postheadericon Narodowe Czytanie w Gminie Sędziejowice

tytuowe copy

Jak co roku we wrześniu Gmina Sędziejowice odpowiada na zaproszenie Prezydenta RP i bierze udział w projekcie Narodowe Czytanie. Tym razem czytaliśmy głośno dramat narodowy Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. W rozdzielone w bibliotece role bohaterów autentycznego wesela chłopki z krakowskim poetą z 1901 r. wcielili się: Wójt Gminy – Jerzy Kotarski, jego zastępca – Mirosław Potasiak, skarbnik – Grzegorz Dębkowski, Rada Gminy Sędziejowice oraz kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, jak i Przyjaciele biblioteki, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki – pani Małgosia Czwartek, pani Ola Balcerowiak i pan Stanisław Witkowski. Gminnej interpretacji „Wesela” przysłuchiwali się uczniowie ZSO Nr 1 oraz ZSR w Sędziejowicach, pod czujnym okiem nauczycieli oraz pani dyrektor Barbary Gawor, która odtwarzała rolę Panny Młodej. Pani dyrektor Gawor, pani Ola Andrysiak i Pan Staszek zdobyli nagrody za „najlepsze” odtwarzanie roli! „Złote” rekwizyty do wystąpienia przygotowała Pani Ola Balcerowiak ( kaduceusz polski, złoty róg i podkowę); uraczyła przybyłych słodkim poczęstunkiem. Przygotowała też przepiękny strój Panny Młodej (własnoręcznie), w którym wystąpiła i za który otrzymała nagrodę. Dziękujemy wszystkim za wielki wkład w krzewienie czytelnictwa w Polsce i wspólne czytanie narodowego dramatu!

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

folder sedziejowicka mlodziez