postheadericon VII Rajd Rowerowy po Gminie Sędziejowice i Parku Krajobrazowym Międzyrzecza Warty i Widawki „Odjazdowy Bibliotekarz”

p5190102 copy

VII Rajd Rowerowy po Gminie Sędziejowice „Odjazdowy Bibliotekarz” w tym roku odbył się pod hasłem „100 lat Niepodległości. Biblioteka Niepodległej”. Tym razem na rowerach spod pomnika Powstańców 1863 r. w Sędziejowicach wyruszyło 50 cyklistów. Trasa wiodła przez Kozuby, Podule, Rembieszów, Woźniki, Pstrokonie aż do Strońska. Na całej trasie rolę przewodników pełnili pracownicy Sieradzkich Parków Krajobrazowych Międzyrzecza Warty i Widawki. Prezentowali walory przyrodnicze terenu parków, rzek oraz walory historyczne. Szczególnie ciekawym i pełnym emocji okazał się wjazd do Strońska oraz przejazd rowerami po wzgórzach do Belenia, w kierunku schronów bojowych z okresu II wojny światowej, a także przejazd pięknymi drogami pośród ukwieconych łąk, w kierunku punktów widokowych na starorzecze Warty. Właśnie tam spotkaliśmy się z przedstawicielem Koła Rowerowego „WAGANT” z Sieradza. W drodze towarzyszył nam „Dziennik Łódzki”, którego redaktor dokumentował ciekawe momenty z naszej trasy! W starym parku, nieopodal kościoła mogliśmy podziwiać najstarszy drzewostan. Kościół romański z XIII wieku, jego zabytki i historia opowiedziana przez księdza wikarego, wzbudziły zachwyt wielu z nas. Na płaskowyżu, z którego rozciągał się widok na łąki i przepływającą nieopodal Wartę, odbyły się konkursy „odjazdowe”. Nagrody, ufundowane przez Nadleśnictwo Kolumna trafiły do rąk właścicieli najsprawniejszych rowerów, najładniejszych oraz najmniejszych jednośladów. Komisja złożona z profesjonalnych znawców marek i osprzętu wyłoniła zwycięzców – nagrody były zasłużone! Przy pomniku bohaterów poległych za naszą Ojczyznę złożyliśmy hołd, zapaliliśmy znicze. Nasza powrotna trasa wiodła do „dalekich” Kustrzyc w naszej gminie, więc bez zbędnych przystanków wyruszyliśmy w drogę. Do świetlicy wiejskiej dotarliśmy wyjątkowo szybko, gdyż pogoda cały czas nam sprzyjała, a dobry humor i uśmiech nie opuszczały uczestników ani na chwilę, co widać na zdjęciach poniżej. W Kustrzycach czekał nas smaczny posiłek, a także kolejne nagrody, wręczane przez zastępcę Nadleśniczego Nadleśnictwa Kolumna. Sołectwo Kustrzyce chciało „przychylić nam nieba”, więc wszyscy uczestnicy czuli się fantastycznie. Po wręczeniu wszystkim dyplomów, medali, pucharów i upominków w wyśmienitych humorach wyruszyliśmy do domów. Radości z przebytych kilometrów i niezwykłości chwil nie było końca!

Zapraszamy w maju 2019 roku na kolejny rajd…

Poprawiony (środa, 23 maja 2018 13:17)

GK 12_18

Twoje IP: 52.91.185.49