Start Filia biblioteczna w Siedlcach

postheadericon Filia biblioteczna w Siedlcach

Filia biblioteczna w Siedlcach

Biblioteka  Publiczna w Siedlcach jest najstarszą filią biblioteczną w gminie Sędziejowice. Założona została w 1955 r. w  Podulach, następnie przeniesiona do Grabicy i Siedlec.

Obecnie liczy sobie 55 lat i jest świadkiem dorastania wielu pokoleń dzieci i młodzieży. Towarzyszy im zarówno  w  ich drodze edukacyjnej jak i wżyciu dorosłym. Posiada wielu długoletnich czytelników-przyjaciół.

Rocznie filia wypożycza na zewnątrz i udostępnia na miejscu – 3500 wol. książek , 1500-czasopism. Zarejestrowała  w  2010 r.- 200 czytelników, odwiedziło ją 1300 osób.

Mając na uwadze zainteresowania i pasje czytelników dokonuje zakupu nowości powiększając księgozbiór, który obecnie liczy 7200 wol.

Przygotowuje wystawki, wieczory bajek, głośne czytanie, przeglądy literatury ….itp. Chętnie gości czytelników z okolicznych miejscowości, np. z Patok, Osin, Korczysk, Woli Wężykowej. Cieszy się z odwiedzin wiernych miłośników książki np. Ewy Kobiery, Wiesława Lisowskiego, Anny Nowackiej,  Sabiny Waidoch,  Martyny AdamczewskiejJ

Wszystkim, którzy chcą powiększyć grono ludzi lubiących czytać serdecznie - zaprasza kierownik Filii Bibliotecznej – pani Dorota Burzyńska.

Filia_Siedlce1

Filia_Siedlce2

Filia_Siedlce3

Filia_Siedlce4