Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego 2018

narodowe czytanie -tytuowe copy

19 września 2018 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się druga odsłona Narodowego Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Pierwsza odsłona czytania fragmentów tej ważnej dla Polaków powieści miała miejsce w Warszawie, w Sejmie RP, na ulicy Wiejskiej. Powieść Żeromskiego czytali: Pani Piotr Stanisław Polak – poseł na Sejm RP oraz Pani Dorota Więckowska – dyrektorka Biura Poselskiego Piotra Polaka w Poddębicach. Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w naszej „małej ojczyźnie” rozpoczęło się od godziny 10.00.

Akcja została przygotowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sędziejowicach. Wzięli w nim udział: Pan Mirosław Potasiak – zastępca wójta gminy Sędziejowice, Grzegorz Dębkowski – skarbnik, przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice – Dariusz Cieślak, Jarosław Bartczak - radny, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych ( Gminny Ośrodek Kultury, GOPS, Środowiskowy Dom Samopomocy), członek zarządu PZŁ Oddział Sieradz – Piotr Wojtczyk, reprezentanci czytelników biblioteki oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach. Nie zabrakło listu Prezydenta RP, który został odczytany na początku spotkania. Podczas głośnego czytania zebrani mogli wrócić pamięcią do czasów młodości, kiedy sami byli uczniami szkól średnich, natomiast młodzież z klasy maturalnej na bieżąco uczestniczyła w powtórzeniu z literatury. Na koniec wydarzenia członkowie komisji wyłonili najlepszych lektorów, którzy zostali nagrodzeni. Następnie przystawiono okolicznościową pieczęć z napisem Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego na przyniesionych przez uczestników książkach. Czytaniu towarzyszyły przysmaki z kuchni gruzińskiej i tatarskiej, przygotowane przez Panią Aleksandrę Balcerowiak oraz Panią Mariannę Więcławską z Grabna. Akcję uwieńczyło wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy za udział i inspirację!

 

 gk5 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj187
mod_vvisit_counterWczoraj2073
mod_vvisit_counterTen tydzień10854
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień22060
mod_vvisit_counterTen miesiąc57210
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc138682
mod_vvisit_counterWszystkich2761990

Aktualnie: gości 47 połączonych
Twoje IP: 3.239.111.79
 , 
Dziś: Maj 19, 2022