postheadericon Gmina Sędziejowice rozpoczyna realizację projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”

baner emocnni

Gmina Sędziejowice

rozpoczyna realizację projektu

„e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”

Już wkrótce rozpoczynamy bezpłatne szkolenia w zakresie edukacji cyfrowej dla mieszkańców Gminy Sędziejowice!

Szkolenia będą odbywały się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sędziejowicach

Gmina Sędziejowice jest jedną ze 101 gmin z całej Polski, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie „e-Mocni”. Celem projektu jest „zwiększenie w okresie od 1.12.2016 r. do 31.07.2019 r. umiejętności korzystania z Internetu, w tym e-usług publicznych oraz rozwój edukacji cyfrowej osób dorosłych poprzez udział w szkoleniach stacjonarnych, kursach e-learningowych i webinariach.

Zakres szkoleń obejmuje 9 obszarów:

- sprawy codzienne ( załatwianie spraw urzędowych bez wychodzenia z domu, robienie zakupów on-line, planowanie podróży, zakup biletów);

- edukacja ( uczenie się przez Internet, tworzenie zasobów informacyjnych);

- finanse (praca on-line, korzystanie z księgowości elektronicznej);

- relacje z bliskimi (np. kontakt ze szkołą, posługiwanie się dziennikiem elektronicznym);

- praca i rozwój zawodowy (poszukiwanie pracy, rozwój kariery, zatrudnianie pracowników);

- zaangażowanie obywatelskie (zdobywanie wiedzy o gminie, kraju, świecie; uczestnictwo w życiu obywatelskim);

- religia i życie duchowe (kontakt elektroniczny z parafią, poszukiwanie informacji nt. pielgrzymek);

- zdrowie (korzystanie z systemu opieki zdrowotnej, sprawdzanie terminów dostępności sanatoriów).

Projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” jest realizowany przez partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. Projekt finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem prosimy o kontakt:

Gminna Biblioteka Publiczna, tel.43-67-112-11, kom. 607-408-577 - p. Beata Magdziak.

Poprawiony (wtorek, 19 września 2017 13:19)

Pierwsza strona Gazety Kulturalnej - numer 11-2017 2

Twoje IP: 54.82.79.109