Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą

IMGP8149 Copy

13 listopada nasza biblioteka zorganizowała spotkanie autroskie z Pawłem Wakułą dla uczniów Zespołu Szkół w Marzeninie. Paweł Wakuła jest autorem książek dla dzieci, a także ilustratorem i rysownikiem prasowym, absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej. Za książkę „Co w trawie piszczy” otrzymał wyróżnienie w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Pisarz w ciekawy sposób przybliżył dzieciom polskie postaci historyczne, opowiadał o dawnych dziejach. Młodzi czytelnicy dowiedzieli sie m. in. Czy Jagiełło lubił się kąpać? Dlaczego Kazimierza nazywano Wielkim? Swoją wypowiedź wzbogacał pięknymi rysunkami, które tworzył od ręki. Pisarz opowiedział o swoich książkach: "Jagiełło pod prysznicem, czyli poczet władców polskich", „Od morza do morza – 10 opowiadań z czasów Jagiellonów”, "Jajecznica Kolumba - opowieści o wielkich podróżnikach". Uczniowe przed spotkaniem mieli okazję zakupić książki Pawła Wakuły, którymi pod koniec spotkania ustawili się po autograf ozdobiony rysunkami.

 

 gk5 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1015
mod_vvisit_counterWczoraj2975
mod_vvisit_counterTen tydzień12633
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień18424
mod_vvisit_counterTen miesiąc103555
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc94801
mod_vvisit_counterWszystkich2903136

Aktualnie: gości 20 połączonych
Twoje IP: 18.232.177.219
 , 
Dziś: Cze 30, 2022