postheadericon Zaproszenie na wycieczkę w GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE w dniach 24 i 25.06.2017

GBP LOGO_2014-PNG

Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach zaprasza

W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE w dniach 24 i 25.06.2017

PROGRAM WYCIECZKI

goloborz Chęciny dąb Bartek dąb Bartek

d89i1792 kielce kielce 2

24.06.2017 – sobota

5.30. – wyjazd z Sędziejowic.

10.00. Spotkanie z przewodnikiem w miejscowości Górno. Przystanek PKS, przy skrzyżowaniu dróg 74/752.

- Huta Szklana – Św. Krzyż. Przejście przez tereny Świętokrzyskiego Parku Narodowego- Puszcza Jodłowa im. St. Żeromskiego (droga asfaltowa ok. 2km). Odcinek Huta Szklana – Św. Krzyż można przejechać elektryczną kolejką cena 6zł.
- Galeria Widokowa na Łysej Górze 595 m n.p.m., tu między innymi widok na rumowiska skalne zwane gołoborzami .
- Zwiedzanie zespołu klasztornego jednego z najstarszych sanktuariów na terenie Polski - Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Muzeum Misyjne. Widok na „Drogę Królewską”. Czas wolny. Powrót do autokaru.
- Św. Katarzyna. Kontemplacyjny klasztor sióstr Bernardynek, kapliczka St. Żeromskiego. Źródełko Św. Franciszka, którego woda według wierzeń ludowych ma specjalne właściwości … ( można zabrać butelki na wodę) .
- Ciekoty. Teren nazywany Żeromszczyzną. Zwiedzanie Centrum Edukacyjnego „Szklany Dom”, Dworek St. Żeromskiego, inscenizacja wnętrza z XIX w

Ok. 18.00 przyjazd na miejsce noclegu. Zakwaterow., obiadokolacja, wieczorek integr.

25.06.2017 – niedziela

Śniadanie, wykwaterowanie.

9.00. Spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na trasę zwiedzania.

- Kielce. Kadzielnia.
 - Rezerwat geologiczno – przyrodniczy. Wzgórze, w południowo-zachodniej części Kielc, pozostałość dna morza sprzed 380 milionów lat. Spacer przez tereny Parku Miejskiego; Wzgórze Katedralne, Muzeum Narodowe z barokowymi ogrodami ( bez wstępów), Aleja Sław.
 - Jaskinia Raj. Kompleks podziemnych korytarzy i komnat stworzony przez naturę, przyozdobiony setkami różnorodnych form naciekowych. Jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce – stąd nazwa Raj.
 - Chęciny. Królewski Zamek- zbytek jako ruina trwała, zwiedzanie wraz z wejściem
 - Oblęgorek. Muzeum H. Sienkiewicza. W jednym z listów do przyjaciół napisał: „Oblęgorek oczarował mnie zupełnie, mało jest w Królestwie Polskim wiosek tak pięknie położonych… „.
 - Zagnańsk. Legendarny pomnik przyrody żywej Dąb Bartek i jego syn Bartuś.

Ok. 18.00 Odjazd w drogę powrotną, powrót ok.22.00

Uwaga! Każdy z uczestników powinien zabrać wygodne turystyczne obuwie.

Poprawiony (wtorek, 28 lutego 2017 14:25)

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

folder sedziejowicka mlodziez