Get Adobe Flash player

Motto:

"Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

( J. Czechowicz )

Start

postheadericon Listopadowe spotkanie DKK

IMGP8194 Copy

15 listopada na spotkaniu DKK omawialiśmy książkę Jakuba Małeckiego pt. "Nikt nie idzie". 

Jakub Małecki urodził się w Kole, ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, oprócz pisania zajmuję się tłumaczeniem literatury z języka angielskiego. Napisał: „Dygot”, Ślady”, ‚Dżozef”, W odbiciu”, „Błędy”,”Nowe życie”. Był nominowany do prestiżowej Nagrody Literackiej Nike, należy do młodego pokolenia pisarzy, które reprezentują Jakub Żulczyk, Zygmunt Miłoszewski, Szczepan Twardoch, Olga Tokarczuk i Remigiusz Mróz.

W książce "Nikt nie idzie" Małecki prowokuje czytelnika, by na podstawie rozsypanych wspomnień stopniowo odkrywał prawdziwy bieg zdarzeń. Gdzieś są słowa niewypowiedziane, niespełnione relacje oraz gesty zawieszone między dwojgiem bliskich i obcych sobie ludzi. Wielkie miasto wypełniają miłość i samotność.

"Po tym, jak Olga zobaczyła go po raz pierwszy, uporczywie wracał do niej w myślach. Tajemnicza postać z kolorowymi balonami. Ni to mężczyzna, ni to dziecko. Ona samotna, on osobny i zamknięty we własnym świecie. Ich losy przetną się ponownie na skrzyżowaniu ulic w chwili tragicznego zdarzenia."

W spotkaniu brali udział czlonkowie DKK oraz podopieczni ŚDS.

 

 gk5 19

Pitax pl

polona baner 06a

logo

 BN 2 1

BN 2 2

Odwiedzin od 2011 r.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj894
mod_vvisit_counterWczoraj2975
mod_vvisit_counterTen tydzień12512
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień18424
mod_vvisit_counterTen miesiąc103434
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc94801
mod_vvisit_counterWszystkich2903015

Aktualnie: gości 18 połączonych
Twoje IP: 18.232.177.219
 , 
Dziś: Cze 30, 2022