Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Warsztaty "Jak powstaje książka" z Joanną Tyluś

IMGP7629

Uczniowie klasy III ZSO nr 1 w Sędziejowicach mogli uczestniczyć w warsztatach pt. „Jak powstaje książka”. Poprowadziła je Pani Joanna Tyluś, która jest autorką książek dla dzieci oraz prowadzi wydawnictwo Kurza Stopka.

Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca drukarza oraz proces powstawania książek. Pani Joanna pokazała uczniom jak powstaje książka od momentu zrodzenia się pomysłu poprzez pisanie, obróbkę tekstu, ilustracje, okładkę do otrzymania produktu finalnego – książki. Dzieci zobaczyły ilustracje i płyty drukarskie, oraz książki z których powstały te ilustracje. Zobaczyły również jak wygląda prasa drukarska czy maszyna do pisania. Następnie każde dziecko mogło stworzyć swoją własną książkę wykorzystując przeróżne techniki. Narzędzia i materiały, jakie miały do dyspozycji to: prasa graficzna, wykrawarka, gilotyna, formy do wycinania, przyrząd do łączenia okładek z blokiem książeczki, farby, kolorowy karton, kredki, klej, nożyczki, sznurek. Kto wie, może któryś z nich kiedyś napisze i wyda swoją książkę?

Poprawiony (piątek, 25 października 2019 12:27)

 

 gk5 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj933
mod_vvisit_counterWczoraj2975
mod_vvisit_counterTen tydzień12551
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień18424
mod_vvisit_counterTen miesiąc103473
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc94801
mod_vvisit_counterWszystkich2903054

Aktualnie: gości 21 połączonych
Twoje IP: 18.232.177.219
 , 
Dziś: Cze 30, 2022