Start Filia biblioteczna w Marzeninie

postheadericon Filia biblioteczna w Marzeninie

Filia biblioteczna w Marzeninie

Filia Biblioteczna w Marzeninie przy ul. Zduńskiej 1 mieści się w budynku Kółka Rolniczego.  Zajmuje ona szczególne miejsce wśród instytucji kulturalnych  Marzenina oraz okolicznych miejscowości.

Założona została w 1956 r. i od tego czasu znacząco się rozwinęła. Biblioteka jest nie tylko miejscem , gdzie można wypożyczać książki, ale przede wszystkim skarbnicą wiedzy. Dzięki zasobnemu księgozbiorowi każdy może wybrać odpowiednie pozycje dla siebie- -lektury, powieści, poradniki czy książki poszerzające zainteresowania

Przy pomocy bogatego zaplecza słowników oraz encyklopedii wszyscy mogą uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania.

Dość sporą grupę czytelników stanowią dzieci oraz młodzież , którzy dość często odwiedzają filię - nie tylko szukają pomocy w odrabianiu lekcji, ale przede wszystkim wypożyczają dużo pozycji przeznaczonych tylko dla nich. Uczestniczą w konkursach plastycznych i recytatorskich.

Od dnia 01.05.2010 r. w bibliotece możliwy jest dostęp do komputera wraz ze sprzętem multimedialnym oraz Internetem. Dzięki temu biblioteka nabrała nowocześniejszego charakteru i przyciąga większa rzeszę zainteresowanych.

Księgozbiór Filii bibliotecznej liczy około 8700 wol. Kilka razy w roku dokonywane są zakupy aktualnych nowości.

Biblioteka liczy ponad 300 czytelników. W ciągu roku rejestruje się około 2.500 odwiedzin.

Do stałych i wiernych czytelników należą :

Gabriela Kochelak,

Krzysztofa  Kostrzewa,

Dawid Kowalczyk,

Sebastian Niedbała,

Natalia Piotrowska,

Edyta Sagan,

Jadwiga Jaworska,

Kazimiera Saleta i wielu innych miłośników książki.

Oprócz  książek można wypożyczać różne czasopisma, foldery, a nawet wyjechać do teatruJ, do czego gorąco zachęca kierowniczka filii, pani Ewa Rżanek.

Filia_Marzenin1

Filia_Marzenin2