Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon VIII Rajd Rowerowy po Gminie Sędziejowice ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ pod hasłem 70 LAT GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SĘDZIEJOWICACH

tytuowe

To była VIII edycja rajdu Odjazdowy Bibliotekarz, tym razem pod hasłem: 70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach. W 2018 r. wyjechaliśmy poza Gminę Sędziejowice, przemierzyliśmy Gminę Zapolice aż po Strońsko. Tym razem nasza trasa objęła teren 3 gmin: Sędziejowice, Zapolice i Widawa. Szlak wiódł od S-c przez Sobiepany, Rembieszów-Woźniki-Jeziorko-Korzeń-Świerczów-Pogórze-Górki Grabińskie-Grabno (33 km.). Trasę zabezpieczali funkcjonariusze policji oraz dwie jednostki gminnych straży: OSP Bilew i OSP Grabia. 

Rajd cieszy się dużym powodzeniem dzięki partnerstwom zawieranym przy jego organizacji. Już drugi rok z rzędu trasę wytyczyli strażnicy Łódzkich Parków Krajobrazowych, a konkretnie Parków Krajobrazowych Międzyrzecza Warty i Widawki. Parki Krajobrazowe jednocześnie były sponsorem nagród książkowych i mapek poglądowych. Piękne nagrody rzeczowe ufundowało Nadleśnictwo Kolumna. To już tradycja, ze wszystkie wspaniałe gry i albumy o polskiej przyrodzie trafiają do rąk "odjazdowych" wprost od leśników. Po raz pierwszy w tym roku pojechała z nami reprezentacja Jastrzębi Łaskich, którzy objechali trasę, stanowiąc ozdobę rajdu. Dzielnie wspierała nas obsada policyjna. Na rowerach jechali: dzielnicowy naszej Gminy Błażej Płaczek oraz komendant Komisariatu Policji w Widawie Radosław Błaszczyk. Poczęstunek na stacji końcowej przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Grabnie. Przy pieczeniu kiełbasek i ognisku wspierali je druhowie z OSP Grabno. 

Przewodniczący rady gminy Jarosław Bartczak z radnymi i sołtysami to postaci, które nie opuszczają żadnej edycji naszego rajdu. Także Wójt Dariusz Cieślak pojechał z nami podkreślając, że dzięki rajdowi bierze udział w jednej z imprez, które mają za zadanie uczcić 70-lecie istnienia naszej książnicy. Wójt i rada gminy zawsze wspiera wszystkie nasze przedsięwzięcia, co bardzo nas cieszy, gdyż dodatkowo wzmacnia to nasze działania na każdej płaszczyźnie; bardzo motywuje.

Rokrocznie przybywa zadowolonych partnerów i uczestników; szczególnie dzieci. Przybywają całe rodziny, nawet z maluchami na siodełkach. Dla takich chwil warto żyć i pracować!

Wszystkie zdjęcia znajdują się na stronie: FB, Biblioteka Sędziejowice. Znajdź nas!

https://www.facebook.com/biblioteka.sedziejowice.5

 

 gk5 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9615
mod_vvisit_counterWczoraj3401
mod_vvisit_counterTen tydzień21186
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień40237
mod_vvisit_counterTen miesiąc55862
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc122661
mod_vvisit_counterWszystkich3082807

Aktualnie: gości 31 połączonych
Twoje IP: 34.236.192.4
 , 
Dziś: Sie 10, 2022