka” Pana Andrzeja Kilańczyka, czytający mogli przywdziać tuniki, togi, zbroje, hełmy. Ponadto przed biblioteką przez cały dzień stały dwa rydwany z czasów starożytnych. W akcji uczestniczyli radni, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych wójt, sekretarz, podopieczni ŚDS, uczniowie z ZSO oraz ZSR w Sędziejowicach. Jesteśmy dumni z tak „zaczytanej” Gminy!

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

folder sedziejowicka mlodziez